Kontracepcija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4021 | Broj poruka: 47216

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Jel moguće zatrudnjeti bez ejakulacije?

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

zabrinuta55555

22.03.2019. 11:05

Poštovani, pijem kontracepcijske tablete godinu dana, većinom imam spolni odnos za zaštitom, pa me zanima da li mogu ostati trudna u situaciji kada koristimo prezervativ ali se on ponekad pomake prema dolje po ga partner opet mora povući prema sebi , da li može sluz koja izlazi par sekundi prije ejakulacije (ali partner zaustavi ejakulaciju) proći kroz završetak prezervativa? (kroz ovu glumicu na kraju prezervativa)
Mjesečnicu trebam dobiti za 12 dana a ja imala jake bolove u jajnicima i donjem dijelu trbuha već 6 dana kao da ću dobiti.

Ivo Balenović, dr. med.

22.03.2019. 11:45

Poštovana, ako pijete kontracepcijske tablete trudnoća nije moguća i ukoliko dođe do ejakulacije u rodnicu.

anjacvijet

31.03.2019. 14:05

Poštovani,
Javljam se opet. Ejakulacije nije bilo uopce tijekom odnosa a ni nakon. 19.3. Je stigla menstruacija koja je trajala do 24.3. Intenzitet je bio prva 3 dana osrednji i krv je bila crvene boje, a zadnja 3 dana dosta slabiji i smeđe boje. Nekoliko dana prije menstruacije imala sam jake grceve i probadanja u donjem dijelu trbuha. Kad je stigla ti grcevi su prestali. Međutim, nakon prestanka menstruacije, vec tjedan dana osjecam probadanja u oba jajnika. Dal je ipak moguce da sam trudna ili su ti bolovi u jajnicima povezani s PCOS, prestankom uzimanja kontracepcijskih pilula ili necim drugim?

Ivo Balenović, dr. med.

31.03.2019. 22:30

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.Probadanje u jajnicima može biti posljedica ovulacije.

Boba2017

09.09.2019. 17:00

Postovani, odnos sam imala juce sa deckom u jutarnjim casovima trajao je nekih 5 minuta, nije doslo do ejakulacije uopste, stim da ja nemam redovne cikuse i juce u popodnevnim casovima osjetila sam bol u jajnicima i pojacanu sluz i danas isto imam pojacanu sluz, a tu bol i sluz imam kada imam ovulaciju, pa me zanima da li postoji mogucnost trudnoce,jos jednom da navedem da nije dosli do ejakulacije uopste. Da li da uzmem tabletu? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

09.09.2019. 20:50

Poštovana, nema potrebe za pilulom jer ne postoji mogućnost trudnoće.

Boba2017

10.09.2019. 14:20

Hvala vam na odgovoru. Znaci i ako je odnos bio u plodnim danima tj. ako je od nezasticenog odnosa bez ejakulacije(uopste nije doslo do ejakulacije,ali bilo je blizu) i ovulacije proslo 36 sati nemoze doci do trudnoce? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

10.09.2019. 15:30

Budući da nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Pitalica1

14.09.2019. 20:55

Poštovani doktore, naime moja djevojka i ja smo imali više odnosa u toku ovog mjeseca, i sve naravno zaštićene perverzativom, i sa ejakulacijom van. Ali sada odjednom menstruacija kasni i ako su zadnja 3 ciklusa stabilnija 28 dana dok prethodni i nisu bili toliko. Sada iz nekog razloga je pojačan sekret (kao da su plodni dani) a kasni menstruacija. Da li možemo isključiti trudnoću? Posto ne vjerujem bas perverzativima, i ako znam da je nemoguće postoji paranoja. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

15.09.2019. 11:45

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija će nastupiti.