Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Natalija Beljo, dr. med.

Samo s penetracijom se prestaje biti djevica.

lady1992

pozdrav svima, imam jedno pitanje glede trudnoce, naime zadnja menstruacija mi je bila 7.5.2012. a sa deckom sam imala spolni odnos 26.5. ukljucujuci u obzir to da sam prvi puta spavala s deckom te je on prvo stavio kondom ali ga je poslije maknuo jer je tesko islo te smo probali bez kondoma par puta da ude u mene ali nije svrsio. Racunajuci plodne dane, poceli su 19.5. i trajali do 23.5. a ciklus mi je 28 dana uglavnom i nije nikad bio duze od 28 dana. Kasnije sam uzela u obzir da mi je recimo prvi an mjesecnice 8.5. ako sam je dobila preko noci te da ciklus traje duze, i u tom slucaju su mi plodni dani zavrsili 25.5 a mi smo imali spolni odnos s 25.5 na 26.5. Jel postoji mogucnost da sam trudna? hvala

mirsad94

Postovanje,prije nekoliko dana ja i djevojka smo otisli malo dalje na mojim rukama je ostalo "kapljica" prije sperme,i nakon toga bio je "dodira".Moje pitanje glasi da li je moguce da je trudna od tih eventualnih kapljica sa mojih prstiju,mozda je pitanje u najmanju ruku smijesno ali njoj kasni nekoliko dana(iako je se je to kod nje uobicajno da su ne redovne menstruacije)zelim biti siguran da li je moguce?Unaprijed hvala na odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana ady1992,

prema svemu navedenom vrlo je mala šansa da ste trudni.

L.P.

Nataša Šemnički, dr. med.

Nažalost postoji vrlo mala mogućnost pa učinite test na trudnoću.

L.P.

ramon

Poštovana,
Imam 20 godina i u vezi sam s dečkom već 3 godine... Spolne odnose imamo često 4-5 puta tjedno, i to bez zaštite, koristimo zaštitu ali jako rijetko..
Menstruacija mi je od početka redovita (28-30) i traje 7 dana..
pa sad.. u utorak (5.6.) sam opet dobila redovitu menstruaciju ali je već jučer prestala (dakle trajala je 3 dana) nisam ni pod stresom, nista, sve kao i obicno..
nije bila obilna kao ince,, dali je moguce da sam trudna?

ramon

i da napomenem, menstruacija nije kao inaće.. više kao neki smeđi iscjedak sa malo krvi... i ako trebam napravit test trudnoće, kada bi bilo najbolje?
nije da planiramo bebaca, ali ako dođe do trudnoće, bit cemo sretni, jer ipak dijete nije krivo zbog svojih "blesavih i nepažljivih" roditelja... happy

Nataša Šemnički, dr. med.

ramon,

slobodno možete učini test, ali za veću sigurnost učinte ga iz krvi.

L.P.

ramon

danas sam napravila kucni test iz mokrace, i pojavila se samo jedna crtica..
nadam se da sam ga dobro napravila..
iako pri prvom "uronu" trakice, razina urina je bila malo iznad vodoravne crte, pa sam nabrzinu izvadila, odlijala pa opet "uronila"..
nadam se da to nema veze.. suspicious
i prekjucer ujutro sam se probudila s bijelim pristicima po nogama, rukama i nekoliko njih po trbuhu, ne znam sta bi to moglo biti, dali mozda Vi znate?

Nataša Šemnički, dr. med.

ramon,

što se tiče testa sve 5.
Što se tiče prištiča pazite na prehranu i pijte puno vode. Ako se ne povuku odite kod obiteljskog liječnika.

L.P

polar ice

bok,imam 17 godina i nedavno sam stupila u prvi spolni odnos,tocnije 2.6., menstruacija mi je inace dosla 21.3, zatim cijeli 4.mjesec nije i onda mi je dosla ponovo 9.5., ja i decko nismo koristili zastitu, s tim da smo prvo imali predigru u kojoj je on svrsio i napravili smo razmak od pola sata, zatim smo imali spolni odnos i nismo koristili zastitu ali on nije svrsio u mene nego vani ,dali je moguce da sam ostala trudna i ako nisam kada bi mi otprilike trebala doci menstruacija? molim vas hitno mi odgovorite, stvarno sam zabrinuta i svaki dan sve vise i vise zivcanija,nikako se nemogu opustiti,osjecam blage bolove u donjem dijelu trbuha i napuhnutost. sto da radim??

Nataša Šemnički, dr. med.

polar ice ,

u buduće uvijek koristite zaštitu da vam se ovakvi trenutci ne ponove.
Popijte čaj od matičnjak te Mg 300mg da vam se opuste mišiči zbog čega osiječate grčeve u abdomenu.
Učinite test na trudnoću da prekinete na jedini mogući siguran način vašu neizvjesnost.

L.P.

EminaB.

Pozdrav!
Zanima me da li momak ako svrsi u ruke, a poslije toga mazi svoju curu, ali samo po straznjici, i nakon toga kada ona ode da mokri, ne opere se uopce, nego samo obuce se , da li je ikako moguce da dodje do trudnoce?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Nataša Šemnički, dr. med.

EminaB. ,

teško je dati siguran odgovor.
Radije ću biti oprezna i reći da postoji vrlo vrlo mala šansa.

L.p.

Pozdrav! Ovako, "igrao" sam se sa curom i ejakulirao sam joj blizu vagine, no nije bilo spolnog odnosa tu večer niti ikada prije. Vaginalni otvor je veoma mali.
Može li doći do trudnoće?
Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

mqrx ,

ipak može.

L.p.

Marioo

Postovana doktorice,
Zanima me jedno.. S curom nisam imao spolni odnos ali sam ejakulirao po njenom klitorisu.. Zadnja menstruacija joj je bila 22.5 i jos nije dobila.. Taj odnos je bio prije 8 dana sto znaci da su njoj tada bili neplodni dani.. Nakon sta sam to napravio otisla je odmah u wc i obrisala se.. Kaze da ju bole grudi kao kad treba dobiti menstruaciju.. Jeli moguce da je trudna? Uvijek joj kasni menstruacija ali po nekoliko dana.. proslo ljeto ju je preskocio cijeli jedan ciklus odnosno nije imala dva mjeseca menstruaciju..
Molim vas sto prije odgovor.. Unaprijed zahvaljujem..

Nataša Šemnički, dr. med.

Marioo ,

postoji mala vjerojatnost trudnoće zato učinite test kako bih ste bili sigurni.

L.p

Marioo

Evo napravila je test i pokazao je negativno tj da nije trudna. Jeli potrebno opet raditi buduci da toliko kasni dana ili je dovoljno taj jedan put..

Nataša Šemnički, dr. med.

Marioo ,

sve urednu-nije potrebno ponavljati.

L.p.