Kontracepcija

kasnjenje menstruacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , ne radi se o trudnoći, ako je test negativan. S obzirom na simptome pms-a vjerujem da će doći uskoro. Svakako savjetujem kontraceptive ako se radi o neredovitim ciklusima i policističnim jajnicima.

zenska84

Postovani,
obracam vam se zbog svojeg straha od moguce trudnoce makar mislim da je to nemoguce...
radi se o petingu koji je bio nakon nekih 35min nakon sto je decko svrsio...ali uz oralni sex (dakle nije bilo spolnog odnosa)..
e mene zanima dali bi se mogla desiti trudnoca putem petinga? (iako je decko obrisao prste nakon ejakulacije)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trudnoća nije moguća.

moonlightdancer

Poštovani, imam problem s menstruacijom.
imam stalne odnose s dečkom i uvijek koristimo zaštitu, ali ovaj puta smo jednom prakticirali seks bez zaštite međutim prekinuli smo snošaj i jos 3-4 puta kasnije smo po minutu ili dvije imali nezaštićeni spolni odnos međutim on nije svršio.
kasni mi menstruacija 5.dan (najkraći period je 30 dana, a najduži 41). da li bi trebalo kupiti test ili pričekati, ima li mogućosti za trudnoću?
unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ima šanse za trudnoću svakako. Napravite test na trudnoću.

seherzada1001

Poštovani!!

Ovako imam veliki problem več sam vam pisala.... zadnju menstruaciju sam imala18.6.2012 trudna sam i bila na pregledu za pobačaj na svetom duhu... Odobrili su mi te dali termin ... Nažalost iskrsnulo mi je financiski i nisam mogla otići na abortus nikako... To je neželjena trudnoća i sva sam izvan sebe...Molim Vas da mi pomognete kako napraviti abortus... Dali postoji neko drugo rješenje za abortus , a ne otići u bolnicu i platiti... Trudna sam 6. tjedana. Dali postoje neke tablete koje se mogu popiti ili nešto slično... Molim Vas za pomoć... Hitno mi je!!!
Neznam kuda i kako da krenem , a nikako nemogu zadržati tudnoću...
Unaprijed Vam hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne mogu vam pomoći. Pobačaji se obavljaju u bolnicama koje to obavljaju. Tablete za induciranje pobačaja nisu registrirane na našem tržištu.

alija

Postovani,

menstruacija mi kasni 4 dana...a imala sam spolne odnose bez zastite,medjutim momak je uvijek vadio mnogo prije,pa je kraj dolazio "rucno"...da li je moguce da sam u drugom stanju,a sigurna sam da nikad nije ejakulirao u rodnicu...hitno!hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, a da napravite test na trudnoću?

Menga mi je trebala doći 7.8.,ali nije,jučer sam radila test s prvim urinom,negativan je.Neznam dal sam uranila s testom.I da navedem da sam na dan očekivane mjesečnice otputovala na more i uz sve to sam u velikom strahu od moguće trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je menstruacija izostala, a test ste napravili nakon 2-3 dana kašnjenja, ne radi se o trudnoći.

annie18

Poštovani, molim Vas za pomoć. Dakle ovako, pijem Diane 35 (popila sam 3 kartice dosad). Prve dvije sam "spojila" tj. nisam radila pauzu od 7 dana po savjetu ginekologa jer sam nakon jedne tablete iz prvog blistera dobila proljev pa sam uzela dodatnu. Nakon druge kartice radila sam pauzu i dobila sam menstruaciju nakon 2 dana (zadnja tableta popijena u ponedjeljak, menstruacija došla u srijedu). E sad, dok sam pila 3. mjesec opet mi se nakon jedne tablete (nakon 2 sata) desio teški proljev pa sam opet uzela dodatnu tabletu, ali ovaj put iz drugog blistera tako da sam zapravo tablete pila svih 21 dan. Menstruaciju još nisam dobila, a prošlo je 5 dana od zadnje tablete. Jesam li nešto krivo napravila i kolika je šansa za trudnoću? Odnose imam redovno, uz tablete još koristimo i prekinut snošaj. Znam da je moguće da menga i više dana kasni, ali mene ovo brine jer sam i prije nekoliko godina koristila Diane i dobivala sam mjesečnicu točno u dan. Je li kašnjenje posljedica spajanja kutija pa se to poremetilo ili je vjerojatnije da je trudnoća u pitanju (ako se neka tableta nije apsorbirala pa je uspjelo doći do ovulacije)? Ako menga uopće ne dođe, da li da svejedno započnem s novom kutijom (danas je subota, prvu tabletu bi trebala popiti u utorak) ili da pričekam dok ne dobijem ili imate neki drugi savjet? Ispričavam se što sam odužila (pogotovo ako ovo i nisu razlozi za brigu, ali umirilo bi me da čujem stručan savjet). Unaprijed hvala na odgovoru.

alija

Postovani,
opet ja happy Napravila sam test za trudnocu,prvi je bio pozitivan,a poslije sam uradila jos dva koji su bili negativni..:/ pomozite mi,sta da radim?Koje je od ovoga tacno?unaprijed hvala...molim vas da mi sto prije odg

Pa napravila sam ga dva dana nakon izostanka.Samo što sam u velikom strahu i panici jer se bojim trudnoće.A danas sam se vratila s mora i još uvijek čekam da dođe,dobila sam prištiće po licu i povremeno imam bol u donjem djelu leđa kao pred mengu al ništa.Neznam moram li ponavljati test il šta da radim,sad već kasni 5 dana.

seherzada1001

Poštovani!!!
Recite mi ako odem kod svog ginekologa i kazem da je nezeljena trudnoca, zatrazim abortus dali se to placa preko uputnice i koliko?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana annie niste trudni. Ako ne dođe osmi dan krenete s novim blisterom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana alija negativna dva. Dakle ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana niveta, predznaci nadolazeće menstruacije, negativan test. Smirite se i u miru pričekajte menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana seherezada, dakako da se javite svome ginekologu. Cijena u ovlaštenim bolnicama u Zagrebu je od 2000 do 2500 kuna.

leptirica118

Poštovani,
već sam vam pisala. Prvi put sam spavala s dečkom,imam 18 godina. Koristili smo kondom i metodu prekinutog snošaja.
Menstruaciju dobivam svakih 30-32 dana, sad je već 33. dan ciklusa i još nisam dobila. Mislite li da postoji mogućnost trudnoće ili je to samo zbog stresa jer se užasno bojim da kondom nije pukao? Jer provjerili jesmo je li pukao,ali nismo to uočili,mislimo da nije. Zahvaljujem vam puno na odgovoru.

Nazad
Naprijed