Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

Natalija Beljo, dr. med.

Svakako se javite ginekologu.

drmr

Zadnja menstruacija mi je bila od 14.11. do 21.11. 2.12 sam spavala sa deckom i svrsio je u mene,nakon 1 dana sam popila pilulu za jutro posle i 4.12 sam opet dobila iako trebam za 2 nedelje tek..da li je sve ok?

Natalija Beljo, dr. med.

Da, sad od 04/12 računajte cca 28 dana do sljedeće.

blablablaa

Poštovanje,
inače imam neredovite cikluse i menstruacija mi dolazi svakih odprilike četrdesetak dana, prošlu menstruaciju sam dobila 1.12.2011., a spolni odnos 5. dan menstruacije dečko je svršio u mene, sutradan sam popila tabletu za dan poslije ellaone, nakon toga sam imala 23. i 24. 12.2011. mali smećkasti iscjedak, a menstruaciju još nisam dobila, zanima me da li kasni menstruacija zbog tih tableta ili sam trudna i što bi trebao značiti taj iscjedak?
Molim Vas da mi odgovorite što prije hvala punoo...

Natalija Beljo, dr. med.

Prokrvarili ste na kraju 12 mjeseca tako da bi sad tek trebali dobiti.Inače krvarenje može nastupiti u vrijeme očekivane i +/- 7 dana.

em@

Postovani,
ciklus mi traje 30 dana, zadnji je poceo 30.12. i trajao do 5.1. 13.1. sam imala odnos, pri cemu je pukao kondom. Obzirom da se to dogodilo 15. dana ciklusa, 2 sata nakon odnosa sam popila pililu ( Vikela) . Danas sam dobila ocekivano smedji iscjedak i neobilno krvarenje, te pretpostavljam da je sve uredu. Obzirom da nikad nisam koristila kontracepcijske pilule, zanima me koje mi preporucujete ( ako je moguce na biljnoj bazi ) , te kada ih trebam poceti konzumirati zbog ove izazvane menstruacije i mogu li se iste dobiti bez recepta ginekologa ? Zivim u BiH, pa bih voljela da mi preporucite neke koje i ovdje mogu kupiti. Takodjer me zanima je li istina da se pola godine nakon konzumiranja Vikele ne smiju piti nikakava kontracepcijska sredstva, ili se radi o krivoj informaciji ?

Unaprijed hvala,
Lijep pozdrav

djidji

poštovani,novi sm član i ne znam koliko brzo ćete mi odgovoriti,ali me neizvesnost i čekanje ubi. poslednja mens.bila je 11,12,2011. imala sam nezaštićen odnos 26.12.2011. ujutru sam popila pilulu "dan posle" I nakon 12 sati i drugu. 13.01.2012 sam uradila test i bio je pozitivan. da li postoji mogućnost da ću prokrvariti i dobiti spontani jer očigledno da pilula nije svoje odradila? zar baš ja da budem u tih par posto kod kojih ne deluje? HVALA.

Natalija Beljo, dr. med.

em@ Nema biljnih kontraceptiva i morate se posavjetovati nakon pregleda s ginekologom koji kontraceptiv.
didji Obavezno se javite ginekologu.

djidji

Doktorice,ja sam bila kod ginekologa,ultrazvuk sondom potvrdila trudnoću ali ne može da veruje kako mi tablete nisu delovale,htela sam odmah prekid ali kaže da je rano. na kraju mi je rekla ako prokrvarim da je to spontani,i da se javim za 10 dana? ništa mi sada nije jasno? kakve su mi šanse da prođem bez abortusa i možda je i kod mene zadebljali endometrijum pa ne vide? molim vas ako nešto iz iskustva imate ,bar za utehu?! Puno hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost, nemam riječi utjehe i zato sam Vas poslala na pregled. Ono što sad iz ove situacije može proizaći da se trudnoća ne razvija , da prokrvarite ili da ipak budte trebali ići na "čišćenje".sad

Anaa123

Poštovana ,
11.12. sam imala menstruaciju te sam 16.12. imala nezaštičen seksualni odnos. Pilulu za dan poslije ( Vikela - samo jedna je bila u pakovanju ) sam popila unutar 72 sata kako je preporučeno. 27.12. sam počela krvariti i mislila sam da je neka NUS pojava , međutim trajalo je 5 dana sa blagim bolovima u stomaku , baš kao i kad dobijem , samo me malo zabrinulo što sam dobila 10 dana ranije. Od tog 27.12. do danas još nisam dobila , po mojoj računici mi kasni 2 dana ( ciklus mi inače traje 25 ). Da li treba da se brinem s obzirom na to ' krvarenje ' koje sam imala nakon što sam popila pilulu za dan poslije za koje pretpostavljam da je bilo menstruacija ? Molim Vas da mi odgovorite što prije.

Natalija Beljo, dr. med.

27 .12 je bilo krvarenje-mjesečnica i od tad računate cca28 dana do sljedeće mjesečnice.

Pi1Ne2Li3

Poštovana doktoreice,
7.2. sam imala spolni odnos s dečkom, ali pukao nam je kondom. Primjetili smo to nakon što je već ejakulirao i ja sam istu večer popila Diane 35 (3 + 3 za 12 sati) Imam izuzetno neredovite menstruacije a da sada nije došla. Već sam jednom napravila isto, i menstruacija mi je došla dan nakon što sam popila pilule. Zadnja menstruacija bila mi je od 20. do 26.1. Prije ovog odnosa (kojih par dana) također smo imali jedan, gdje je on 'ušao' u mene par puta bez zaštite međutim nije svršio. Strah me jer ne znam mogu li i zbog toga ostati trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Možete još pričekati do kraja tjedna pa ako ne dođe javite se ginekologu.

darkas

Postovanje,

Moja situacija je sljedeca. Naime imali smo odnos kada nam je pukao kondom, odmah tu noc popila sam pipulu za dan poslije. Nakon 14 dana sam dobila, inace mi ciklus traje 6-7 dana i tada je bilo tako. İmali smo normalne odnose ali nikada nije svrsio unutar. Poslije sam opet dobila ciklus tacno na vrijeme kada sam ocekivala. Medjutim sada mi ciklus kasni 9 dana.

Da li je moguce da pipula poremeti hormone i poslije? Znaci da sam prvi ciklus dobila redovno a da drugi kasni?
Hvala na odgovoru

Elventree

Postovana doktorka,
ja pijem pilule za kontracepciju ali posto sam proslog meseca pila lekove i zaboravila sam da smanjuju efikasnost pilule a imala sam nezasticen odnos pri kojem je decko ejakulirao u mene, popila sam Escapelle. Nisam imala ono krvarenje pre menstruacije, nego je ona dosla tacno 3 dana posle zavrsetka kutije OHC-a, kao i prosli mesec. Trajala je 4 dana i bila je dosta obilna..da li je to siguran znak da nisam trudna? Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

darkas Napravite test.
Elentree Da.

cokolada_55

Poštovana doktorice,
zadnju menstruaciju sam dobila 6.4.,10.4. sam imala nezaštićeni spolni odnos i dečko je svršio u mene, sutra dan 11.4. sam popila 1 vikela pilulu za dan poslije, nekih 15 sati nakon odnosa, nisam imala nikakvih nuspojava i normalno sam se osjećala , ali danas 6 dana nakon što sam ju popila pojavilo mi se blago krvarenje,tamno crveni-smećkasti iscjedak, nemam nikakvih bolova samo malo sa lijeve strane pupka osjetim bol pri dodiru.zanima me da li je to normalno i trebam li biti zabrinuta od moguće trudnoće?! puno hvala

saby

Postovani,moj problem je slijedeci. Koristim Logest pilule vec par godina, medjutim zadnju tabletu sam popila 11.03 i zadnja menstruacija je bila 15.03. Medjutim, kada sam trebala uzeti sljedecu pilulu nisam na vrijeme pa sam odlucila da samo taj mjesec preskocim sa uzimanjem pilula. U medjuvremenu sam imala odnos gdje je suprug ejakulirao u mene i dan poslije sam popila tabletu Vikela. Nakon te tablete sam imala samo jedan dan krvav iscjedak , koji mi nije licio na menstrulni. Jos uvijek nisam dobila menstruaciju, grudi me bole kao pred dobitak ali nista...Zanima me da li trebam napraviti test, ili su se hormoni i zbog Logesta i zbog Vikele "uzburkali"??? Molim Vas za odgovor, jer nema nista gore od neizvjesnosti. Unaprijed zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

cokolada_55 To je izazvano krvarenje.
saby Napravite test.