Kontracepcija

moguća trudnoća

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Dea, nemam mišljenje - ovakve stvari se ne mogu riješiti preko interneta. Ako imate jake bolove postoji hitna služba da vas pregleda.

lesley

poštovana dr.
nezaštićeni odnos(kondom je pukao) sam imala 11.dana ciklusa.menstruacije su mi redovite, te sam smatrala(nažalost tek sad vidim koliko sam bila neinformirana) da nije potrebno popit hitnu kontracepciju jer još nije ovulacija(ciklus mi je 28-31 dan)
e sad da još potvrdim svoj status neodgovorne osobe slična mi se situacija dogodila 19.dana ciklusa.
tada sam odlučila popiti hitnu kontracepciju (cilest 3+3)
no, posljednju menstruaciju sam dobila 9.9 i po svim pravilima je trebala doći. jutros sam kupila test clearblue i odmah je ispao pozitivan) otišla sam odmah kod ginekologice,rekla je da je prerano za išta reći( kao vidi mjehurić iz kojeg bi se mogao razvii embrio,ali to ne mora biti to,te kako je pitanje hoće li se to zadržati ili ću dobiti menstruaciju i neće se primiti) naručila me sl. petak da vidimo što je s tim.
znam da mi vi ne možete reći jesam li trudna ili ne,
mene zanima kada se preporuča napraviti pobačaj(u kojem tjednu) kako bi bilo što manje komplikacija, te kakav je to uopće zahvat(negje kažu struganje, negdje vakuum pa sam zbunjena) kakav je tijek oporavka (kretanje,vježbanje,antibiotici,seks) te može li uzrokovati kasniju neplodnost? radi li se samo u bolnicama ili može ambulantno?
oprostite radi biblijskog posta ali brine me to sve.
unaprijed vam hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Lesley, od svih vaših pitanja jedino vam mogu reći da je prilično izvjesno da ste trudni. Što se ostaloga tiče, namjerni pobačaj nije metoda kontracepcije, pa ovo nije mjesto za takva pitanja. No, i da je, puno je pametnije sve što vas zanima pitati u direktnom razgovoru sa ginekologom.

jeremija

Poštovani, zamolio bih vas za vase misljenje. Djevojka i ja smo imali rizični odnos prije mjesec i pol dana koji je trajao samo pola minute, bez ejakulacije. Sekirali smo se puno, njena sljedeća menstruacija je malo kasnila, napravili test koji je pokazao negativan rezultat i normalna menstruacija je odmah dosla. Spolnih odnosa više nismo imali. No sada kada joj treba doći druga menstruacija od tog odnosa, postoje problemi. Prvo je krvarila za vrijeme ovulacije, pa sada malo samo krvari par dana prije menstruacije i prava menstruacija uopće nece da dođe. Da li mi mozete reći na sta sumnjate Vi, je li to neka upala, prehlada, poremećaj i kolika je šansa da je to sve ipak beba? Hvala unaprijed na odgovoru. Pozdrav.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Trudnoća dolazi u obzir samo ukoliko ste prerano napravili test. Zato ga napravite opet, sad će sasvim sigurno biti pozitivan ukoliko je riječ o trudnoći. Ako nije, vjerujem da je zbog stresa nastala cista ili nešto slično, pa se svakako treba javiti svom ginekologu.

tina88

Zanima me da li je moguće da sam trudna ako sam zadnji spolni odnos imala 4-5 prije menstruacije u 9mj, a nakon toga je bila točna. Sada mi kasni 2 tjedna. Unaprijed hvala.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne znam da li je moguće. Zaključite sami, pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

simby08

Poštovana, da li je moguće ostati trudna dan prije menstruacije (cca.10 sati prije) i to od predejakulacijske tekućine?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

tipkovnica

Poštovani,
pila sam pilule yasmin 8mjeseci, pa sam presla na logest i pila 2 godine. napravila sam pauzu. 2 tjedna nakon sto sam uzela zadnju tabletu sam spavala sa momkom i on je zavrsio u meni. da li je moguce da sam trudna? ljudi mi pricaju da nije jer mi je tijelo jos pod zastitom buduci da sam pila toliko dugo, dok drugi govore drugacije.. hvala

anna banana

Molim vas da mi odgovorite.
Da li je moguce da sam trudna,ako sam sa deckom imala peting i njegova predejakulaciona tecnost je bila na mojim rukama,nisam sigurna da li je bilo sperme mislim da nije jer bi se vidjele bjele fleke.Problem je sto sam nakon nekih 10-15 min dodirnula vaginu da vidim koliko sam vlazna,a bila sam dosta,a nisam oprala ruke.Kolika je mogucnost da su spermici prezivjeli i dospjeli u moju matericu,povrh svega sam jos nevina,pa pa li djevicnjak,hymen stiti od prodiranja spermica u matericu? I koliki spermici mogu prezivjeti na suhom?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Djevojke, zar je stvarno lakše registrirati se na forum i natipkati pitanje, prije nego se pročita tema Pilula za dan poslije - najčešća pitanja, na koju stalno upućujem?

tipkovnica

Poštovani,
pila sam pilule yasmin 8mjeseci, pa sam presla na logest i pila 2 godine. napravila sam pauzu. 2 tjedna nakon sto sam uzela zadnju tabletu sam spavala sa momkom i on je zavrsio u meni. da li je moguce da sam trudna? ljudi mi pricaju da nije jer mi je tijelo jos pod zastitom buduci da sam pila toliko dugo, dok drugi govore drugacije.. hvala

Meni je prošlo 3 tjedna od tad. više mi ništa ne znači pilula za dan poslije. pa vas molim odgovor. hvala i oprostite na smetnji

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, moguće je da ste trudni, ne postoji nikakva naknadna zaštita.

kika19

draga doktorice!
Je li moguca trudnoca nakon sto je sperma zavrsila na rukama, oprana 2 puta i od toga je proslo nekih 5 sati ako je kasnije bilo kontakta sa rodnicom?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

Smoki

Poštovanje!
Je li moguće zatrudnjeti u vrijeme plodnih dana ako se upotrebljava kondom i sa njim se svrši van?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ako ne pukne nije.

dea123

Znaci jos nesto nemojte postavljat takva pitanja prvo se raspitati a onda brinuti. Ne moze zena ostat trudna ako on ide prstima preko rodnice, ili preko odjece itd. Stvarno nekada ne razumijem takva pitanja. Kao da vam je 10 godina .

Mi se trudimo i nadamo se da ce mo uskoro ugledati plusic na testu.

Natalija Beljo, dr. med.

dea123 Držim fige da to bude brzo i shvatiti će oni jednom da nije tako lako zatrudniti.