Kontracepcija

Escapelle pilula

Dejan Šakoronja, dr. med.

Menstruaciju bi trebali dobiti u vrijeme očekivane menstruacije. Ništa nije stopostotna zaštita pa tako ni Escapelle.

saska05

Dobila sam danas, 5 dana ranije, da li je to uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu.

saska05

Izvinjavam se na ponovnom javljanju,
znaci iako sam dobila 5 dana ranije to je menstruacija, i odklanja mogucnost trudnoce? iducana vrijeme treba da dodje?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

saska05

ponovo ja,
prije 7 dana mi je zavrsila menstruacija, koja je bila malo slabija neko inace i danas sam dobila neko blago krvarenje.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam, nemam što dodati. LP.

Tijanaaaa

Postovani doktore
Imala sam odnos sa kondomom, pri kraju kada je hteo da izvuce penis kondom je ostao u mojoj vagini ali nije ceo jedan deo je ostao napolje ja sam ga odmah izvukla i u njemu je bilo sperme kondom nije bio probusen. Nakon 13 sati sam popila escapele pilule. Pre 2 meseca sam se porodila i krvarila sam cela 2 meseca tako da jos nisam dobila prvu mengu od porodjaja. Da li mogu ostati trudna s'obzirom da kondom nije ceo ostao u mojoj vagini i da je bilo sperme u njemu nije bio probusen i popila sam escapelu nakon 13 sati? I kada bi mogla da ocekujem tu prvu menatruaciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Ne brinite.

Tijanaaaa

A kada bi mogla da ocekujem prvu menstruaciju posle porodjoja posto sam ja 2 meseca krvarila i proslo me je pre 15 dana ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kroz dva tjedna.

Tijanaaaa

Postovani doktore
Ja jos nisam dobila menstruaciju. Sad ne tnam posto sam 2 meseca krvarila bez prestanka da nisim mozda vec imala menstruaciju ali nis znala da je menstruacija zbog tog dugog krvarenja? A mogucnost trudnoce ne postoji u mom slucaju. Da li da posetim ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite.

palcica25

Postovani, imala sam odnos 3.aprila, dan posle zavrsetka ciklusa. Posto je kondom ostao u meni, nisam zelela da rizikujem,pa sam popila Escapelle pilulu, 12h nakon odnosa. Posle par dana mi se desilo blago krvarenje...A danas 7.dan nakon pilule-krvarenje,kao da je u pitanju menstruacija, pa me je ovo jako uplasilo. Inace, grudi su osetljive, i imam bol u predelu levog jajnika. Do sledeceg ciklusa preostaje jos 15.dana. Da li postoji verovatnoca da sam trudna i da li je ovo krvarenje opasno?
Hvala unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je od pilule za dan poslije i nije menstruacija.
Ne brinite.

Miki96

Zelim da Vas pitam nesto,ja i devojka smo imali juce 6.5.2015 polni odnos bez kondoma,nije dugacko trajalo i nisam svrsio u nju,nego van nje,ali opet me strah zbog one tecnosti i tako.ona je menstruaciju imala 30.4.2015 i trajala je do 4.5.2015,dakle nije imala ovulaciju,bar ne jasne tragove.Popila je tabletu Escapelle 18h nakon odnosa,da li smo sprecili mogucnost trudnoce?Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dobro ste postupili. Ionako je šansa bila mala , no s ovom pilulom je nikakva.

Nana5

Poštovani,
Sinoć (oko 01:00) sam imala odnose sa dečkom, menstruaciju treba da dobijem za 3-4 dana, pa me zanima da li postoji mogućnost da ostanem trudna, iako ni jednom nije svršio u mene (kažem ni jednom, jer smo imali odnose 2 puta, u razmaku od nekih 20-ak minuta, pa se plašim da možda nije ostalo malo sperme nakon prvog puta) i ima li potrebe da popijem Escapelle?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti na godišnjoj razini ne treba dodatna zaštita.

Miki96

Pisao sam vam pre nekoliko dana,pa i da Vam se zahvalim na odgovoru,hteo sam da upitam da li je moguce da je danas 11.5.2015 dobila ovulaciju,posto nisam bas shvatio kako Escapalle utice na ovulaciju.Pa ako mozete bilo bi lepo da odgovorite,Hvala unapred!

Nazad
1 ... 18 19 20 21 22 23 ... 27
Naprijed