Kontracepcija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4307 | Broj poruka: 50719

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


krvarenje između menstruacija


Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

28.07.2020. 14:35

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju radi propuštene tablete. Trudnoća nije u pitanju.

Martamarta

18.08.2020. 09:45

Poštovani,
19.06.2020. odlučila sam napraviti pauzu s uzimanjem kontracepcijskih pilula nakon 2 godine uzimanja, inače sam imala neredovite menstruacije. Oko 18.07. (nakon 33 dana ciklusa) počela sam primjećivati minimalni smeđi iscjedak kroz par dana, također i oko 06.08. dva dana i sada opet oko 16.08. Drugačije menstruacije nisam imala. Smatrate li da je potrebno izazvati krvarenje ili da još pričekam, s obzirom da je moja doktorica na godišnjem odmoru? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

18.08.2020. 17:05

Poštovana, nakon prestanka s uzimanjem kontraceptiva ponekad treba dva do tri mjeseca da se menstruacija stabilizira.

gaby1206

23.08.2020. 09:55

Poštovani,

Imam 20 godina i već duže vrijeme pijem Yaz kontracepcijske pilule(skoro dvije godine) zbog policisitčnog jajnika.Pijem ih redovno, svaki dan, u otprilike isto vrijeme. Od 14.dana ciklusa (sad već treći dan) pojavilo mi se blago krvarenje crvene i smećkaste boje. Krvarenje je puno slabije i blaže u odnosu na uobičajna menstruacijska krvarenja. Zanima me imam li razloga za brigu? Unaprijed zahvaljujem! Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

23.08.2020. 13:15

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno, niti umanjuje učinkovitost zaštite. Ako bi se krvarenje ponavljalo iz ciklusa u ciklus, razmislite o promjeni tableta, iako se od probojnog krvarenja ne može ništa desiti.

klaratnf

30.07.2021. 21:10

Dobra večer.
Dana 19.6 sam imala nezaštićeni spolni odnos gdje je dečko svršio u mene. Dobila sam menstruaciju par dana nakon toga. Imala smo još par puta nezaštićeni spolni odnos ali vise nije svršio u mene. Dobila sam menstruaciju normalno bila je kratkA 3 dana ali to mi je normalno i sad nakon 5
dana sam opet dobila krvarenje, nije obilno ali dovoljno da moram nositi normalan uložak s tim da nisam imala spolni odnos poslije menstruacije. Bezvoljna sam i jako nervozna.
Šta Moze biti uzrok? Disbalans hormona ili?

Ivo Balenović, dr. med.

30.07.2021. 22:10

Poštovana, vjerojatno se radi o ovulacijskom krvarenju.

klaratnf

31.07.2021. 18:45

Tek mi je 7 od prestanka mentrucije. To je krenulo prije 3 dana i još traje. Boli me oko područja jajnika, neraspoložena sam a nisam bila zabrinuta odmah za to stanje. Trenutno van HR i ne mogu kod ginekologa još sigurno 3 tjedna. To mi se desilo samo jednom ali nije bilo tako dugotrajno i obilato krvlju.

Ivo Balenović, dr. med.

01.08.2021. 22:05

Vjerojatno je u pitanju ovulacijsko krvarenje, ali bez pregleda ne mogu znati sa sigurnošću.