Kontracepcija

moguća trudnoća

Poštovana,
Imala sam nezaštićeni spolni odnos 5. dana ciklusa (krvarenje je još trajalo) pri kojem je partner svršio u mene. Biste li mi preporučili pilulu za dan poslije ili kako ste napisali u Vašem tekstu da se služim zdravim razumom i računam da su šanse za trudnoću vrlo male? Inače, ciklus mi je redovit, 28-30 dana.
Prije nekoliko mjeseci sam uzimala Yaz, no prestala sam ih pit jer mi nisu odgovarale, pa mi je ostala cijela kutija. Mogu li njih koristiti kao hitnu kontracepciju i kako ih dozirati?
Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Odgovoreno pod drugim topicom.

ghetaldus

Cura vec 2 mj ima redovnu menstruaciju.prva je bila 5 dana od inace 7 a druga je kasnila 1 dan al je bila trajala 7 dana.Imali smo prekinuti snosaj 23.12 to joj je bilo 2 dana poslije zavrsetka menstruacije.ciklus joj traje oko 32-35 dana.
ali nju je uzasno strah od trudnoce.Prvi test smo radili jutarnji za vrijeme prve menstruacije bio je negativan te je ona nakon 3 tjedna napravila opet test koji je bio prvo jutarnji al ga je napravila popodne takoder je bio negativan.U zadnje vrijeme je uzasno umorna i stalno spava i razdrazljiva je malo se place malo smije,non stop glavobolje,jucer se pozalila da ima lagane mucnine al ju je proslo,te da joj se pije kola.Ima bijele iscjetke.Pod velikim je stresom zbog skole, i roditelja a i sad jos ovo.
Sad me zanima jel moguce da je trudna a imala je 2 normalne menstruacije obilne kao inace s tim da se cak pozalila da je imala i crnu menstruaciju.
danas je rekla kako joj je spolni organ jako osjetljiv i vlazan-al to pretpostavljam da je ovulacija jel kroz kojih 10 dana treba dobiti
Hvala vam doktorice

Natalija Beljo, dr. med.

Ako je imala mjesečnice nema straha. Da bi se oslobodila straha trebala bi porazgovarati sa svojim ginekologom oko kontracepcije.

Eva_Longoria

Draga doktorice!
ovako..trebala sam imat spolni odnos prvi put s partnerom. ja se ne kuzim u te stvari pa sam njega pustila da vodi.
i ugl on ga je htio hm u moju vaginu al nije do kraja jer nisam ja htjela.a posto se ja nikad nisam nije mu ni usao unutra.
i onda je moj partner rekao da si odem na wc.
jel mogu ostat trudna?

Natalija Beljo, dr. med.

Ne zanm da li je partner svršio i da li su bili plodni dani?

Eva_Longoria

bio je na tvojoj i onda mi je dolazilo do svrsavanja al ja sam ga makno al nisam siguran..
ovak je on meni napiso.
ugl menstruaciju inace dobivam oko 15.
aa za plodne dane neznam.

keina

Poštovani
prestala sam za uzimanje triquilara prije točno 23 dana. trebala sam početi sa uzimanjem 9. ožujka i dobiti normalno mengu danas sutra, 2. travnja. Imalasam spolni odnos prošli tjedan, točnije 24. ožujka, bez zaštite, došlo je do predejakulacije ali nije svršio u mene. Pošto sam prestala s uzimanjem pilula, vjerovatno je da će mi kasniti tjedan dana. Zanima me da li postoj mogućnost trudnoće.

uplasena_95

Poštovana doktorice,
prije neki dan sam imala peting s momkom, malo smo se valjali, zezali i na kraju sam ja zavrsila sjedeći na njemu (dečku). Nakon toga meni se pojavio sekret, koji inače imam prilikom bilo kakvog kontakta s muškarcem (rukovanje, poljubac,..) I on je imao, ali u vidu male tačkice na trenerci. Kaže da nije svršio. Ja se ipak bojim i htjela bih da znam postoji li ikakva šansa da dođe do trudnoće, ukoliko sperma prođe kroz odjeću, jer sam tražila na internetu o tome i neki kažu da je moguće dok drugi tvrde da nije. Oboje smo bili obučeni i nije imao kontakta sa mojim spolnim organom. Napominjem, on kaže da nije svršio međutim ja se bojim jer u tom sekretu koji on ima postoji određeni broj spermatozoida. Molim Vas pomozite mi, jer sam zabrinuta.
Unaprijed hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Eva _Longria Javite se ginekologu.
keina Da.
uplašena Ne

Leona_20

Poštovana,
Ovako djevica sam i moj dečko to zna, sinoć smo se zanijeli i došlo je do toga da je on pokušao gurnuti penis u mene, naravno to me je zabolilo i prestali smo i onda je nakon toga svrsio po mene, nije u mene...dali ikako postoji mogućnost trudnoće??
Hvala.

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

keina

poštovani
eo sad sam vidjela da ste mi ovdje odgovorili. Test sam napravila prošli petak i bio je negativan (Clearblue). Od onda nisam dobila mengu. Da napravim novi test ili? ovaj tjedan ginekolog mi je na godišnjem pa ću vjerovatno slijedeći tjedan ga posjetiti. Šta da radim do tad?
Lijep pozdrav

Natalija Beljo, dr. med.

Sad na dva mjesta vaše pitanje , ali različito. Ako je test negativan pričekajte još.

keina

ispričavam se. nisam bila sigurna da li ste dobili ovdje poruku. idem u petak kod ginekologa pa ćemo vidjeti u svakom slučaju hvala

Around3

Postovana doktorice,
pijem Diane 35 duze od 6 meseci. Tablete pijem svakodnevno, nikada mi se nije desilo da sam preskocila dan, ali ih ne pijem u isto vreme. Uglavnom ih pijem sa par sati kasnjenja, najvise 4 sata kasnjenja. Juce sam imala nezasticeni odnos i decko je svrsio u mene. Da li ima razloga da se nerviram i da li postoji mogucnost da ucinim nesto povodom toga?
Unapred hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Možete mirno spavati.

melanie

Inače imam neredovite cikluse. Zadnji dan zadnje menstruacije je bio 31.3. Sinoć sam imala odnos s dečkom i na pola puta je skužio da je kondom puknuo. Brzo ga je izvadio, stavio novi i onda tek svršio. Postoji li ikakva šansa za znate već što? sad

miha22

Poštovana,
imam jedno pitanje.
Pijem Logest tablete vec 2 i pol godine, dogodilo mi se to da sam u petak imala odnos,i zaboravila sam popiti tabletu taj dan navecer (kako inace pijem) ,isto kao i u subotu,popila sam je tek u nedjelju ujutro,sto znaci da imam 2 propustene tablete u 3.tjednu. Postoji li mogucnost trudnoce? Trebam li danas popiti tokom dana jos te 2 zaostale? Znaci subota nije rizicna,jer sam popila u roku 12 sati,i za nedjelju cu normalno navecer,ali brine me taj petak. :/
Unaprijed hvala na odgovoru.

Natalija Beljo, dr. med.

melanie Postoji zbog neredovitih ciklusa.
miha22 Ne treba.