Kontracepcija

krvarenje između menstruacija

mala00

poštovani,
pijem logest pilule od 1.mj ove godine, prije toga sam pila yazz pilule.. jučer mi je bio 11. dan, mislim da 6. kutije.. i pojavio mi se neki smećkasti iscjedak koji još uvijek traje.. nije jako, ali me muči.. i još nešto.. ovaj mjesec sam dobila menstruaciju 3. dan pauze, a od kad sam počela koristiti logest, dobivala sam na 4. dan pauze. ne znam jel to važno..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da ste pročitali jedno pitanje i odgovor na forumu o kontracepciji vidli bi i odgovor.
Radi se o probojnom spoting krvarenju tijekom uzimanja niskodozažnih pilula.
Dakle stvar je bezazlena i nastavite dalje s uzimanjem prema propisanoj shemi.

ljupka76

poštovani.
pijem pilule lindynete 20 vec 9 mjeseci. nakon popijene 7. pilule (subota) pokvarila sam zeludac i povraćala tu noc nakon 3 i pol sata od uzete pilule. odnos sam imala bez snosaja u mene sljedece jutro oko 9 sati (nedjelja). posto je prošlo više od 2 sata nisam uzela dodatnu pilulu nego sam ostale nastavila piti normalno . 5 dan nakon tog povracanja (cetvrtak) ujutro pojavilo mi se krvarenje prvo smečkast zatim je pocrvenilo. da i je moguce da je to implantacijsko krvarenje zj da li je moguca trudnoca? ili se radi samo o padu hormona pa se javilo krvarenje. napominjem da mi je osatlo jos 10 tableta do kraja blistera. unaprijed zahvaljujem

ljupka76

Jos sam htjela nadodati da su bolovi u trbuhu bili jaki uz grceve prije povracanja i proljeva te da imam miom na maternici. A krvarene se mjenja malo.je smede malo je smede-crvenkasto.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrokovano je padom hormona. Ne radi se o trudnoći.

Ivana Mila 94

Pre skoro mesec dana sam bila kod doktora zbog produzene menstuacije,krvarenje izmedju menst. (braon krvarenje,oskudno)... Na ultra zvuku mi je nasao cistu 24mm.Ispunjena paucinastim odjecima,sta to znaci? Rekao mi je da dodjem na kontrolu posle 6 ned.... Da ce se cista najverovatnije sama povuci... E sad,menstruaciju sa dobila kad je trebala da dodje,trajala je 7 dana... posle menst 2-3 dana sam dobila braon sekret bez krvi,oskudan. Koji i dalje traje... Da li je to zbog ciste? Posle toga sa primetila svetlo roze krv posle odnosa.... Ali na papiru kad se obrisem... Kolposkopiju sam radila pre 6 meseci ,Papaa II -grupa VS-III-grupa.... Inace imala sam jedan porodjaj pre 11 meseci...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom moglo bi se raditi o endometrioznoj cisti.
Sugeriram uzv pregled nakon menstruacije.

Ivana Mila 94

Kakva je endometriozna cista i da li je opasna...? Kako se leci i da li moze proci sama kako je moj ginekolog rekao?

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/centri_a_z/endometrioza
http://www.cybermed.hr/centri_a_z/ciste_na_jajnicima

Meris

Postovani Dr

Sa djevojkom sam imao nezasticeni odnos 24.09.2014god i postoji mogucnost da sam ejakulirao u vaginu. Ona je slijedeceg dana dobila menstruaciju. I nakon toga svaki
mjesec redovno i normalno se odvijao ciklus.
Danas 10.12.2014 smo imali odnose (zasticene) i nakon toga je pocela da krvari. Obilnije, ne kao sto bude od povrede tokom sexa. Po kalendaru slijedeca menstruacija joj je trebala da bude 22.12.2014. Zanima me da li postoji mogucnost da su dosadasnje menstruacije nakon odnosa bile "lazne" i da li postoji mogucnost trudnoce.
I koji moze razlog da bude ovom krvarenju.

S postovanjem,

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam koji je uzrok krvarenju ali ne radi se o lažnim menstruacijama.

dora_s

Postovani doktore
Pijem bellare pilule vec par mjeseci , ovaj mjesec sam prije 10,11 dana zaboravila popiti jednu pilulu pa sam je popila u periodu malo duzem od 12 sati, vjerojatno je proslo 13,14 , i nakon tog nekoliko dana nisam imala spolne odnose s deckom, a kasnije sam normalno s tim nastavila s tim da bi on nekad svrsavao u mene.... Jucer ujutro sam primjetila krvarenje iako imam jos piti pilule do utorka i onda sam gotova s blistterom. Krvarenje je kao mestrualno i osjecam bolove bas kao da imam menstruaciju...
Jos cu napomenuti da sam pod ogromnim stresom zbog nadolazecih ispita , pa sam ja to povezala s tim... Al opet bi Vas molila za vase strucno misljenje....
Unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uzimajte dalje pilule prema shemi uzimanja.

Zabrinuta.mala.

Postovani...imam par pitanja ..
Znaci,imam nepunih 18 god. i imam redovne menstrualne cikluse.Svaki traje 31 dan,a krvarenje 5-6 dana. Menstruacija mi je dosla 29.12. i trajala do 02.01. Nakon toga su mi bili plodni dani i dan ovulacije mi je bio 15.01.( s tim da mi je 16.01. bio zadnji plodni dan) i onda sam 16.01. ponovno dobila menstruaciju koja mi je trajala do danas (20.01.). To znači da mi je ciklus između te 2 menstruacije bio samo 18 dana. Trebam li se brinuti? Nikada prije mi se nije to dogodilo.. i da, da li to znači da mi i sada traju plodni dani ili će mi početi tek 28.01. sredinom ovog ciklusa?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu iznesenog ne znam koje od tih dva krvarenja je bila menstruacija. Sugeriram da napravite pregled i UZV.

mare314

Postovani,
Pijem pilule belara zbog pcos-a. Trenutno sam na trecoj kutiji i na 15oj tableti sam primjetila krvarenje koje evo traje vec 5 dana . Malo je manje obilno nego menstruacija. Sve tablete sam uzimala u priblizno isto vrijeme i redovito. Takoder osjecam bol kod lijevog jajnika. Prije tri tjedna sam bila na uzv-u koji je bio uredan. Zanima me da li je ovo posljedica toga sto se organizam jos privikava na pilule ili? Da li moze znaciti smanjenu djelotvornost?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o probojnom spoting krvarenju zbog pilula. Ne obazirite se neg nastavite s terapijom.

ira21611

Poštovani,
Nakon nezaštićenog spolnog odnosa popila sam hitnu kontracepciju. Krvarenje je nastupilo nakon 7 ili 8 dana. Prvi dan "tog izazvanog krvarenja " počela sam sa kontracepcijom Diane 35, zanima me da li uz Diane treba dodatna mehanička zaštita?

mare314

Poštovani,
javila sam Vam se nedavno u vezi probojnog krvarenja na 15. tableti trece kutije belare. Pa imam jos jedno pitanje. Krvarenje je trajalo do zadnje tablete da bi onda drugi dan pauze dosla menstruacija po obicaju samo sto je sad puno slabija nego inace. Da li je to uobicajen slijed dogadaja ukoliko je bilo prisutno krvarenje za vrijeme pijenja tableta ili se trebam brinuti zbog toga sto je slabija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ira ne treba dodatna zaštita. No da li je to bila menstruacija to ne možemo znati.