Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kontracepcijske pilule.


Autor Poruka

dani10

31.03.2022. 22:45

Poštovani, počinjem s Logest pilulama, no kako imam neredovite mjesečnice, jučer sam za obilniji iscjedak mislila da je početak mjesečnice te sam uzela prvu pilulu, a jutros drugu. Izgleda mi kao da će mi menstruacija započeti sutra (najkasnije prekosutra), pa me zanima jesam li dobro postupila i hoću li biti zaštićena ukoliko nastavim redovito uzimati pilule do kraja 21. dana? Je li bolje da pauziram pa od prvog dana započnem ponovo 21 dan? Unaprijed zahvaljujem na pomoći, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

01.04.2022. 12:20

Poštovana, nastavite s uzimanjem tableta. Ipak, za svaki slučaj tijekom prvog mjeseca koristite dodatnu zaštitu.

Ichbin

19.04.2022. 23:35

Poštovani,
Da li kontracepcijske mogu izazvati sivu mrenu?
Inače, trebam na operaciju skidanja mrene, da li smijem nastaviti piti tablete?

Ivo Balenović, dr. med.

21.04.2022. 12:15

Oralni kontraceptivi nisu povezani s mrenom. Možete nastaviti s terapijom.

zabrinutam55

27.04.2022. 15:10

Postovani
Pijem seasonque kontracepciju.
Pred par tjedana imala sam trbusnu virozu i proljev stoga sam bila primorana popiti 2 tablete sa kraja pakiranja u tim danima radi proljeva odnosno dva dana za redom morala sam popiti dodatnu tabletu.
Hoce li mi sada zastita biti smanjena zadnji tjedan uzimanja aktivnih tableta posto fale dvije zadnje te kako bi trebala postupiti?
Hvala na odgovori i lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

28.04.2022. 11:50

Poštovana, zaštita se neće smanjiti. Dakle, sada nakon 82 (umjesto 84) dana uzimanja aktivnih tableta uzmite 7 placebo i nastavite s novim pakiranjem.

andjela08

11.05.2022. 15:25

Poštovani,pijem tablete Diane 35 skoro godinu dana,nekad mi se desi da zakasnim da popijem tabletu pola sata do sat vremena,zanima me da li moze da se zatrudni?
I zanima me jos jedna informacija,a to je da li kada pijem tablete i decko svrsi u mene da li mogu da zatrudnim?
Hvala vam unapred na odgovoru.

andjela08

11.05.2022. 18:30

Pozdrav opet ja,i zanima me posto imam problem sa zelucem pa pijem tablete panrazol da li ce te tablete uticati na Diane 35 da izgube svoju funkciju kao kontraceptivne tablete tj.da li ce me stiti od nezeljenje trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

13.05.2022. 01:35

Poštovana, panrazol nema utjecaja na učinkovitost kontraceptiva. Tek ako se s tabletom kasni više od 12 sati moguće je smanjenje učinkovitosti. Dokle god uzimate tablete nije potrebna dodatna zaštita.

AnaVera

17.05.2022. 08:05

Poštovani,
već osmi mesec pijem Logeat pilule, ovo li ke 7. dan i vec od prvog dana uzimanja pilula ( prvog dana ovog osme kutije) povele su vrtoglavice. Da li je moguce da je to od pilula. Porodila sam se pre 11 meseci i takodje sam pre trudnoce koristila iste pilule ali se ovo nije desavalo. Bas sam zabrinuta zbog ovih vrtoglavica.
Da li smem da prekinem sada sa uzimanjem pilula ako one mogu da budu uzrok?

Ivo Balenović, dr. med.

17.05.2022. 18:15

Poštovana, slobodno prestanete s uzimanjem pilula. Nemoguće je sada reći da li su vrtoglavice povezane s njihovim uzimanjem. Savjetujem pregled neurologa