Kontracepcija

Kontracepcijske pilule.

sudijas

Poštovanje.
Kao oralnu kontracepciju koristim Microgynon 30. Nikakvih ozbiljnih nus pojava nemam osim sto u toku treće sedmice pijenja tableta počnem da osjećam menistrualne bolove kako kad sam trebala da dobijem kada nisam koristila oralnu kontracpciju, mada jesu blaži ali opet iritiraju i ne da mi se da pijem tabletu protiv bolova kojih sam se inače nagutala dok nisam koristila OHK. Inače mislila sam da je jedna od prednosti OHK da se ublaže ti bolovi. Da li kod mene znači da mi ove pilule neodgovaraju ili je pak normalno da se ti bolovi javljaju jer sam doduše tek koji mjesec kako ih koristim. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
jedna od nuspojava kontracepcijskih pilula jesu bolovi u abdomenu. Pričekajte krvarenje, i ako bi se bolovi nastavili javite se liječniku radi eventualne promijene kontraceptiva.

Martina821995

Pozdrav,doktore..molila bih vas za jednu pomoc ,znaci situacija je ovakva..pijem kontracepcijske pilule drugi mjesec,prvi mjeces je bilo sve uredu,ali dugi mjesec drugo pakiranje mi se dogodilo to da u pauzi od 7 dana sam uzela novo pakiranje jedan dan ranije ,i skuzila to tek na kraju pakiranja,no međutim postoji mogucnost o trudnoci ,sada mi je drugi dan pauze a u proslom mjesecu menstruacije mi je dosla nakon 4tog dana pauze.. a i moram priznattt da u drugom mjesecu tocnije drugom pakiranju imam male mucnice i glavobolje,e sada dali je to zbog pogrijesenog redosljeda ili se radi o necemu drugome..molim vas na odgovoru,hvala unaprijed..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ne može se ništa desiti ako ste počeli s tabletama dan ranije.

Martina821995

Pozdrav,zahvaljum se u naprijed na odgovoru.
No ugl ,pijem pilule drugi mjesec,s prvim pakiranjem sve je bilo uredu menstruacije je uspjesno dosla..no s drugim pakiranjem sam pogrijesila u razvoju od 7 dana pauze ,ja sam s drugim pakiranjem pocela dan ranije i sada pred dva dana popila 21 tabletu sada mi je drugi dan pauze drugog mjeseca ,sto mislile ,trebam li se bojati za trudnocu? Znaci radi se o tome da pauza koja je trebala trajat 7 dana i 8 dan normalno pocet s pilulama ,ja sam pocela dan ranije,ali normalno popila sve do kraja bez zaboravljanja jedino sta mi se znalo desit da nebi bas u minutu isto ..no sada,samo u strahu,i neznam dal je moguca trufnoca..

Martina821995

Hvala vam na odgovoru,a u slucaju da menstruaciju ne dobijem dal da nakon 7 dana krenem pit normalno il ne, i dal da nastavit s danom kako sam pila sada u drugom mjesecu koristenja il u prvom radi se u danu razlike.hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ako ste popila sve tablete u regularno vrijeme, ne trebate se bojati trudnoće. Pričekajte krvarenje, pa ukoliko ne dođe unutar 7 dana, preporučio bih da učinite test na trudnoću.

pandorasz

doktore, zanima me koliko su tablete jake odnosno koliko je jako njihovo djelovanje, pijem diane-35 vec 6 mjeseci zanima me ako netko zeli ostati trudan, moze li to odmah nakon prestanka s pilulama ili organizmu treba neko vrijeme da se očisti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
do trudnoće može doći čim se uspostavi normalan menstruacijski ciklus (s ovulacijom), a to je moguće odmah nakon prestanka uzimanja kontraceptiva.

Kristina27

Pozdrav,molim vas za odgovor, naime danas treba da popijem 20 tabletu iz pakovanja a primjetila sam krvavrenje kao smwdji iscjedak? Da li se to desi poenkad i da li da dalje nastavim redovno piti tablete? Pozz

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nastavite s uobičajenim uzimanjem tableta. Radi se o probojnom krvarenju koje neće smanjiti kontracepcijsku zaštitu.

Jasmina jas

Poštovani...proslo je 3 mjeseca od prestanka uzimanja pilula ii prije menstruacije (prije uzimanja pilula)su mi bile redovite 28 dana nakon prestanka uzimanja neredovite su 33 dana 26...uglavnom ovulacija se desi a ja da to neznam nemam plodne sluzi nista imam samo bjeli iscjedak kroz cijeli ciklus čitala sam da tako zena je neplodna iako ima ovulaciju....sto vi mislite o svemu tome zasto mi izostaje plodna sluz?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
žena koja ima ovulaciju je plodna. Što se iscjetka tiče on se u pravilu mijenja tijekom ciklusa i različit je od žene do žene. Ukoliko u njemu nema patogenih bakterija iscjedak je normalan bez obzira na izgled i konzistenciju.

paanicaar123

Postovani

Citala sam forume ali nisam mogla naici na istu situaciju. Znaci ovako, pijem naelia kontracepcijske tablete. Prvo sam mjesec dana pila trinovum tablete i nisu mi odgovarale. Popila sam jedan blister njih, napravila sedmodnevnu pauzu i krenula opet piti njih ali sam imala tegobe te sam prestala napravila jedan dan pauzu i krenula sa naelia tabletama. Imam puno obaveza na fakultetu i taj mjesec sam zaboravila popiti naelia tabletu, ne znam koji dan ali u prvom tjednu. Shvatila sam da sam ju zaboravila tek nakon 4 dana. Nisam popila tu zaboravljenu tabletu vec sam nastavila piti normalno tablete. Nakon deset dana od zaboravljene tablete imala sam seksualne odnose sa deckom, dva puta u tom danu uz metodu prekinutog snosaja. Tih dedet dana pila sam normalno tablete. Zanima me mogucnost trudnoce

Hvala vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto je prošlo deset dana od zaboravljene tablete učinkovitost ne bi trebala biti smanjena.

lela21

Postovani, redovno pijem tablete softnele..od kad ih pijem ciklus mi traje 29 dana i menstruacija 4 dana.. primjetila sam da mi je sve kraca i oskudnija sada mi je trajala 2 dana s time da je jedan dan bila obilna a drugi gotovo da ni nisam imala.
Da li je to normalno ili bi trebala promjeniti tablete? Moram napomenuti da sam stalno napuhnuta te imam osjecaj nadutosti a inace nemam nikakvih problema sa tabletama

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prilikom uzimanja kontracepcijskih tableta krvarenje može biti oskudnije nego inače, a ponekad može i izostati. Bitno je da dolazi na vrijeme. Dok kontracepciju uzimate redovito zaštićeni ste od trudnoće.

hazel eye

Postovani!
Koristim mjesec dana Qlairu i prezadovoljna sam. Do prije 6 dana decko je koristio i kondom, a sad je prestao i svrsava u mene. Nekoliko puta sam i progutala spermu. Da li to ometa djelovanje tableta? Mogu li ostat trudna?

Hvala unaprijed!
Srdacan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dokle god redovito uzimate kontracepciju zaštićeni ste od trudnoće.

sanidica

Postovani,pila sam diame 35 zbog akni 6 meseci, u martu sam prestala da ih pijem, sada ocekujem mestruaciju mesjutim jos nisam dobila. Juce mi je bio smedji , gusti iscedan ali veoma malo , pa da li je to kormalno,da li ce se moj ciklus unormaliti ili moram na pregled ? Pozdrav