Kontracepcija

da li je moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije šanse za trudnoćom su male.

prvostupnica

Postovani,zadnju menstruaciju sam imala 2.11. Ciklus mi traje 26-27 dana i uredan je.Spolni odnos sam imala 23.11. sa prezervativom ali je napola skliznuo van a partner je ejakulirao u mene u prezervativ. Provjeravali smo,nije puknuo.Postoji li sanse za trudnocu? Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem da je u vašem slučaju moguća ako je ciklus redovit. Ne brinite.

Enaluna

Postovani, imam neredovite menstruacije razlicitih intenziteta, zadnji puz sam obilnu i dugotrajnu menstruaciju imala pocetkim 1mjeeca(10dana l razlicitog intenziteta) ostale dosta oskudnije, 11.4 sam imal smedi iscjedak i sve do 20.4 oskudniju menstuaciju, da bi od 20.4postala obilna takorecinormalna, zanima me postoji li mogucnost trudnoce,, s obzirom da sam odnose imala 3puta u trecem mjesecu zadnji put 28.3. Svaki put samo jednom u veceri, par minuta bez kondoma a onda s kondomom iako nikad svrsio nije ni u kondom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod vas se najvjerojatnije radi o hormonskom disbalansu. Savjetujem da uradite analizu hormona. Prema navedenom mogućnost trudnoće je samo teorija, ali za svaki slučaj uradite test.

juventus

Postovanje

Sinoc sam imao peting sa curom. Svrsio sam joj na ledja, te se sperma sljevala ka njenoj vagini. To sam vidio mozda nakon 10 sekundi i dobro smo obrisali vlaznim maramicama. Ona se okupala odmah sinoc, nekih pola sata nakon toga. Zanima me da li je slucajno moglo da udjee u rodnicu ista i tako mozda da dodje do trudnoće? Ima li potrebe da se pije pilula ?
Zadnju menstruaciju je dobila 11og aprila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost da na taj način dođe do trudnoće.

Sandraaa12345

Poštovani,
imala sam odnos sa dečkom, ja sam bila „gore“, ejakulirao je u kondom, međutim kada sam ustala, videli smo da je kondom ostao u meni, odnosno prsten je virio, pažljivo smo izvukli i nismo primetili da je nešto iscurelo, odmah nakon sam se istuširala
Da li treba da brinem? U ovulaciji sam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Tei29

Postovanje,
Imala sam slucaj da 4 dana prije kraja pilula sam dobila mjesecnicu bila sam kod gibekologa receno je da je od stresa buduci da sam u dva dama proputovala 34 sata i rekao je ove 4 pilule ostaviti, napraviti pauzu od 7 dana i krenuti novo pakiranje buduci da je mjesecnica dosla.Pilule su minisistone i uzimam ih 5 mjeseci. Nakon 7 dana pauze pocela sam novo pakiranje i prvi dan uzimanja imala odnos, postoji li mogucnost trudnoce ili zastita ipak nije bila samnjena?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena.

cakicaki

Postovani doktore,
poslednja menstruacija je bila 2.-6.maja. Inace su mi ciklusi prilicno uredi..dobijam na 28-32.dana.
Imala sam odnos 12.maja i nakon 14h popila escapelle. Medjutim, 18.maja sam imala dva nezasticena odnosa ali bez ejakulacije meni. S obzirom da su bili plodni dani, ja sam vise iz straha popila jos jednu escapelle pilulu ali 48h od odnosa (20.maja). Dan pre (19.-nedelju dana od prve pilule) se pojavilo blago krvarenje u vidu braonkastog sekreta koje je trajalo dva dana i stalo. Ali takodje 26.i 27. sam imala isto tako braonkasto krvarenje koje ne danas stalo. Koja je verovatnoca da pored dve popijene pilule i ovog blagog krvarenja dodje do trudnoce? Imam li razloga za brigu?
Hvals Vam unapred! Pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli mogućnost trudnoće je samo teoretska. Ipak, za svaki slučaj možete uraditi test.

Ti

Prvi dan zadnje menstruacije bio je 31.05.2019.Ciklus je inace 24 dana.Jucer 11.06. kod odnosa dogodila se ejakulacija i nakon kratkog vremena jos jedan odnos sa ejakulacijom,ali ne unutra.Danas odnosi sa prekinutim snosajem jedan za drugim.Kolika je mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana i mogućnost trudnoće je velika.

Megatron

Poštovani,

Moja djevojka je pila kontracepcijske pilule 5 mjeseci, no prestala ih je konzumirati 23.5., što je u jedno bio i prvi dan njenih plodnih dana, nakon toga imali smo nezaštićen snošaj 4-5 puta, no nijedan put nisam ejakuirao u nju, niti sam bio blizu toga, a kada se radilo o seksu poslje seksa, između je prošlo najmanje pola sata, obrisao sam penis i djevojka me oralno zadovoljavala, tako da ne vjerujem da je ostalo sperme.
Problem je u tome što je ona trebala dobiti menstruaciju 11.6., a danas je već 16.6. I ona 'nema osjecaja' da će ju dobiti. Isto bih napomenuto da je naš zadnji snošaj kada je još konzumirala pilule bio 18.5.
Moje pitanje je, jel moguće takvo kašnjenje menstruacije uzrokovano naglim promjenama vremena, stresom od ispitnih rokova i prestankom konzumiranja pilula usred ciklusa, i imamo li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, izostanak menstruacije nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula nije rijetkost. Nekada je potrebno dva do tri mjeseca da se ciklus regulira. Ipak, za svaki slučaj savjetujem da uradi test na trudnoću.

Account

Poštovani,

Djevojka me oralno zadovoljavala te se istovremeno dirala po vanjskog strani vagine, bez ulaženja unutra prstima. Ja nisam uopce svršio taj dan. Zanima me postoji li mogucnost da je izašla sperma koju je pokupila rukom za vrijeme zadovoljavanja kojom je država penis te ju prenijela na vanjsku stranu vagine po kojoj se dirala? Postoji li mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način nije moguća trudnoća.

Account

Razumijem da pitanje vjerojatno zvuči smiješno ali cura i ja smo veliki paničari i puno bi nas utješio Vaš odgovor. Ima li potrebe za pilulom za dan poslije? Ako postoji i najmanja sansa da dode do trudnoce na taj nacin uzeti cemo ju.