Kontracepcija

krvarenje između menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Možda anovulacija, cista, upala. Savjetujem pregled.

sandricha1234

DAKLE IMAM 20 GODINA I RODILA SAM PRIJE 6 MJESECI.prije 2 dana sam pocela krvariti a menstruacija bi m trebala biti tek oko 24og. i evo dns,treci dan,jace,ne obilno ali jace i nije smeđe...help!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati o čemu se radi. Vjerovatno je menstruacija uranila.

westerndr

Postovani,
Prvi dan ciklusa je bio 03.04.3016. Nezasticeni polni odnos sa ejakulacijom u vaginu je bio 08.04. i 10.04.2016. Juce 11.04. sam imala tackasto svetloroze krvarenje i danas 12.04. imam gusti belicasti iscedak. Da li je 8 dana nakon pocetka ciklusa rano za ovulaciju i koji jos moze biti uzrok krvarenja?
Unapred hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije prerano. Moguća je i ovulacija ranije kod kraćih ciklusa.

westerndr

Ciklus je redovan u trajanju od 28 do 30 dana i nikad nisu bili simtomi ovulacije krvarenja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Napravite UZV pregled.

klaratnf

Večer.
Pisala sam vam već ali me zanima još nešto. Ovako nezaštićeni odnos sam imala 24.9 ali nije dečko do kraja. Sve je bilo normalno.
Zadnju menstruaciju sam imala 6.10 i trajala je 4 dana. Bilo je sve ok.
3 dana nakon mi se javlja blago krvarenje i traje do subote.
Danas mi se javilo opet blago krvarenje ali blaže i jako malo krvi. Sad je prestalo. Danas mi je12 dan ciklusa.
Danas me Bolila glava i osjetila sam bol u grudima kao kad trebam dobiti menstruaciju. I imam pristice na bradi. Inače nakon završetka menstruacije sam imala stresnu situaciju pa dali to može imati kakav učinak na to krvarenje. Dali da napravim test za trudnoću?! Moram čekati dva mjeseca termin za pregled. Sta može još biti uzrok tome krvarenju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je posljedica uzete piulue za dan poslije. Ne radi se o trudnoći. Sters svakako isto može biti potencijalni uzrok.

klaratnf

Nisam napisala da sam popila tabletu za dan poslije. To mi se prvi put desilo pa zato sam u brzi. Krvarenje je sad stalno i nemam nikakvog iscjetka i dosta često idem mokriti. Kakva je je za trudnoću?! Ili je moguće da je došlo do promjene u hormonima?!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o hormonskom disbalansu. Vidjet ćete dalje kako će se situacija razvijati.

Plavusa321

Postovani, uglavnom 14.2 pri odnosu mene i decka je pukao kondom pri cemu je decko svrsio u mene. Menstruacija prije toga mi je bila 25.1, menge su mi donekle redovite znaju malo kasniti ali nikad nisu uranile ciklus traje 28 dana, stoga mislim da tad nisam bila u plodnim danima pogotovo zbog toga jer sam 10.2 primjetila laganu smedjecrvenu krv, sto bi moglo biti ovulacijsko krvarenje ili tako nesto? Unatoc svemu tome popila sam tabletu ella one, i onda se desilo nesto cudno dobila sam mengu vec 19.2 tj ranila je 3 dana a do tada mi nikada nije ranila. No danas 24.2 prilikom odnosa primjetili smo krvarenje koje je crveno i nesto obilnije, pa me zanima koji bi to mogao biti razlog i nije valjda da sam trudna jer sam procitala da je to jedan od simptoma. Hvala !

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
pošto ste uzeli tabletu za dan poslije moguće je da je došlo do promjene u menstruacijskom ciklusu. Menstruacija može kasniti ili raniti a ponekad se javlja i nepravilno ili točkasto krvarenje prije prave menstruacije. Bez obzira na to bilo bi dobro napraviti test na trudnoću ili ultrazvučni pregled

Bumnblebee

Pozdrav 21.02 mi je počela menstruacija a 26.02 je bio posljednji dan tj. zadnje krvarenje je prestalo. Menstruacije su mi redovite. Imala sam spolni odnos 27.02 sa kondomom međutim primjetili smo da je pukao s tim da nije niti svršio niti bio blizu toga. Da li je potrebno da uzmem pilulu za dan poslije ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu, trudnoća nije moguća

lola289

Poštovani doktore,

s prvim danom posljednje menstruacije počela sam uzimati kontracepcijske tablete Softine. Danas mi je 12. dan ciklusa, odnosno 12. dan kako uzimam tablete. Prva 2 dana uzimanja pilula, imala sam jači proljev (ne znam da li je on izazvan pilulama ili ne), ali to nije bilo nakon uzimanja pilule, tako da mislim da nije bilo problema s njezinom apsorpcijom. Također sam u međuvremenu osjećala kao lagane trnce u lijevoj nozi, pa sam kupila magnezij s vitaminima B, koji sada pijem. Ono što me muči, je gušći i pomalo sluzavi iscjedak koji imam već nekoliko dana, u kojem ima manjih tragova krvi, zbog čega izleda narančasto. Na forumu nisam mogla pronaći ništa slično, pa zato Vas pitam, ima li razloga za brigu ili je to na početku normalno? Vidim da se uglavnom govori o smeđem iscjetku, ali to nemam.

Unaprijed hvala i lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
kod vas se vjerojatno radi o probojnom krvarenju koje bi trebalo prestati kroz nekoliko mjeseci. To Vas ne treba brinuti. Ono radi čega morate biti oprezni jesu trnci u nogama i ukoliko oni još traju svakako se javite Vašem liječniku.

jasamcar

pozdrav
djevojka i ja smo imali odnos bez zastite, medjutim prekinili smo odnost prije ejakulacije..nakon 3 dana pojavilo se malo krvi, koja je bila svijetla...
ima li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ne znam koji je dan cilusa, ali moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju. Za implantacijsko (koje se događa u slučaju oplodnje) je malo prerano.

lola1993

Poštovani,

naime već 4 mjeseca sam na terapiji Diane - 35 kontracepcijom, dijagnoza PCOS. Prije par dana sam zaboravila popiti jednu tabletu te sam drugi dan popila dvije (ovu što sam zaboravila i novu). Dan prije sam imala spolni odnos, bez zaštite, sa ejakulacijom u rodnicu. Dan nakon šta sam popila tablete, primjetila sam smeđi iscjedak koji traje evo sad već dva dana, sa krvavim tragovima, s time da imam pritisak u trbuhu kao pred menstruaciju. Zanima me što bi to moglo biti (možda pucanje cisti ili ovulacija ili trudnoća)?

Hvala i lp,