Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

ivanma

Pozdrav,

zajedno sam s djevojkom preko 3 godine i redovno imamo odnose sa kondomom i bez s tim da nikad nisam ejakulirao u nju, i nikad nismo imali "glavobolja" do sad.
Zadnju menstruaciju je imala prije 10 dana, imali smo odnose 1, 2 i 3 dan koliko se sjecam nakon menstruacije, a zadnjih par dana se pocela zaliti kako je grudi bole i kako joj se nesvjesti.

Da li je moguce da je trudna s obzirom da je odnos bio u nepolodnim danima a i sigurno nisam ejakulirao nju i zasto joj se to desava (posto mislimo da su to simpromi trudnoce)?

Unaprijed se zahvaljujem!

Nataša Šemnički, dr. med.

ivanma ,

prekinuti snošaj i metoda brojanja dana su najnesigurniji oblici kontracepcije ali ipak učinkovitij od nikakve kontracepcije, pa ipak postoji vjerojatnost trudnoće.
Tegobe mogu biti izazvane i hormonskim dizbalansom.
Obzirom na vrtoglavice potrebno je piti dosta tekućine obzirom na meterološke prilike kako bih se isključio taj uzrok.
Ako potraje javite se ginekologu.

L.p.

zabrinuta100

Poštovani.
Ćula sam mnogo različitih odgovora i sada više ne znam u šta povjerovati. Naime, imala sam spolni odnos sa dečkom. Koristili smo kondom i on nije svršio. E sad mene zanimaju dvije stvari. Mogu li na taj način zatrudnjet za vrijeme plodnih dana i mogu li zatrudnjet za vrijeme neplodnih dana?
Hvala unaprijed!

Jokerjoker

Imao sam odnos sa djevojkom sa kondomom i ejakulirao sam u njega van djevojke, te drugi odnos nakon toga svega 20- 25 min (bili smo pod carsafom, i nisam osjetio da mi je ostalo nesto na penisu, nista se nije skorilo ili nesto slicno, i dodatna okolnost je da nisam obrezan) poceo sam sa kondomom te ga nakon nekog vremena skinuo (5-6 min) obisao sam penis pljuvackom ( ne bas detaljno, vise ovlazio :S ) i nastavio. Moje pitanje je da li je moguce da ostane trudna? (ako je ostalo nesto spermija, jer je u plodnim danima) HITNO ODGOVOR
To se desilo prije 2-3 sata (22.7.2012.- 20:03 je sada) happy

Nataša Šemnički, dr. med.

zabrinuta100 ,

ako koristite kondom od početka do kraja odnosa bilo koji dan ciklusa ne možete zatrudnjeti.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

Jokerjoker ,

ne mogu vam garantirati da nikako ne psotoji mogućnost.

L.p.

im_so_scared

poštovani, imala sam spolni odnos sa partnerom u noći sa 11. na 12. dan ciklusa koji mi inače nije redovit (predzadnji je trajao 30, zadnji 35 dana, većinom je 35).. koristili smo metodu prekinutog odnosa. od toga je prošlo 6. dana i ja već nekoliko dana osjećam bolove u donjem dijelu leđa i trbuha. kolike su šanse da sam trudna? kada mogu napraviti test na trudnoću? p.s. mislim da su mi to bili plodni dani, tj. dan nakon odnosa sam zamjetila povećanu sluz, da li je moguće da ona nema veze sa plodnim danima? hvala unaprijed.

Nataša Šemnički, dr. med.

im_so_scared,

sluz u sredini ciklus koja traje 2-3 dana predskazuje ovulaciju.
Obzirom da ste imali odnose u vrijeme plodnih dana postoji rizik trudnoće.
Učinte krvni test na trudnoću 2-3 tj nakon odnosa.

L:p.

mala_uplasena_crvena

Pozdrav,

Imam 17 godina i prvi sam put spavala sa dečkom, i sada imam jedno pitanje,: prošlu noć smo imali spolni odnos i on je svršio i 1. i 2. put u kondom te nakon nekih 15 min probali smo bez kondoma, problem je u tome da kada je on svrsio u kondom izvan mene skinuo ga je i obrisao samo maramicom te onda nakon 15 min stavio u mene... Sada se bojim dali postoji ikakva šansa da ostanem trudna a menstruacia mi je završila prije 5 dana...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, šansa za trudnoću postoji, ali je mala. Ipak savjetujem postkoitalnu kontracepciju.

anonimna1992

Pozdrav, prije par dana bila sam s deckon predvecer u moru i on je vrhom svog penisa dirao moju vaginu pa postoji li mogucnost trudnoće? i kolika je mogucnost da on ejakulira u moru ne bas toplom? Hvala

rocky1

HITNO. dobar dan. imao sam spolni odnos sa djevojkom i svrsio sam joj po stomaku i malo je procurilo prema vagini. nismo sigurni da li je uslo u vaginu. ima li sanse da je zatrudnjela? i nakon koliko se moze uraditi test za trudnocu? hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne postoji ritik trudnoće ako nije došlo do ejakulacije.

anonimna1992

Pozdrav opet, kolika je mogucnost da momak ejakulira u moru u roku od 5 do 10 min ? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ejakulirat u moru može za minutu. Ne razumijem vaše pitanje.

geliptus

Pozdrav,
Imao sam spolni odnos s curom 4-5 dana nakon završetka menstruacije, koristili smo kondom i ja nisam svršio. Nakon 5-10min smo ponovo imali spolni odnos ali ovaj put bez kondoma. Spolovilo nisam oprao od prvog odnosa a na njemu je bilo nešto malo sluzi (vjerovatno moje). Drugi put nisam svršio unutra ali me interesira da li je moguće da je cura ostala trudna zbog one sluzi koja je ostala od prvog odnosa na mom spolovilu i da li je moguće da je u njoj bilo nešto sjemena? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da je na taj način moguća trudnoća. U uretri ostane neki put dovoljno sperme. To što ste se oprali izvana ništa ne znači.

something

Postovani,
prije mjesec dana (tocnije 22.7.), bila sam kod decka i malo smo se "igrali". Nije bilo spolnog odnosa, on je ejakulirao po svom trbuhu (penis mu je bio u gacama pa vagina nije bila u kontaktu s njim), a ja sam bila iznad njega. Vagina poslije ejakulacije nije dosla u kontakt s ejakulatom (ali nisam sigurna ako je sperma ikako mogla do vagine). Zanima me je li tako moguce zatrudnjeti. Inace, menstruacije mi nisu bas redovite(14.2., 6.4., 2.5., 25.5., 19.6., 16.7.) i do sada je nisam dobila. Usput, menstruacija mi je trajala od 16.6. do 21.6. i nikad nisam imala spolne odnose. Jako sam zabrinuta! Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ukratko: niste trudna.

something

Hvala Vam!
A jeli moguće zatrudnjeti ako muškarac ejakulira blizu vagine, iako nije bilo spolnog odnoosa i djevicnjak nije probusen?