Kontracepcija

da li je moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

I-lo, ako vam kasni menstruacija, napravite test. Pustite to što vam je rekao partner.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Markosti, trudnoća u vašem slučaju nije moguća. Educirajte se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dani ne radi se o trudnoći. Imali ste menstruaciju, na vrijeme, uobičajno, jednaku intenzitetom.
Uzrok je neki drugi.

Krissbass

Molim vas da mi odgovorite nemam mira nikako.
imala sam spolni odnos 3.11., bio mi je drugi dan menstrucije koja mi inače dolazi svakih 28 dana +/- 3 dana i zadnjih godinu dana je redovita.
On je ejakulirao u mene i užasno me strah da nisam trudna. Imala sam spontani prije 2 godine i jednostavno ne želim i nemogu se nositi s tim te sam dugo izbjegavala odnose. Neznam je li psiha i to što previše razmišljam o ovom, ali izluđuje me. I osjećam grčeve u trbuhu, a opet moguće je da su radi loše probave. Molim Vas da mi odgovorite i unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ciklusi su vam redoviti i neplodni su dani.

novaaaa12

Postovani, da li normabel i voltaren (u debelo meso) utjecu na uncikovitost yaza? Naime, ja sam na 10-oj tableti, sve sam ih popila redovito ali imam iscjedak kao da su mi plodni dani? Samo jednom sam imala proljev i to skoro 20 h nakon popijene pilule...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Navedeni lijekovi ne utječu na učinkovitost pilula.

novaaaa12

Hvala na odgovoru! Dakle, misljenja ste, na temelju ovih podataka da do ovulacije nije moglo doci?

novaaaa12

I da napomenem da imam policisticne jajnike! Da li je bijeli iscjedak moguc zbog toga?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Iscjedak nema veze s pcos-om.

Noana

Poštovani,
Pijem triquilar pilule od 26.09. ove godine, nisam propustila niti jednu pilulu. Zadnja menstruacija je bila 17.10. Zadnje pakiranje tableta sam završila 13.11. no menstruaciju nisam dobila, kućni test je pozitivan i beta u krvi iznosi 7856.00.
Dakle radi se o trudnoći, zanima me kolila je mogućnost da nešto nije u redu s plodom s obzirom na kontracepciju (npr. nezrelost jajne stanice i sl) i s obzirom da sam pila povremeno ketoprofenum a 50 (knavon) zbog glavobolja.
Unapijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvo posjetite ginekologa da se vidi da li se uopče radi o trudnoći te da li je trudnoća u maternici.

Noana

Hvala puno

giapanta2121

Poštovanja, evo ovako..zadnju mjesečnicu san imala 14.10, spavala san s momkom 23.10, nismo koristili zaštitu, ali sam 100 % sigurna da je izvadija na vrime, čak 2 min prije..a sad mi kasni menstruacija, neznan dali je zbog stresa ili čega.. prestala sam uzimat jasmin tablete u 6 mjesec, i od tada san svaki mjesec dobila, nekad bi mi znale kasnit 2-3 dana...zanima me postoji li mogucnost, ili mi je sve to do glave? Hvala

Noana

Poštovani,
Trudnoća je uredna 5 + 6/7 tjedana, CRL 2,7 i pozitivna embriokardija. Naime, čini se da sa popila cijelo pakiranje Triquilara u trudnoći uz knavone koje sam povremeno pila. Ginekolog mi nemože garantirati da će sve biti u redu te mi je preporučila prekid trudnoće ili posjet kliničkom farmakologu koji mi također neće moći sa sigurnošću reći ev. dati medicinsku preporuku za prekid trudnoće. Vjerujem da imate više iskustva od moje ginekologinje pa vas molim za iskren savijet. Radim s djecom s posebnim potrebama stoga je moj strah opravdan.
Zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Giapanta, odnos je bio u plodnim danima , no ako ste stigurna da nije bilo ejakulacije , onda se ne trebate ni brinuti oko trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Noana, svakako sam mišljenja kao i vaš liječnik. Savjetuje pregled kliničkog farmakologa jer oni znaju malo više o mogućim posljedicama.

giapanta2121

Hvala doktore na odgovoru! Zanima me onda zašto kad sam čitala po forumu piše mogućnost začeća iako nije doslo do ejakulacije, i zato se i brinem? I čula san kao da je najsigurnije par dana posli menstruacije, da su tad neplodni dani, al očito nije tako..
Hvala vam jos jednom!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na internetu se može pročitati svašta.

dnna

Postovani doktore, zanima me da li je moguca trudnoca u sljedecoj situaciji.Dakle 3 dana nakon prestanka menstruacije sam imala nezasticen odnos s tim sto je ejakuacija bila izvan rodnice, nakon 2h opet smo imali odnos i nije doslo do ejakuacije. 6 dana nakon tog odnosa sam imala jako probadanje u lijevom jajniku koje je trajalo 5 dana i pretpostavljala sam da je neka upala jer cim sam pocela piti caj, bolovi su se smanjili. Uvijek 14 dana prije menstruacije imam bolne i otecene grudi, tako i sad, Zanima me da li trebam sumnjati na trudnocu s obzirom na taj bol u jajniku koji je sada u potpunosti nestao. Hvala