Kontracepcija

moguća trudnoća

bonbon031

Pozdrav ! Djevojka i ja smo imali spolni odnos rabili smo zaštitu,mengu je trebala dobit 15.04 a kasni joj negdje tjedan dana,dali postoje znakovi trudnoće ili samo kasni jer joj je to prvi puta?

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je odnos bio s kondomom nema panike.

Spotlight

Dobar dan!
Naime, prije nešto više od mjesec i pol sam imala prvi odnos. U početku nismo koristili kondom, ali trajalo je i suviše kratko.... svega nekoliko sekunda, 10-ak, bez ejakulacije, ništa. Svaki sljedeći put smo koristili kondom. Ali, nakon što sam pročitala simptome trudnoće, počela sam primjećivati sve i svašta... bol u donjem dijelu leđa (znalo se i ranije dešavati i prestalo je) bolne grudi (u početku više neku temperaturu, a sada bol, ali samo kada jako pritisnem) smeđi iscjedak (prošlo)... a jedan dan mi se javilo i krvarenje, ali ne menstruacija, nego nekoliko kapi krvi na gaćicama jedan dan. Napravila sam dva testa, jedan poslije podne, drugi dva dana nakon toga, ujutro. Oba su bila negativna, srećom. Trebam naglasiti da sam još u razvoju, u pubertetu, a ni menstruacije mi nisu redovite.... jedna u svaka dva do tri mjeseca. Posljednju sam imala u februaru. Postoji li ipak mogućnost da sam trudna? Da su antibiotici koje pijem djelovali na točnost testa? Ili je sve uznemirenost?

Natalija Beljo, dr. med.

Test negativan.

Spotlight

Nema šanse za trudnoću?

Natalija Beljo, dr. med.

Nema.

Spotlight

Mnogo Vam hvala!

Spotlight

Ali zašto još uvijek nema menstruacije? '

Spotlight

Oprostite na smetnji, opet ja.....
javilo mi se lagano krvarenje, blijedo crvena boja. Ne liči mi na menstruaciju. O čemu se radi?

Postovana,

pijem yaz pilule, nekih 7 mjeseci. Medjutim zbog moguceg povracanja 3. pilule (poslije 5 sati) sumnjam na trudnocu. Tablete od tada pijem redovno. Taj odnos je bio 26.03. nakon toga sam dobila redovno mjesecnicu koja je prema mom misljenju bila sasvim normala i po trajanju i po obilnosti. Medjutim osjecam razne simptome moguce trudnoce, grudi su mi se uvecale, bradavice su tamnije, nisu osjetljive, imala sam cudan osjecaj u ustima, ne bih mogla reci da je metalni okus, imam nekakvo peckanje oko pupka, prije par dana sam pocela osjecati mucninu koja traje nekih 20-ak min, bez povracnja... 14 dana nakon odnosa sam radila test koji je bio negativan. Jos sam nakon mjesecnice zbog straha uradila 4 testa, 2 na jutarnji urin, 2 u toku dana i sva 4 su negativna. Poslednji sam uradila danas. Da li je moguce da je mjesecnica bila lazna i da su svi testovi lazno negativni??

Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći, već su promjene na tijelu uzrokovane uzimanjem kontraceptivnih pilula. Svakako nema ozbiljnijih nuspojava lijeka, pa ga nastavite uzimati dalje.

Spotlight

Oprostite, može li mi neko odgovoriti na prethodno postavljena pitanja??? sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana spotlight, kolegica vam je odgovorila na pitanje.

Spotlight

Ali zašto sam imala dva puta ta slabašna krvarenja, odnosno blijedocrveni iscjedak????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog uzimanja pilula.

Spotlight

Ali ja ne koristim kontracepcijske pilule! To sam trošila antibiotike zbog upale grla.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nažalost postovili ste mnogo pitanja, na koje vam je odgovarala kolegica, stoga nisam uopće razumio vaše pitanje.
Ako neuredno krvarite više od mjesec dana svakako ne razumijem zašto se ne javite na pregled ginekologu. Svakako se radi o neurednom vjerovatno anovulacijskom krvarenju.
Savjetujem pregled čim prije.

Spotlight

Žao mi je... pitala sam postoji li mogućnost trudnoće (spolni odnos početkom marta) iako su dva testa pokazala negativno, s obzirom na to da sam osjećala bol u grudima, imala krvavi iscjedak, bol u ledjima.... ali je prošlo. Kada je trebala doći sljedeća menstruacija imala sam blijedocrveni iscjedak 5 do 6 dana. U vrijeme obavljanja testova pila sam antibiotike, pa me zanimalo da li oni utječu na točnost testa. I napomenula sam da sam još uvijek u pubertetu..... nikada mi se menstruacije nisu uredovile. Dakle, postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana nikako se ne radi o trudnoći.

Spotlight

Mnogo sam Vam zahvalna!!!

Nazad
Naprijed