Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?


Autor Poruka

Yu

06.01.2019. 23:55

Dali je moguće da cura zatrudni trljanjem jedno od drugo i eventualnog nekoga malog ulaska u nju od svega par mm ako je penis vlažan a nije bilo ejakulacije....a uz to ona je bila gola a penis je bio u gaćicama tako da se i na gaćicama poznala vlažnost,uglavnom penis je u većini slučajeva vlažan

Ivo Balenović, dr. med.

07.01.2019. 16:40

Poštovani, na taj način trudnoća nije moguća.

malamaca123

21.01.2019. 23:05

Postovani ako mozete da mi odgovorite. Pijem Yaz vec 7 mjeseci,tokom Decembra desavalo se da imam i proljev a i odnose bez ejakulacije unutra. 31.12.sam imala odnos bez ejakulacije samo jednom,da bih dva tri dana kasnije pocelo nego lagano krvarenje(vrijeme placebo tableta) i da bih prokrvarila normalno sa ugruscima na prvoj rozoj piluli kao sto inace dobijam. Uspanicila sam se pa sam 17.1.2019.otisla kod ginekologa i uradila mi je uzv i rekla da nema trudnoce i da ne brinem i prepisala mi Povidon jod vagitorije zbog gljivicne infekcije. Medjutim imam neke bolove ponekad u malom stomaku,ledja me bole,bojim se da sam trudna. Mozete li mi molim vas reci imam li razloga da se brinem. Hvala

tina56

22.01.2019. 15:25

Poštovani.
Zadnja menstruacija je bila 18.12-.23.12. Inače mi je ciklus od 28-32 dana. Po kalendaru što si vodim na mobitelu pokazuje mi da mi je menstruacija trebala biti 20.01., a da je ovulacija bila 3.1. Odnose sam imala, ali svi su bili zaštićeni. Prošli utorak su mi počeli simptomi kao što inače imam pred menstruaciju. Cijelo vrijeme imam kao neke grčeve/napuhanost, ne znam kako da se izrazim, u donjem dijelu, odnosno kod maternice. Nisam pravila test jer mi kasni tek dva dana i mislim da nemam razloga za tu brigu, ali svakako bih htjela čuti Vaše mišljenje.
Također sam prije dva tjedna, točnije 8.2, imala veliku bol u desnom jajniku koja je nakon par dana opet počela, bila je slabija, ali nekad je znalo 'presječ' me. Što se kasnije povezalo sa grčevima i bolovima kao što sam iznad navela. Također je to pratilo par dana neki drukčiji iscjedak, a zadnja dva dana je poprilično žutkast što mi inače nije bilo pred menstruaciju. Postoji li mogućnost za upalu jajnika i kako bih to mogla liječiti dok ne odem kod svog ginekologa?
Nisam u mogućnosti otići kod svog ginekologa na pregled sve do sljedećeg tjedna pa sam htjela provjeriti ovdje s Vama. Inače mi je ovaj mjesec zbog fakluteta stvarno i stresan i bila sam malo i prehlađena pa znam da mi je velika mogućnost da mi od toga kasni menstruacija.
Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

22.01.2019. 17:05

Poštovana, prema navedenom, menstruacija vjerojatno kasni zbog stresa. Ukoliko ne nastupi u idućih par dana, uradite test. Iscjedak je posljedica upale. Savjetujem da u apoteci uzmete neki od vagitorija koje možete kupiti bez recepta.

Ivo Balenović, dr. med.

22.01.2019. 17:05

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Pitalica1

29.01.2019. 16:05

Poštovani doktore. Djevojka i ja imamo jednu komplikovanu situaciju. Naime u toku ovog ciklusa smo imali 3 odnosa, od kojih je jedan bio u vrijeme plodnih dana. U sva 3 odnosa koristeni su perverzativi koji su kasnije provjereni pod vodom da nisu suplji, i nisu bili. Takodjer uz to ejakulacija je bila vani. Problem je taj, ciklusi su inače neregularni, znaju trajati izmedju 28 i 35 dana, ali danas iz nekog razloga je 39 dan, nema mensturuacije a nema ni znakova da treba doći. Sekret je onako ljepljiv u manjoj količini. Da li se trebamo zabrinuti oko neželjene trudnoće ili je u pitanju druga stvar? Hvala vam na vašem vrijemenu.

Ivo Balenović, dr. med.

30.01.2019. 16:00

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji šansa za trudnoću. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem analizu hormona.

Pitalica1

03.02.2019. 23:05

Poštovani doktore, opet pišem. Juče smo uradili test ClearBlue kao što nam je rjeceno u apoteci da je jedan od boljih. I pokazao je negativno. Radili smo po upustvu, urin u posudu 5-7 sekundi umocen vrh stapica i ostavili da pokaže. Problem je taj što je taj urin pre toga stajao mozda 5min pre testiranja. Da li bi to moglo uticati na rezultat?
I danas je posebno pojačan sekret, i ako je 43 dan to jest najmanje 7 dana kasnjenja. Svašta se može pročitati na interneti, da govore da takodjer može biti znak trudnoće, pa nam unjelo sumnju u vjeeodostojnost rezultata.

Monika4

04.02.2019. 10:25

Poštovani,

20. dan ciklusa sam imala nezasticeni odnos bez ejakulacije u rodnicu. Zatim smo odnos ponovili kroz nekih sat vremena bez prethodnog pranja penisa. Zanima me trebam li popiti ellaone pilulu dok jos stignem? Cikilusi su 28-30 dana.,

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

04.02.2019. 15:50

Pitalica, test je točan. Neka se javi liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

04.02.2019. 15:50

Poštovana, Monika, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema potrebe za tabletom.

pekinezer225883

01.03.2019. 22:35

Pozdrav ja i cura smo imali peting na 5 dan njene menstruacije samo trlanje vrha penisa po vagini bez ejakulacije zanima me dali postoji mogucnost trudnoce ?

Ivo Balenović, dr. med.

02.03.2019. 09:55

Poštovani, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Habibi2303

03.03.2019. 16:30

Poštovanje doktore
Ja i djevojka smo imali polni odnos početkom prošlog mjeseca(februar) neposredno poslije zadnjeg dana menstruacije i zatim sedmicu dana poslije
Svaki put bez zastite sa prekinutim snošajem
Inače ona mjesecnicu ima svakog 23-25 u mjesecu i dobila je 24.februara
Misli da je to lažna menstruacija
Ali osjeca mučninu i vrtoglavicu
Da li je to stres i zabrinutost ili se radi o trudnoći
Volio bi čuti vaše mišljenje

Ivo Balenović, dr. med.

03.03.2019. 21:15

Budući da je menstruacija nastupila u očekivano vrijeme ne radi se o trudnoći.

Ivana02

13.03.2019. 20:15

Poštovani,
dečko i ja smo imali nezaštićeni odnos 2put u noći sa 17. na 18. dan ciklusa, mjesečnice su mi uglavnom u razmaku od 25-28dana... zadnja je bila 23.2.,a odnos smo imali u noći 11. na 12.3... Svršio je van rodnice, i nakon pola sata smo išli opet bez da smo se otuširali i išli na wc, međutim tad mu se nije mogao dignuti opet odma iako je ušao u mene na 6-7sec 2-3puta pa je sam to na kraju odradio rukom... Imam li razloga za brigu, moram li popiti tabletu za dan poslije? (72h nakon)
Hvalaa

Ivo Balenović, dr. med.

13.03.2019. 23:40

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

anjacvijet

16.03.2019. 21:15

Postovani,
1 godinu sam pila pilule Belara zbog policisticnih jajnika. 4.2. Sam ih prestala koristiti te sam 5.2. Dobila mjesecnicu. 7.3. Sam imala nezasticen spolni odnos s deckom koji je trajao nekoliko minuta, ali do ejakulacije nije doslo uopce tijekom odnosa. Kaze da je zadnje mastrubirao 2 dana prije odnosa pa me zanima kolika je vjerojatnost od trudnoce ako nije uopce bilo ejakulacije? Vec nekoliko dana osjecam probadanje u donjem dijelu trbuha

Ivo Balenović, dr. med.

17.03.2019. 12:20

Poštovana, ako nije bilo ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće. Prema datumima odnos je najvjerojatnije bio u neplodnim danima, iako se to, obzirom na policistične jajnike ne može tvrditi sa sigurnošću.