Urologija

Varikokela

Ivan

Pozdrav! Prije 10 mjeseci bio sam na operaciji (varikokela) u Dubravi. Medjutim jos i danas osjecam blagu bol kod lijevog testisa prilikom naprezanja (sport i sl.), pogotovo ako nosim boxerice, a i mogu napipati "zilu" koja me boli. Da li to znaci da operacija nije prosla uredno ili se jos nisam oporavio?

prim. dr. sc. Parazajder Josip

Na temelju danih podataka teško je odgovoriti radi li se o perzistenciji ili recidivu varikokele.Najbolje bi bilo učiniti kontrolni pregled kod urologa koji je i izvršio zahvat jer je on najbolje upućen u vaš preoperativni nalaz stupnja varikokele.