Kontracepcija

Menstruacija nakon korišenja pilula za dan poslije

marina3

Poštovana,

prije otprilike 2 tjedna (ne znam točan datum, ali možda je bio 01.07.) tijekom odnosa sa dečkom nam je pukao kondom što smo shvatili tek nakon ejakulacije. Odmah sutradan sam popila Cilest (3 ujutro, 3 navečer). U prošlosti mi se to već jednom dogodilo i mjesečnica je došla za otprilike 6 dana od uzimanja pilula za dan poslije i bila je "standardno" obilna i bolna. Međutim ovaj put mi je mjesečnica došla tek 16.07. Dakle, prije dva dana i već danas više nemam mjesečnicu što me zabrinjava. Zadnju mjesečnicu koju sam imala je bila 18./19.06. Neobično mi je što je trajala samo dva dana, nije bila preobilna i nije bila bolna.
Čitala sam druge postove na ovu temu i nisam pronašla identičan slučaj ovome. Iz tog razloga Vas pitam. Ne mogu se identificirati sa opisom "smeđi iscjedak" što su drugi naveli... Dakle, popila sam Cilest ali mjesečnica je došla tek nakon 2 tjedna i trajala je 2 dana te je bila "neobično blaga"... Imam li razloga za brigu?

Unaprijed hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

marina3 ,

svakako učinite test na trudnoću iz razloga jer je mjesečnica bila oskudna i kratkotrajne što se može javiti i u trudnoći.
Ako je test negativan onda su tablete isprovocirale ovakvo krvenje-koje može biti menstrualno ili pak vezano uz ovulaciju što će potvrditi ako vam normalna menstruacije uslijedi za 2 tj od zadnjeg krvarenja.

L.p.

ivana123456

Ovako...ja sam zadnju menstruaciju imala 21.09.2012, imala sam nezasticen spolni odnos 05.10, odmah nakon odnosa, odnosno dva sata poslije popila sam jednu tabletu vikela, nemam nikake tegobe, a imam simptome da cu dobiti menstruaciju, kad je trebam ocekivati? Hvala vam

Doraki

Poštovana doktorice, 8.8. popila sam tabletu escapelle. 16.07. imala sam menstruaciju, poslije escapellea dobila sam ju 12.08. Inače su mi menstruacije bile redovite 27-30 dana. Ginekologica je rekla da nema potrebe za escapellom pošto je seksualni odnos bio 7.8. i imala sam neplodne dane, svejedno mi je dala tabletu. Prošla menstruacija mi je kasnila 5 dana i dobila sam ju 12.09. Bila je normalna, trajala je 7 i pol dana, sa "komadićima" prva 4 dana bila je jaka ostalo slabije, znači uobičajena menstruacija. Kašnjenje sam prepisala stresu zbog ispita na fakultetu. Poslije toga sam imala seksualne odnose sa kondomom. Sada mi menstruacija kasni 6 dana. Imam li razloga za brigu i je li moguće da je do poremećaja u menstrualnom ciklusu došlo zbog kontracepcije za dan poslije? Također smatram da kasni zbog stresa pošto sam imala gubitak člana obitelji, ali sve jedno se brinem jesam li trudna. Hvala na odgovoru, lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

ivana123456 ,

može i uraniti ali i zakasniti 10 tak dana.

l.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

Doraki ,

vjerojatno je da je kašnjenje zbog emotivnog stresa ali ako vam neuobičajeno dugo zakasni napravite za svaki slučaj test.
Pijte Mg 300mg i čaj od mente radi redukcije stresa i opuštanja maternice da bi menstruaccija nesmetano krenula.

L.p.

ivana123456

ikao nisam imala krvarenje nakon vikele ?

Nataša Šemnički, dr. med.

ivana123456 ,

da

L.p.

Doraki

Zanima me samo ima li razlike ako pijem magnezij 375 (dm-ov) a ne 300 jer taj već imam kod kuće? Od čaja najčešće pijem majčinu dušicu koju mi je preporučila ginekologica ali na Vaš savjet počela sam piti mentu. Menstruacija i dalje nije došla pa ću napraviti test. Hvala Vam puno na odgovoru, lijep pozdrav

Nataša Šemnički, dr. med.

Doraki,

slobodno i DM-ov Mg koristite.

L.p.

Sunflower207

Zadnju menstruaciju sam imala oko 16.9. (ne znam tacno :/ ). 19.10. sam imala odnos sa momkom i pukao nam je kondom i on je svrsio u mene.7h poslije sam popila Vikelu. Danas je 23.10. a ja jos nisam dobila. Mozete li mi objasniti sta se desava. Inace mi je ciklus oko 30 dana.

Nataša Šemnički, dr. med.

Sunflower207 ,

Vikela je vjerojatno odgodila menstruaciju.
A kako vidim odnos je bio u vrijeme očekivane menstruacije pa ne treba brinuti o trudnoći.

L.p.

Sunflower207

Samo da Vam javim da sam juce dobila.
Hvala Vam .

ivaaaan

Popila sam pilulu 10.11 i nakon 7-8 dana dobila sam krvarenje, boja je kao da je menstruacijsko krvarenje, ali ne boli stomak i slicno, te evo 3 dan je sada prestalo, predpostavljam da je to od tablete. Da li se računa kao menstruacija (sumnjam) jer za 7 dana trebam dobiti.

Nataša Šemnički, dr. med.

ivaaaan ,

ako ne dođe za 7 dana onda to računajte kao menstruaciju.

l.p.

znam da nisam andjeoo

imam pitanje treba mi hitan odgovor jer sam u panici omg
posljednju menstruaciju sam imala 3 novembra (redovnu) nakon toga sam 19tog imala odnos, pukao je kondom tako da je momak ejakulirao u mene, to je bilo navece oko 1h, odmah sam ujutru popila vikelu za dan poslije, 24tog mi se javilo krvarenje ali nije bilo krvarenje vec je bilo prvi dan oskudno smedje, dok je drugi i treci dan bilo jako obilno sa ugrruscima, cetvrti dan je bilo i crvenkasto tako krvarenje sam imala 6 dana, da li imam razloga za brigu jer jos nisam dobila ,,pravu" menstruaciju??

maca225

ovako zadnju mensturaciju sam dobila 11.11. tocno na dan ovulacije sam imala nezasticeni spolni odnos i moj dečko nije bio siguran je li doslo do orgazma (oboje mislimo da nije) jer smo prekinuli spolni odnos jer mu je zvonio telefon, nakon toga sam ga zadovoljila orano i nakon 10 min je dozio orgazam. Ja vevlika paničarka sam sutradan otišla kod ginekologice i dobila sam ellaone tabletu koju sam odmah popila (od spolnog odnosa je prslo 15h) i sad mi menstruacija kasni, a ni nemam simptome kao inace (bol u grudima). jako sam zzabrinuta pa ako biste mi mogli reci koliki j rizik od trudnoce.
hvala

sos92

Poštovanje!
Ja bih trebao hitnu informaciju...
Sa sa djevojkom sam imao sexualni odnos pri cemu je doslo do pucanja kondoma,a vjerujemo da su joj bili plodni dani...
a sutradan odmah ujutro (znaci manje od 12 sati od spolnog čina) uzela je Vikelu.
Međutim Vikelu je bila uzela prije 2-3 mjeseca vec jednom...
Na dan kad je uzela imala je smeđi iscjedak i bolove u podrucju jajnika...
Nekoliko dana nakon toga je dobila upalu mokracnog mjehura (i ako se ova upala ocitovalo i prije Vikele).
Sad ne znamo jel se to vratilo radi Vikele pa je otisla doktoru...
Doktorica joj je propisala 1g antibiotike za upalu mjehura.
Sad nas zanima hoce li ti antibiotici negirat efekt Vikele,a odnos se dogodio prije 7 dana...
I ako nece koliko jos treba cekat da pocne sa terapijom s antibioticima jer joj ova upala ide previse na nerve...
Hvala unaprijed.

Nataša Šemnički, dr. med.

znam da nisam andjeoo ,

navedeno krvarenje računajte kao menstruaciju

l.p.

aleksandra

Poštovanii,

Nakon sto sam popila Vikelu, menstruacija je uslijedila dan ili dva ranije od termina kada sam je i inače trebala dobiti. U medjuperiodu od uzimanja Vikele i menstruacije nije bilo nikakvih krvarenja. Menstruacija je trajala uobičajeno i nesto malo je bila obimnija. Moje pitanje je da li je ona siguran pokazatelj da nisam trudna ili je potrebno da radim test ?

Nazad
Naprijed