Kontracepcija

moguća trudnoća

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nema mogućnosti za trudnoću.

yolo

Poštovani, prije 2dana sam Vam pisala: Dobar dan,
zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je spolni odnos bez zaštite bio predzadnji dan mjesečnice, partner je izvadio spolni organ malo prije nego je došlo do ejakulacije ali nije siguran je li možda malo iscurilo prije? Sutradan sam imala smeđi iscjedak kao kraj mjesečnice. Inače mjesečnice su mi uredne, svako 28dana, što znači da su u pitanju bili neplodni dani. Vaš odgovor je glasio da prema opisanom neće doći do trudnoće, no mene zanima par dodatnih stvari.
1. Spolni odnos se dogodio prije 11-12dana, ovih dana su, prema planiranom, nastupili plodni dani i ovulacija naravno praćena bijelim iscjetkom, a iduću mjesečnicu trebam dobiti za 13dana. Recimo da je od tog spolnog odnosa nastupila trudnoća, sad me zanima, bi li u tom slučaju ovulacija izostala ili je to ipak još kratko vrijeme za takve promjene?
2. Bi li se u tom razdoblju od 11-12dana pojavili neki predznaci trudnoće kao što su vrtoglavice, povraćanje, bolne grude, neke promjene na tijelu, implatacijsko krvarenje i slično?
Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi razglabao detaljnije o vašem slučaju. Stojim kraj onog što sam vam napisao.
Ne opterečujte se time čega nema.

koka_88

Poštovani doktore,
zadnju menstruaciju sam dobila 01.07. i trajala je 6 dana. Inače mi ciklus traje 32 dana i uvijek dobijem na vrijeme. Iako zakasni to bude maksimalno jedan dan. Sad već kasni 10-ak dana. Imala sam par odnosa zaštićenih kondomom. Uradila sam jutros test i pokazao je negativno. Koristila sam Unitest HCG strip traku. Uputstvo je jako loše, pa ne znam da li sam uopšte pravilno uradila. Na uputstvu piše da se trakica uroni u urin i drži uspravno, te se rezultat provjeri nakon 5 minuta. Ja sam držala cijelo vrijeme (tih 5 minuta trakicu u urinu) i pokazala se samo jedna crta. Da li sam trebala držati par sekundi trakicu u urinu, pa je odložiti negdje i sačekati 5 minuta ili je u redu što sam je cijelo vrijeme držala uspravno u urinu? Stvarno se izvinjavam ako sam odužila pitanje, ali stvarno je uputstvo loše. Zvala sam ordinaciju svoje doktorice (ginekologa) ali sam dobila informaciju da je doktorica na godišnjem, tako da ne znam kome drugom da se obratim. Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

koka_88

Hvala puno na odgovoru. U međuvremenu sam uspjela kontaktirati i svoju doktoricu i ona mi je rekla isto kao i Vi da nije u pitanju trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

yolo

Doktore, pisala sam Vam prije par dana o svom spolnom odnosu koji je bio predzadnji dan mjesečnice. Mjesečnicu sam trebala dobit u subotu 23.8. ali sam je dobila danas, zapravo crveno-smeđe je boje. Zanima me je li to ustvari mjesečnica ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je početak menstruacije.

kiclu95

Doktore treba mi pomoc,spavao sam sa devojkom i koristili smo kondom svrsio sam u kondom...nakon toga smo spavali ponovo ali je kondom tokom odnosa pukao ali nisam svrsio,devojci su ne plodni dani da li je trudna? Hvala unapred pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista neplodni dani neće doći do trudnoće.

ivic34

postovani, zadnju menstruaciju imala sam 6.8. 15.8 imala sam nezasticeni spolni odnos, dva puta za redom.Ejakuacija je bila vani.Tjedan dana imam simptome kao da trebam dobit ali i dalje nista.Danas sam napravila test za trudnocu i bio je negativan.Da li postoji mogucnost da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

kronica

pouzdrav

vec godinu dana pijem Yaz i sve je bilo okej, nisam nikad preskočila. ovaj put menstuacija jos nije dosla...bijele placebo tablete sam popila i krenila sa novim blisterom u pon..a menstruacije jos nema..prisutna je bol u trbuhu i onaj pritisak...prosli tj dok sam se brisala pojavilo se malo krv i to je to... suprug i ja se ne cuvamo dodatno...da li je moguća trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz navedene pilule ponekad izostane menstruacija.
Nastavite dalje po shemi.

kronica

hvala na odgovoru..
nastavljam ih dalje piti...ako se nepojavi neko vrijeme naručit ću se na pregled
hvala jos jednom

lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

anna122

Poštovani,
Vec 2.tjedan nakon menstruacije imam bolne grudi. Pijem yaz uredno od 10.mj.
Sto moze biti uzrok boli? Nadam se ne trudnoća. Da li mi savjetujete da napravim test ili odem na kontrolu?
Drugih simptoma nemam. Imam 17 g pa da li uzrok moze biti razvoj i rast grudi?
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Odraz je uzimanja yaza. Ne brinite.

ramon

Poštovani doktore..
već sam vam pisala kako dragi i ja radimo na bebi..
kod zadnje slabije menstruacije radila sam test i bio je negativan..
u zadnjih par dana mi se nenormalno povećao apetit, i ja danas odlučila napraviti test..
do sljedeće menstruacije imam još 6 dana, ali jednostavno sam ga morala napraviti..
e sad..
kontrolna crta je naravno tamno plava kako i mora biti, a ova druga je sviijetlo plava, skoro prozirna, ali se vidi..
da li se to može računati kao pozitivan ili ipak kao negativan rezultat?
hvala!!

Nazad
1 ... 21 22 23 24 25 26 ... 28
Naprijed