Kontracepcija

moguća trudnoća

mlady

Poštovani,
posljednju mjesečnicu imala sam 23.04. mjesečnice su mi inače redovite.. točno na isti datum ili dva dana ranije dobijem mjesečnicu.. 7. dan mjesečnice imala san rizičan odnos, tj. dečko je svršio malo u mene.. danas je 23. 05. ali ja nisam još dobila mjesečnicu.. grudi me bole kao da trebam dobiti mjesečnicu i jučer sam imala jake grčeve isto kao svaki put kada je trebam dobiti ali ona nije došla.. od tog rizičnog odnosa samo razmišljam o menstruaciji i pod velikim sam stresom pa me zanima da li i to može biti uzrok izostanka mjesečnice ili su moje sumnje u trudnoću opravdane.. i primjećujem jaki iscjedak.. bila bi vam jako zahvalna na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da će menstruacija nastupiti kroz dan dva. Ne mislim da ste trudna.

crvenosrce

poštovana,

od pocetka menstruacije (8.dan) imala sam odnos sa deckom, koristili smo kondom, ali kad je svršavao maknuo ga je svršio po meni i slucajno je mala kolicina prsnula na vaginu...kolika je vjerojatnost od trudnoce???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom je gotovo nikakva.ne brinite.

weltschmertz

Poštovani,
Znam da vam je preko glave glupih i dosadnih pitanja, ali ja sam zaista novi u svemu ovome i moram vas zamoliti za pomoć.. Znači, još nisam imao seksualni odnos sa djevojkom.. Ona je nevina i u vezi smo već dugo vremena, ali ne želimo da imamo seksualni odnos još uvijek.. Međutim, donekle zadovoljavamo jedno drugo.. Nikad joj nisam radio peting, ali smo prije par dana imali nešto (ne znam kako da to nazovem)..
Da skratim priču, svršio sam dok je ona sjedila na meni bez da je penis bio u njenoj vagini.. Ali prilikom svršavanja velika količina sperme je bila na meni i na njenoj vagini.. Odmah je otišla da to opere, ali mene intersuje je li bilo ikakve šanse da ona zatrudni i ako jeste postoji li neko rješenje da se to spriječi..?

Unaprijed zahvalan..!

g12345t

Poštovani,

Pijem yaz vec 8 mjeseci, prije otprilike mjesec i pol sam imala urinarnu infekciju, pila citeral, pazili smo za to vrijeme prilikom odnosa, ali nismo koristili kondom. Zatim sam dobila slijedecu menstruaciju, i poslije toga jos jednu 21.5. kako inace dobivam, mada je ova druga trajala nepuna dva dana....Od petka sam imala proljev i mucnine, a ljekar opste prakse mi je rekao da postoji mogucnost trudnoce. Sta vi mislite da li postoji takva mogucnost ili sam ja imala virozu? Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovani weltschmertz ,

jako je mala mogućnost trudnoće.
Ako ju želite u potpunosti odkloniti javite se ginekologu radi hitne kontracepcije.

S.P. Dr. Nataša Šemnički

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštavana g12345t ,

uvijek takve dileme riejšava kri test na trdunoću , učinite ga.

S.P. DR. Nataša Šemnički

g12345t

Postovana, test sam radila, negativan je.

Nataša Šemnički, dr. med.

Odlično, dakle bila je samo viroza.
Obzirom na proljev moguća je slabija resorpcija tableta pa svakako primjenite kondom.

S.P. Dr. Nataša Šemnički

abc123

poštovani

zadnju menstruaciju sam dobila 22.4., tj.ciklus mi je trajao 27 dana...31.5., tj.9 dan ciklusa smo dečko i ja imali odnose, u početku bez zaštite, ali jako kratko, pa je stavio kondom i ubrzo svršio u meni...zanima me je imam razloga za brigu budući da je to gotovo početak plodnih dana...lp...happy

biserka24

Zdravo,
imam dve pitanja, drugo je malo duze.
ako momak penertira u djevojku, dva ili tri puta bez kondoma nakon ponovljen odnos a prethodno izmien, postoji li šansa za trudnoca

Pijem Diana 35 zbog ciste jajnika, akne, i nerodovne menstruacije. Zatim sam napravila mjesec dana, skoro dva pauza i opet sam zapocela ponovo. U vrjeme kada sam pila posledni blister pred pauze imal sam imala spolni odnos, zaštićenoj, ali momak je penetrirao bez kondoma samo 2 puta, (a prethodno je svrsio u kondom i oprao svoj polov organ) i onda smo nastavili s kondomom. Zatim sam imala krvarenje od 5 dana koje slijedi nakon što sam popila blister. Nakon ta menstruacija nisam imala 2 mjeseca, i mislim da je posljedica prestanka tablete, jer i prije je znala kasnit nekoliko mjeseci. Zbog mojih sumnji na neželjene trudnoće napravila sam test , ali sam negdje oko 7 sati po podne, i je ispao negativni. Iste noći sam dobila pa sam počela opet sa Diane 35. Sada opet sam dobila, menstruacija prva 3 dana jebila obilna, a sada peti dan je prekinula. Ovih dana osjecam mučnina dana , s vremena na vrijeme kao da imam vrtoglavice, jajnici osekjam kao natečen i imam grceve . Tako ponekad Pitam se, dali je trudnoća moguća, usprkos kontracepciji? i pokraj 2 mensruacije? ili možda ti simptomi su samo navikavanje na kontracepcija?
Izvinjavam se zbog velikog posta, i jezika iz dr drzave sam?

Nataša Šemnički, dr. med.

Poštovana abc123

najsigurnije je imati kondom od samog početka o ostalom je bez predmetno komentirati.

S.P

confused94

Postovani,
Prije par dana sam bila na bazenu sa momkom, tacnije u jacuzziju. Posto smo bili sami, iskoristili smo vrijeme da budem intimni. Njegov penis je bio u erekciji a i ja sam takodjer bila vlazna. Momak me je dirao sa prstima dole a prije toga je u par navrata i svoj penis dirao. On nije svrsio, ali posto je bila erekcija vjerovatno je bila i predsjemena tecnost. Bili smo bas blizu jednog drugog,jer smo bili zagrljeni. On nije skidao svoj kupaci sorc. Zelim da vas pitam da li postoji sansa da je njegova predsjemena tecnost ostala na njegovim prstima i da je dospjela u moju vaginu?Citala sam puno na netu i misljenja su razlicita. Nekome je ovo cista glupost, i meni zvuci pomalo nemoguce da se ista moglo desiti ali opet ko pita ne skita? To je sve bilo dva do tri dana prije nego sto trebam dobiti mjesecnicu. Nevina sam, ne znam da li i to igra kakvu ulogu. Molim vas da mi iskreno odgovorite.

confused94

Molim Vas da mi odgovorite. Unaprijed zahvalna

Nataša Šemnički, dr. med.

confused94,

vrlo je mala vijerojatnost trudnoće.

L.P.

confused94

Hvala puno na odgovoru. Po vasem misljenju da li ima potrebe da kupujem test za trudnocu? Mjesecnica koja je trebala nastupiti dva dana poslije toga je normalna i redovna, nisam primjetila nikakve promjene.

confused94

Ova mjesecnica se jedino razlikuje po tome sto bolovi nisu bili tako jaki kao u prethodne, uglavnom imam bolove prva dva dana a ovaj put samo prvi dan sam osjecala bol. Imam osjecaj nadutosti stomaka. Nisam sigurna da li je to sve zbog toga jer previse razmisljanjam o ovome svemu pa analiziram sve promjene, jer koliko sam upucena i u slucaju da se nesto desilo ipak je prerano za pojavu simptoma. Ispravite me ako grijesim.
Jos jednom hvala vam

zabrinuti121

poštovani jako sam zabrinut jeli moguce da mi cura ostane trudna ako je meni ostalo malo prejekulata na prstu jako mala kolicina i onda je prvo taj prst polizala na sekundu i onda sam je dirao po spolovilu to jest usao sa njim u vaginu njoj su plodni dani bili puno hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

confused94 ,

nema potrebe za testom

L.P.

Nazad
Naprijed