Kontracepcija

moguća trudnoća

Pitalica1

Sad smo se sjetili dobila je 19.2.Odnose zasticene kondomom imali 2 i 8.3(taj 2.3 bio je plodan).Zajedno sa withdrawl metodom.Inace joj ciklus traje 23-26 dana najcesce 25.Po kalkulatoru danas bi trebala dobiti da bi bio 26 dan.Prekljuce je imala probadanja povrjemena blaga,juce isto tako samo dto je bio bijeli sekret pa je dobila smedji,i danad opet povrijemeni bolovi u donjem dijelu trbuha i opet se pojavio bijeli iscjedak.Bila je prehladjena.Ali ovo nas brine,jer se ne secamo da su ovi iscjedci se desavali prije.Da li se moze iskljuciti trudnoca.Kakve su sanse da te dve metode zajedno omanu?97 posto sigurnost perverzativa se odnosi na puknuca ili da nesto moze proci?Poslije ovog sto posto apstinencija jer je previse rizicno igrati se sa tim jos.

Zelim odgovore

Hvala vam puno na savjetima i odgovorima
Izgleda da sam se ipak malo previše prepala jer jucer sam dobila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitalica, odgovorio sam vam . LP.

Le Bodul

Zdravo, imam jedno pitanje
Djevojka i ja smo imali odnos prije s kondomom te sam svršio u njega, to je bilo prije 2 tjedna i prema njezinoj aplikaciji bili su već neplodni dani.
Njoj kasni menstruacija već 5 dan(inače joj se zna desiti da kasni).
Zanima me postoji li šansa za trudnoćom
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće ako je ejakulat u cijelosti ostao u kondomu.

Le Bodul

Hvala na odgovoru
Još sam da se nadovežem
Kada sam ga skidao ejakult nije curio s vrha, to znači da je sve uredu?
Zahvaljujem
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je u redu.

Karlo222

Pozdrav, je li moguce da cura ostane trudna ako joj je menstruacija zavrsila 25.4 a spolni odnos je bio 6.5.? Odnos je bio bez zastite ali trajao je 2-3 minute i nakon toga je koristen kondom. Ejakulacija se sa sigurnoscu nije dogodila za vrijeme nezasticenog spolnog odnosa. Hvala na pomoci unaprijed

zvijezdica555

Bok!
Zanima me da li je noguca trudnoća, naime pijem vec dva mjeseca pilule lyndinette , nisan radila pauzu između prvog i drugog poslovanje jer sam u prvom pakovanju u trećem tjednu zaboravila poput jednu pilulu, i sada sam nakon drugog pakovanja napravila pauzu od 7 dana te me zanima da li je moguća trudnoća u periodu pauze?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Karlo ne ako nije bilo ejakulacije u rodnici i sigurni ste u to.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zvjezdica nije moguća.

zvijezdica555

Hvala na odgovoru. Zanima me samo jos kako pratiti plodne Dane i ovulaciju za vrijeme uzimanja pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema plodnih dana niti ovulacije kod uzimanja pilula.

premijer123

Poštovani, e ovako. Imam dilemu , mada mislim da nije ni osnovana , no ajde. Uglavnom, sinoć mi je momak da kazem ovako stavio prst u polni organ, mislim da nije do kraja i izvadio, na taj način me je zadovoljavao. NAkon toga malo smo se mazili, a onda je mrvicu vrhom penisa usao u mene, dba puta čini mi se, ali nesto me boljelo i nisam do kraja htjela da ga ubaci, tako da je prestao. Nakon toga, dok smo se posle ljubili, par minuta su nam se malo mazili polni organi.

Nije uopste bilo ejakulacije, a mislim ni predejakulacije. Kad sam dosla kuci, vidjela sam krv i malo sluzi (inace mi je redovna, od 26-28og dana), a prosli put sam je dobila 26.06.

Samo da potvrdim, nema sanse da sam trudna? happy Nekako sam to umislila, sve me strah. Hvala na odgovoru unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

milanap

Postovani, pijem lindinete vec 3 godine, posto su mi menstruacije oskudne otisla sam na ultrazvuk. Doktorka je rekla da je sve ok. Odnos sam imala pre tri meseca, pa me zanima jel moguce da nije videla trudnocu staru tri meseca na uz-u ako ona postoji?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da bi se vidjela. Ne trebate brinuti oko trudnoće.

Enigmica

Poštovani doktore,

imam jedno kratko pitanje. Znam da vjerojatno paničarim bezveze, ali ne mogu se riješiti tog osjećaja i onda mi je lakše pitati. Dakle, dečko i ja smo imali spolni odnos dan prije nego sam ja trebala dobiti menstruaciju. Koristili smo kondom, međutim tokom promjene položaja, penis je ispao i on je shvatio kako više nema kondoma; kondom je, samo vrhom, bio ostao na ulazu u meni. Ja sam ga izvukla, provjerili smo je li puknut (nije bio), a on uopće nije ejakulirao... ja sada nisam sigurna je li kondom ispao i ranije tokom odnosa pa je neko vrijeme bio u meni bez njega, ali svakako nije ejakulirao, a nekako pretpostavljamo da se kondom samo zalijepio zbog tjelesnih tekućina pa je penis ispao tokom promjene položaja, dok je kondom ostao zalijepljen.

Ja sam sljedećega dana doista dobila menstruaciju, kako je i trebalo biti, krvarenje je trajalo četiri ili pet dana, nisam više točno sigurna, i činilo se da je sve uredno (inače mi traje oko 5-6 dana) i nije bilo nikakvih problema. Naravno, kako smo oprezni i ovo se stvarno dogodilo slučajno, malo me uhvatila panika pa sam čitala po webu razne gluposti i vidjela da je moguće zatrudnjeti i pod ovakvim uvjetima i da ta menstruacija ne mora ništa značiti, odnosno da trudnoća i dalje može biti... što me, naravno, prestrašilo. Ciklus mi je načelno redovit (28 dana), rijetko kada se poremeti, ali nikada drastično (uglavnom zbog stresa) i ovih posljednjih nekoliko je bilo uredno.

Nekih 10 dana kasnije, oko dva ujutro sam povraćala (mada je to uredno prošlo i doktorica mi je rekla da je najvjerojatnije zbog hrane koju sam jela) jednom, malo su me boljela leđa (iako je i to prošlo) i dečko kaže da su mi grudi veće, mada se meni ne čini da jesu. Ovo je, vjerojatno, sve nepovezano, ali poklopilo se sve u ovom periodu pa mi je nabilo paniku.

Sad vidim da baš i nije kratka poruka, ali, svakako, moje pitanje je - kolika je, ako uopće postoji, šansa za trudnoću i trebam li kupovati test ili ići kod ginekologice da provjerim jesam li trudna? Unaprijed hvala!

LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se ne radi o trudnoći. Ne umišljajte si.

Ljuba84

Postovani
Da li su bili plodni dani i dali je moguca trudnoca. Odnos sa ejakulacijom u rodnicu sam imalA 23. 24 i 25.10. Poslednu menstruaciju 18.10. Ciklus mi traaje izmedju 25 i 26 dana. Danas 6 dNa prije ocekivane menstruacije imam bolove kao pred samu menstruaciju? Da li postoji mogucnost trudnoce ?