Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

cersei1

Pozdrav.. Prvi dan zadnje menstruacije bio mi je 8.10., no ciklus mi je u principu neredovit... Po toj logici Plodna sam bila ovih dana(od 20. pa nadalje) i ovaj vikend svaki smo dan imali odnose ali on pri tome on je samo jedan dan ejakulirao ali onda se išao tuširati ... i oprao ... Zanima me postoji li mogućnost trudnoće

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko ejakulacija nije bila u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Mirza147

Poštovani.

Imao sam odnos sa djevojkom, prvi put i meni i njoj. Koristili smo zaštitu u vidu durex kondoma, te sam i prije ejakulacije izvadio penis. Nakon toga sam uredno obrisao penis, te sam i urinirao. Nakon 1h i 30min opet smo poceli sa predigrom, te smo u zanosu zapoceli odnos bez zaštite, međutim, penis je ušao samo jednim dijelom, te smo odmah prekinuli, sve se desilo u roku 30sec.
Sada sam pomalo u nedoumici i strahu da li je moglo doci so trudnoće, vjerovatno je malo moguće da može do toga doći, ali me zanima vaše stručno mišljenje.
Sve se to dešavalo 9ti dan njenog ciklusa.

Unaprijed hvala na brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste opisali ne postoji mogućnost da bi došlo do trudnoće.

Xoxo1

Postovani,
S deckom sam imala nezasticen odnos drugi dan nakon menstruacije, nije ejakulirao u mene i teoretski ne moze doci do trudnoce. Ciklusi mi nisu redoviti, tj. 3-4 mjeseca je razmak oko 34 dana a onda se dogodi da nemam po 45 dana. Prije tjedan dana smo imali zasticen odnos nisu mi trebali bit plodni dani (ali mi menstruacija kasni 5 dana), te smo iduci dan nakon 15ak sati otprilike opet imali odnose prvo s kondomom ali smo zbog spleta okolnosti nastavili bez(nije ejakulirao u mene). Postoji li mogucnost trudnoce? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

imarinko

Pozdrav!

Djevojka i ja smo imali nezaštićeni spolni odnos, Menstruacija je počela 11.10 i trajala do 16.10, a ciklus u prosjeku traje 28 ili 29 dana. Zanima me ako smo imali nezaštćeni odnos 29.10 je li moguće da je trudna. Menstruacija kasni 3 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska (ukoliko je baš taj ciklus do ovulacije došlo nekoliko dana kasnije od uobičajenog)

imarinko

Hvala na odgovoru. Što da radimo, da napravi test ili da jos cekam?

Ivo Balenović, dr. med.

Test može napraviti tek ako izostane menstruacija.

imarinko

Menstruacija joj kasni 5 dana. Je li moguce da aksni zbog obavljenog papa test ovaj mjesec.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija ne može kasniti zbog papa testa.

a14n

Cura i ja imali smo odnos dan poslije mjesečnice. Stavio sam ga nekoliko puta i izvadio, no prethodno tome bilo je oralnog zadovoljavanja. Nakon tih par puta sam stavio kondom. Kao i uvijek, prvo izvadim penis,a tek onda svršim u kondom zbog mjera opreznosti. Sad već nakon nekih otprilike 2 do 3 mjeseca ona ima bolove u trbuhu koji su joj se pojavljivali i prije toga, mjesečnica joj je svaki puta stigla na vrijeme(2 mjeseca za redom), ali otprilike na jedan dan te preostalih par dana u nekoj smeđoj boji. Između dvije menstruacije na jedan dan je krvarila, malo ju bole grudi, te često mora obavljat malu nuždu. Kolika je šansa, odnosno dal je moguće, da je ona trudna?

a14n

Pozdrav!
Cura i ja imali smo seksualni odnos bez kondoma, prije otprilike 2-3 mjeseca, dan poslije menstruacije. Prije nego li smo krenuli sa odnosom bilo je i oralnog zadovoljavanja. Poslje nekoliko sekundi, sam ga izvadio i stavio kondom. Radi mjera opreznosti uvijek prije nego što svršim izvadim ga van. Mjesečnicu je imala dva puta na točno određen dan, ali joj je potrajala 1 dan odnosno preostale dane je imala smeđi iscjedak. Povremeno ima bolove u trbuh no to joj se i prije znalo dešavati, ima manje bolove u grudima, te često mora obavljati malu nuždu. Samo da napomenem redovito koristi kontracepcijske tablete, koje je i u to vrijeme koristila. Zanima me može li ostati trudna u tom slučaju?

Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Ikona1999

Postovani,imao sam spolni odnos sa curom bez zastite,ali nisam svrsio u nju vec minutu nakon sto sam ga izvadio(ona ga drkala).Odmah sam obrisa spolni organ i nakon pola sata smo opet to sve isto ponovili.Sad me zanima je li ima mogucnosti zatrudnjeti ako nisam svrsio u njoj ni nista.Ispricavam se na rjecniku.Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na opisani način nije moguća trudnoća.

Ikona1999

Ps. Nema straha od trudnoce kod tekucine kad sam napaljen pa izade tijekom odnosa?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne. Ta tekućina ne sadrži spermatozoide.