Kontracepcija

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Yu

Dali je moguće da cura zatrudni trljanjem jedno od drugo i eventualnog nekoga malog ulaska u nju od svega par mm ako je penis vlažan a nije bilo ejakulacije....a uz to ona je bila gola a penis je bio u gaćicama tako da se i na gaćicama poznala vlažnost,uglavnom penis je u većini slučajeva vlažan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način trudnoća nije moguća.

malamaca123

Postovani ako mozete da mi odgovorite. Pijem Yaz vec 7 mjeseci,tokom Decembra desavalo se da imam i proljev a i odnose bez ejakulacije unutra. 31.12.sam imala odnos bez ejakulacije samo jednom,da bih dva tri dana kasnije pocelo nego lagano krvarenje(vrijeme placebo tableta) i da bih prokrvarila normalno sa ugruscima na prvoj rozoj piluli kao sto inace dobijam. Uspanicila sam se pa sam 17.1.2019.otisla kod ginekologa i uradila mi je uzv i rekla da nema trudnoce i da ne brinem i prepisala mi Povidon jod vagitorije zbog gljivicne infekcije. Medjutim imam neke bolove ponekad u malom stomaku,ledja me bole,bojim se da sam trudna. Mozete li mi molim vas reci imam li razloga da se brinem. Hvala

tina56

Poštovani.
Zadnja menstruacija je bila 18.12-.23.12. Inače mi je ciklus od 28-32 dana. Po kalendaru što si vodim na mobitelu pokazuje mi da mi je menstruacija trebala biti 20.01., a da je ovulacija bila 3.1. Odnose sam imala, ali svi su bili zaštićeni. Prošli utorak su mi počeli simptomi kao što inače imam pred menstruaciju. Cijelo vrijeme imam kao neke grčeve/napuhanost, ne znam kako da se izrazim, u donjem dijelu, odnosno kod maternice. Nisam pravila test jer mi kasni tek dva dana i mislim da nemam razloga za tu brigu, ali svakako bih htjela čuti Vaše mišljenje.
Također sam prije dva tjedna, točnije 8.2, imala veliku bol u desnom jajniku koja je nakon par dana opet počela, bila je slabija, ali nekad je znalo 'presječ' me. Što se kasnije povezalo sa grčevima i bolovima kao što sam iznad navela. Također je to pratilo par dana neki drukčiji iscjedak, a zadnja dva dana je poprilično žutkast što mi inače nije bilo pred menstruaciju. Postoji li mogućnost za upalu jajnika i kako bih to mogla liječiti dok ne odem kod svog ginekologa?
Nisam u mogućnosti otići kod svog ginekologa na pregled sve do sljedećeg tjedna pa sam htjela provjeriti ovdje s Vama. Inače mi je ovaj mjesec zbog fakluteta stvarno i stresan i bila sam malo i prehlađena pa znam da mi je velika mogućnost da mi od toga kasni menstruacija.
Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, menstruacija vjerojatno kasni zbog stresa. Ukoliko ne nastupi u idućih par dana, uradite test. Iscjedak je posljedica upale. Savjetujem da u apoteci uzmete neki od vagitorija koje možete kupiti bez recepta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Pitalica1

Poštovani doktore. Djevojka i ja imamo jednu komplikovanu situaciju. Naime u toku ovog ciklusa smo imali 3 odnosa, od kojih je jedan bio u vrijeme plodnih dana. U sva 3 odnosa koristeni su perverzativi koji su kasnije provjereni pod vodom da nisu suplji, i nisu bili. Takodjer uz to ejakulacija je bila vani. Problem je taj, ciklusi su inače neregularni, znaju trajati izmedju 28 i 35 dana, ali danas iz nekog razloga je 39 dan, nema mensturuacije a nema ni znakova da treba doći. Sekret je onako ljepljiv u manjoj količini. Da li se trebamo zabrinuti oko neželjene trudnoće ili je u pitanju druga stvar? Hvala vam na vašem vrijemenu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji šansa za trudnoću. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem analizu hormona.

Pitalica1

Poštovani doktore, opet pišem. Juče smo uradili test ClearBlue kao što nam je rjeceno u apoteci da je jedan od boljih. I pokazao je negativno. Radili smo po upustvu, urin u posudu 5-7 sekundi umocen vrh stapica i ostavili da pokaže. Problem je taj što je taj urin pre toga stajao mozda 5min pre testiranja. Da li bi to moglo uticati na rezultat?
I danas je posebno pojačan sekret, i ako je 43 dan to jest najmanje 7 dana kasnjenja. Svašta se može pročitati na interneti, da govore da takodjer može biti znak trudnoće, pa nam unjelo sumnju u vjeeodostojnost rezultata.

Monika4

Poštovani,

20. dan ciklusa sam imala nezasticeni odnos bez ejakulacije u rodnicu. Zatim smo odnos ponovili kroz nekih sat vremena bez prethodnog pranja penisa. Zanima me trebam li popiti ellaone pilulu dok jos stignem? Cikilusi su 28-30 dana.,

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Pitalica, test je točan. Neka se javi liječniku radi pregleda i terapije kojom će se potaknuti menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Monika, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i nema potrebe za tabletom.

pekinezer225883

Pozdrav ja i cura smo imali peting na 5 dan njene menstruacije samo trlanje vrha penisa po vagini bez ejakulacije zanima me dali postoji mogucnost trudnoce ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Habibi2303

Poštovanje doktore
Ja i djevojka smo imali polni odnos početkom prošlog mjeseca(februar) neposredno poslije zadnjeg dana menstruacije i zatim sedmicu dana poslije
Svaki put bez zastite sa prekinutim snošajem
Inače ona mjesecnicu ima svakog 23-25 u mjesecu i dobila je 24.februara
Misli da je to lažna menstruacija
Ali osjeca mučninu i vrtoglavicu
Da li je to stres i zabrinutost ili se radi o trudnoći
Volio bi čuti vaše mišljenje

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je menstruacija nastupila u očekivano vrijeme ne radi se o trudnoći.

Ivana02

Poštovani,
dečko i ja smo imali nezaštićeni odnos 2put u noći sa 17. na 18. dan ciklusa, mjesečnice su mi uglavnom u razmaku od 25-28dana... zadnja je bila 23.2.,a odnos smo imali u noći 11. na 12.3... Svršio je van rodnice, i nakon pola sata smo išli opet bez da smo se otuširali i išli na wc, međutim tad mu se nije mogao dignuti opet odma iako je ušao u mene na 6-7sec 2-3puta pa je sam to na kraju odradio rukom... Imam li razloga za brigu, moram li popiti tabletu za dan poslije? (72h nakon)
Hvalaa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, a budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

anjacvijet

Postovani,
1 godinu sam pila pilule Belara zbog policisticnih jajnika. 4.2. Sam ih prestala koristiti te sam 5.2. Dobila mjesecnicu. 7.3. Sam imala nezasticen spolni odnos s deckom koji je trajao nekoliko minuta, ali do ejakulacije nije doslo uopce tijekom odnosa. Kaze da je zadnje mastrubirao 2 dana prije odnosa pa me zanima kolika je vjerojatnost od trudnoce ako nije uopce bilo ejakulacije? Vec nekoliko dana osjecam probadanje u donjem dijelu trbuha

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije bilo ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće. Prema datumima odnos je najvjerojatnije bio u neplodnim danima, iako se to, obzirom na policistične jajnike ne može tvrditi sa sigurnošću.