Kontracepcija

moguća trudnoća

Enigmica

Hvala vam puno! happy Doista! happy Sad mi je stvarno lakše happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim!

AnaB01

Poštovani, molim za malo konkretniji odgovor.
Pročitala sam dosta tema ovdje i negdje vidim moguće, negdje nije moguće.

Situacija je sljedeća, imali smo odnos sa kondomom, završila sam ga rukama, svršio je u kondom. Rukama je oprao penis vodom i obrisao maramicama, zatim obrisao ruke peškirom. Mislim da sam bila u ovulaciji, jer je dječko kad se vratio iz wc-a, primjetio na mom splovilu bijel kremast iscjedak. Stavio je novi kondom, te smo nastavili sa odnosima, prvo je on malo prstima gurao, zatim je nastavio splovilom. Da li je moguća trudnoća AKO je ostalo nešto sperme na prstima prilikom brisanja, pa zatim gurao prste oko 3cm.
Malo sam u panici. Trebam da dobijem za 10 dana.

Odnos se desio prije 2-3 dana. Da li je ovaj bijeli kremast iscjedak zaista od ovulacije ili nešto drugo? zbog trenja ili ??

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na to pitanje se ne može odgovoriti sa 100% sigurnošću. Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Za oplodnju je potrebno da određena količina ejakulata bude unesena u rodnicu (oko 1 ml). Kolika je količina bila i da li je kremasti iscjedak ejakulat ili vaginalni sekret ne mogu znati.

AnaB01

Poštovani Ivo,
Hvala na odgovorima. Ejakulacija sigurna sam da nije, s obzirom da je samo par puta "ušao" u mene, a zatim svršio van mene u kondom, pa potom otišao u wc, skinuo kondom, oprao splovilo vodom, obrisao ga maramicama i potom ruke obrisao peškirom. To je jedina stvar koja me brine, ako sam bila u ovulaciji. Jer kada se vratio, stavio je novi kondom, a onda je prstima ulazio, tako da me to brine, je li to sigurno da se ne može ostati trudna, ako je nešto ostalo na prstima dok je prao splovilo, pa obrisao ruke peškirom?

Hvala unaprijed

AnaB01

Poštovani Ivo,
Još da dodam, od jutros me boli donji dio leđa, da li je možda simptom trudnoće???

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj se način sigurno ne može ostati trudan. Bol u leđima nije simptom trudnoće.

Uplasena522

Danas mi je 14 dan ciklusa i jedan od plodnih dana, decko i ja smo se zadovoljavali i upraznjavali peting nakon cega je svrsio na maramicu, obrisao penis i obukao se, zatim nakon 20 minuta oralno sam ga zadovoljavala znaci penis mu je bio mokar potpuno, međutim u jednom trenutku je dodirnuo svoj penis a potom stavio prste u moju vaginu, zanima me da li je na taj nacin moguca trudnoca jer nakon prve ejakulacije nije oprao penis pa je mogao da prenese prstima nesto unutra iako se sperma vec osusila i obrisala od donje rublje u tih par minuta

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije moguće da na taj način dođe do trudnoće.

Mirna35

Dobar dan. Moja posljednja menstruacija je počela 1.9. te je završila 7.9.. Dečko i ja smo imali ne zaštićeni odnos 8.9. te 14.9. (svoje spolovilo je stavio par puta po par sekundi) kada je bila ovulacija. Ciklus mi traje oko 30 dana te bih trebala dobiti 30.9. Dečko nije svrsio unutar rodnice, no brine me moguća trudnoća. Nemam nikakve simptome nadolazeće menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Lea18S

Pozdrav i postovanje,imam 18 godina,zanima me da li je moguce doci do trudnoce ako sam imala peting sa deckom ,on je skinuo bokserice a ja sam bila u gacicama ,imali smo leting i izlazila je ona tecnost,nakon toga kada je znao da ce ejakulirati sjela sam pored i rukom ga zadovoljila nakon cega je ejakulirao.Nije bio ni blizu moje vagine naravno,poslije sve smo obrisali vlaznim maramicama mozda sam pipnula gacice da vidim jesam li mokra i nakon toga smo oboje oprali sapunom i vodom ruke i on je mene zadovoljio ali nije gurao prste u vaginu nego me samo mazio,znaci prije toga je oprao ruke.Da li postoji sansa za trudnocu? Hvala ba odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Lea18S

Hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

irena2112

Postovani, koristim naelia pilule nesto vise od 3 godine i do sada nije bilo nikakvih problema, no trenutno sam na posljednjoj placebo piluli i menstruacije jos nema. Posljednjih nekoliko mjeseci je uglavnom dolazila na 3. Placebo i bila je kolicinski oskudna, ali trajala je otrpilike 3-4 dana. Moram napomenuti da nisam propustila nijednu tabletu, ali sam s 13. Zakasnila nekakvih 5 sati. Kod spolnih odnosa s partnerom primjenjujemo prekinuti snosaj i nikada nije svrsio u mene. Osjecala sam normalne simptome pms-a poput nervoze, osjetljive grudi, lagani grcevi i probadanje oko maternice prije nekoliko dana, ali sad se sve smirilo osim povremenih laganih grceva. Imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudna i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja tableta na sluznicu maternice. Nema razloga za brigu.

taurus1

Postovani.
Imam 21 godinu.
Poslednju menstruaciju sam imala 3.10 koja je trajala do 7.10
Vec dugi niz godina pijem Diane 35 zbog PCOS i kontracepcije. Uvek pijem redovno i u slicno vreme ( oscilacije nikada nisu bile vece od 1 ili 2 h.) Na poslednjoj ginek. kontroli nisu postojali znaci folikularnih cista.
Juce (18.10) imala sam prvi odnos sa duplom zastitom ( kondom i pilula)
decko je pre ejakulacije izvadio i svrsio u kondom koji nije pukao,gledali smo sa svih strana,kada se zavrsila ejakulacija nije postojao znak curenja,partner bi osetio a i dodirom bi se utvrdilo.
jako sam odgovorna i dosta se pazim, ovo mi je prvi odnos sa 21 godinu i u njega sam usla svesno i pazljivo.Nekoliko sati posle prvog odnosa sam imala jak bol i nadutost donjem delu stomaka, i sa strane kod jajnika koji traje i sada i blag braonkast sekret koji je pomesan sa belim recite mi da li je po ovome moguca trudnoca i da li su diane 35 pravi izbor za kontracepciju. (naravno da napomenem to i da se borim sa aknama)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana , ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Diane su kontraceptivi s antiandrogenim djelovanjem i pouzdana su zaštita, no preporuka je da se nakon povlačenja simptoma (akne, hirzuitizam), one zamjene s nekim konvencionalnim kontraceptivom 4. generacije.

domac305

Poštovani, djevojka i ja smo imali nezasticene spolne odnose 5. 6. 7. I 30. 31. 33. dane ciklusa, niti jednom nije doslo do ejakulacije u rodnicu. Inace ciklusi joj traju između 32-35 dana. Danas 39. dan ciklusa je mislila da je dosla menstruacija no bilo je samo malo krvi i sada opet ništa, pa me zanima jeli moguce da to nije krv odnosno postoji li mogucnost trudnoce?