Kontracepcija

da li je moguca trudnoca

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Account

Također mijenja li se situacija ako je umjesto po vanjskom dijelu vagine prstima ušla unutra? Trudnoća i dalje nije nikako moguća? Hvala puno na odgovorima, puno znači čuti odgovor od stručne osobe jer na internetu ima svakakvih informacija.

Tei29

Poštovanje evo prije mj dana sam inala ovdje pitanje. Mjesecnica je ipak dosla bila je kraca sto je pod ovim pilulama inace nornalno. Ali meni je zadnja dva tjedna stalno mucno, radila sam testove ali su negativni, da li je ipak moguca trudnoca i da bas svih 4 testa pokazu minus jer tad bi vec bilo sigurno mj dana trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Premala je količina koja bi mogla ostati na prstima da bi došlo do oplodnje.

Account

Poštovani,

Hvala puno na odgovorima. Napominjem i da nije došlo do ejakulacije nego se pitanje odnosilo na mogući predejakulat koji bi se našao na prstu i prenio u rodnicu pa to još više smanjuje šansu za trudnoćom (koja zapravo i ne postoji zbog premale količine koja se može prenjeti prstom). Dakle u svakom slučaju nema razloga za brigu, možemo mirno spavati nakon Vašeg odgovora.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tei29, trudnoća je isključena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Account, možete biti mirni.

Account

Poštovani,

Postoji li ikakva šansa za trudnoćom ukoliko muškarac ne doživi orgazam i ne penetrira penisom u vaginu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoje nikakvi izgledi za trudnoću.

Lala1998

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 10.06., imala sam nezasticeni odnos 21.06., isti taj dan par sati nakon sam popila EllaOne.. Drugi odnos sam imala 23.06./24.06., s tim da ne znamo da li je ejakulirao ili nije.. Kolike su sanse za trudnocom ako je ejakulirao u mene?
Pise na internetu da ellaone odgodi ovulaciju 5 dana kasnije, pa sada ne znam da li je tocno ili nije, te da je onda mogucnost trudnoce niska.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana EllaOne odgađa ovulaciju i remeti hormonsku ravnotežu pa i na taj način onemogućava oplodnju i implantaciju. Ipak, zaštita nije 100%. Kolike su šanse da će u Vašem slučaju doći do oplodnje ne može se znati, osim da su vrlo niske.

Smiliing

Poštovani doktore,
Rodila sam prije 7,5 mjeseci i odtad imam neredovite menstruacije.
Odnos s mužem sam imala zaštićen 3 puta prošlog mjeseca.
Zadnja menstruacija je bila 17.5. I trajala je do 23.6.
Jedan mjesec ju dobijem dva put, a jedan mjesec niti jednom.
Odnosi su bili 25.5., 31.5., i 12.6. Sa zaštitom.
Prije 4 dana sam naprila test na trudnoću za svaki slučaj, poslijepodne, i bio je negativan.
Što mi je činiti? Da li bi se već prikazala trudnoća da sam trudna, i ima li veze što je test rađen poslijepodne?
Molim vas za odgovor i hvala Vam.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. savjetujem da uradite analizu hormona.

Plavaptica03

Poštovani doktore, molim Vas za pomoć.
Imala sam odnos na dan ovulacije i 2 dana prije ovulacije zaredom. Svaki put smo koristili kondom i bio je prekinuti snosaj svaki put prije ejakulacije u kondom.
Zanima me je li moguće da je doslo do oplodnje u predigri ukoliko sam dirala prstima penis (ili on) pa onda u rodnicu?

Svaki put je sperma ostala u vrsku kondoma.
Svejedno me strah posto je bila ovulacija, što mislite je li moguca trudnoca?

Pozdrav i hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće, bez obzira na ovulaciju.

zabrinuta55555

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete Zoely godinu dana, s partnerom imam redovite spolne odnose većinom sa prezervativom a ponekad i bez no samo par minuta nikad ne dode do ejakulacije unutar mene.
Imala sam upalu grla i pila sam antibiotik Amoksicilin, trebala sam mjesečnicu dobiti u utorak (25.6.) no mjesečnica mi kasni ali imam sve simptome pred mjesečnicu kao i inače. Ne znam da li je to kašnjenje mjesečnice uzrok pijenje antibiotika ili ne.
Da li je moguća trudnoća jer nisam sigurna da li je spolni odnos bio bez prezervativa na početku mjeseca iako nije došlo do ejakulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da uzimate kontracepcijske tablete, ne postoji mogućnost trudnoće.

Lunaaaaa

Lijep pozdrav, imam pitanje.
Pijem Lindynette 30 s pauzom od sedam dana za vrijeme menstruacije. Je li moguce zatrudnjeti u tih sedam dana pauze ako imam nezasticeni spolni odnos?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita traje i tijekom 7 dnevne pauze, tako da trudnoća nije moguća.

jakozabrinuta89

Poštovani,

Moja zadnja 3 ciklusa su bila u sljedećim terminima: 02.-06.05, 24.-28.05. te 25.-29.06.

U noći za 07.06. na 08.06. provela sam noć sa partnerom. Bili smo goli i dirali smo se, dakle konstantno je dirao svoj penis pa moju vaginu i tako naizmjence. Nije bilo penetracije, osim jednom kad je htio ući ali je ušao samo 4-5 centimetra jer ja nisam htjela da ulazi dalje bez kondoma i to je bilo to što se tiče ulaska penisa u vaginu. To se dogodilo prije ejakulacije.
On je kasnije tijekom noći 2 puta ejakulirao po mom trbuhu. I nakon ejakulacije smo se dirali i sa tom rukom s kojom je masturbirao je bio u mojoj vagini.
Jutro kasnije smo se možda bespotrebno uspaničili da je možda ejakulat dospio unutar vagine i ja sam popila escapelle pilulu.
Moje pitanje je,
1. Jesam li uopće bila u plodnim danima tada?
2. Je li moguća trudnoća uslijed ovakvog odnosa?
3. Je li bilo potrebe za pilulom?
4. Može li se nekako saznati iz kojeg razloga nije došlo do trudnoće; je li djelovala pilula ili i bez pilule ne bih ostala trudna?

Molim Vas odgovor jer me muči jesam li uopće trebala uzimati tabletu ili nije niti bilo potrebe za njom.

Hvala