Kontracepcija

moguća trudnoća

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano ste ga napravili. Pričekajte kašnjenje menstruacije.

ramon

poštovani..
napravila sam test 1 dan prije dolaska menstruacije - odmah su se pokazale 2 crte, i napravila sam ga kad mi je menstruacija kasnila 1 dan, isti rezultat, a i menstruacije nema i dalje, tako da sam trudna!
zvala sam ginekologa, naručio me tek 24.10..
pošto mi je prva trudnoća, ne znam što smijem, što ne smijem, ništa ne znam..
cijele dane mi je mučno i jako me boli trbuh, malo me boli gornji dio (želudac) malo donji dio (kao da me presjeće)
ne znam da li je to normalno ili nije, ali nadam se da neće tako biti svih 9 mj....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanja su preopćenita. Javite se na pregled i uzv za desetak dana.
Ne brzajte.

ramon

pitala me samo da li planiram zadržati trudnoću, odgovorila sam da želim i rekla mi je (sestra od ginekologa) neka dođem 24.10.
kako da se onda naručim prije ako mi je tako rekla? i ovako je uvijek živčana i viče na sve!
ne mogu spavati jer me noga neizdrživo boli..
ta noga mi je bila slomljena prije 5 godina (prsti u stopalu), i kad se vrijeme mijenja boli me cijela (kost), a sad me već 3 dana boli bez prestanka i to najviše kad ležim, dakle cijela noga, od prepone do prsta, a bojim se popiti tabletu za bolove..
ima li bol veze sa trudnoćom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol nema veze s trudnoćom. Ima i drugih ginekologa.

sandra.P

prije 4 mjeseca sam prestala uzimati pilule, koristila sam ih zbog kontracepcije. imam 22 god. ciklusi su zatim bili 28, 29, 33, 31 dan. ovaj mjesec je vec 36 dan i nema menstruacije. 32 dan sam vadila betu hcg iznosila je 0.102. da li sam ju radila prerano? je li potrebno ponoviti opet betu hcg? hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste prerano. Ne radi se nikako o trudnoći.

yolo

Dobra večer, situacija je sljedeća.
Dečko i ja smo imali spolni odnos za vrijeme plodnih dana ali isključivo s kondomom, provjerili smo, nije pukao, ni ništa slično. Inače imam redovne mjesečnice svako 28dana, ali prošli put sam dobila nakon 24dana, danas mi kasni već 6.dan, poremetilo se. Mislim da trudnoća nije moguća jer smo za vrijeme plodnih dana pazili, pod stresom nisam bila. Je li moguća trudnoća metodom prekinutog snošaja za vrijeme neplodnih dana?
Hvala Vam na odgovoru.

yolo

Poštovani, danas je došla mjesečnica, nakon 34.-35. dana... Koliko su sad plodni dani pouzdani s obzirom na to da mi mjesečnica više nije redovna kao prije?
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je ciklus neredovit , ne uzdajte se previše u metodu računanja plodnih dana.

Zelim odgovore

Pozdrav
Znam da mozda paničarim previše jer to sam vec cula ali trebam vaše misljenje. Znaci imam decka i nikada nismo imali pravi spolni odnos no neke stvari me svejedno muče. Vec jedno godinu pol prakticiramo drkanje i prstenjacenje a ponekad mi on zna proći sa svojim spolnim organom po mojem no nikada ga nije stavio unutra samo bi kratko prošao. Menstruacije mi nikada nisu redovite nekad zna preskočiti nekad dođe nakon dva tjedna kako kad. Za novu godinu aam mu prvi puta popušila jer je to dugo vremena htio ali je mene bilo strah. I taj prvi put bilo je kratko nista posebno no sljedeci put isto je bilo kratko ali imala sam neki čudan okus u ustima i nisam znala sta je a on je rekao da je moguce da je tekućina jer zna mu biti kad je u takvome stanju. Taj tjedan prije negoli je bilo drugi put bila sam na putu cijeli tjedan i par dana kasnije imala aam par dana krvarenje sto sam pomislila da je vjv zbog promjene a vilo je dva tjedna nakon zadnje menstruacije. Znam da sve vjerovatno zvuci jako čudno i ispadam glupa ali vec par puta sam se brinula bez razloga i mislila da sma trudna makar sam znala da je nemoguce pa tako i sada. Zato molim vas reci mi je li moguce da sam trudna nekim slučajem ili sam samo bzvz pod stresom i brinem se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. U vašoj sitaciji nikako neće doći do trudnoće.

Zelim odgovore

Pozdrav, prije jedno dva mjeseca prvi puta sam vam pisala zbog zabrinutosti da nisam slucajno trudna na sto ste mi odgovorili da nisam jer to u mojem slucaju nije moguce. Prosli mjesec pocela aam izbjegavati gluten iz prehrane jer sam visjela da mi smeta, a ovaj mjesec krenula aam na terapije i vježbanje zbog koljena. Menstruaciju jos nisam dobila. Mislila sam da je to zbog toga jer sam dobila dva tjedan nako zadnje menstruacije posto se to nekada zna dogodit. Na kalendaru mi je vec 60dana od zadnje menstruacije te sam sad pocela piti zeleni caj sa đumbirom jesti đumbir zbog cirkulaciju i poricanja menstruacije(čitala na internetu). Pretpostavljam da mi izostaje zbog prehrane malodrugacije i odjednom novih stavro kao terapije. Recite mi molim vas trebam li se brinuti zbog izostanak, da li đumbir pomaze ili ne, postoji li neki drugi nacin te da li postoji mozda mogućnost da je neredovitost genetska ili da postoji mogucnosti ciste? P.s. Mama mi je imala cistu
Hvala unaprijed i oprostite ako mozda pitam gluposti ali vaše profesionalno misljenje mi puno znaci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram UZV pregled da se ustvardi uzrok izostanka i započne s terapijom. S obzirom na dob moglo bi se raditi o pcosu.

Pitalica1

Postovani.U toku ovog ciklusa smo imali dva odnosa oba zasticena sa kondomom.Danas je 25 dan a inace ciklus traje 24-27 dana.Danas i juce probadanja u donjem dijelu stomaka, jutros se pojavio bijeli iscjedak a pre 10ak smedji iscjedak.Da li je moguca teudnoca ili je to pred menstruaciju.Moram napomenuti da je prehladjena dva tri dana vec.Brine me to ma da kondom kao zastita ja mislim da je dobra pogotovo ako nije imao ostecenja.Hvala.

Zelim odgovore

Hvala puno na odgovoru
Iskreno rečeno kako stalno nesto gledam po internetu tako da na jednom mjestu našla i pcos i posumnjala odmah na to no nikada nisam nista spominjala mami ali sada cu mozda morati kada ste mi i vi rekli isti stvar.
Reci te mi da li postoji nesto kako bi i ja mogla vidjeti radili se stvarno o pcos ili ne? Mislim prije negoli ode na pregled i uvjerim se

Pitalica1

Moze biti da je 26-7 dan nismo sigurni kad je bila poslednja :3

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitalica prema opisanom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Želimodgovore, morate napraviti UZV i spolne hormone kao što sam vam rekao.

Pitalica1

Bjelicasti i smedj iscjedak je normalandan dva pred pcekivanu menstruaciju?
Hvala na odgovoru.