Kontracepcija

Pilula i proljev

Natalija Beljo, dr. med.

Ako pijete zbog reguliranja ciklusa -ciste ne trebate ništa.

pcud

Postovana doktorica
U subotu navecer redovno sam popila yaz pilulu, ali nakon otprilike 3 sata sam povracala i nisam uzela dodatnu tabletu, nego tek slijedeci dan u redovnom terminu. Zvala sam svoju doktoricu i ona mi je rekla da se ne trebam brinuti, ali ja bih svejedno voljela cuti drugo misljenje i postoji li nesto sto bih sada mogla napraviti da se osiguram za svaki slucaj. Inace, imala sam odnose iskljucivo s prekinutim snosajem, a "kriticna" pilula je iz prvog tjedna u blisteru. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok prošlo više od 2 sata.

mm195

Molim za pomoć. Pijem kontracepcijske pilule Novynette. Danas sam ju uobicajeno popila u 11 i nakon sat vremena dobila proljev. Nakon par sati se smirilo, pa sam uzela još jednu kako piše u uputi. I opet sam dobila proljev nakon sat vremena. Sad ne znam da li da popijem trecu veceras. Inace, imala sam odnos danas i sad me strah da je zaštita smanjena. A i zasad već imam 2 pilule manje pošto sam prošli tjedan zabunom popila dvije u jednom danu. Proljev drugi put nije bio jak već slabašan. Što da radim?

Natalija Beljo, dr. med.

Ništa , ne pijte dodatnu , ali ovaj ciklus koristite dodatnu zaštitu.

lannisterica

Poštovana,

pijem Lindynette 20 od ožujka i ciklus je redovit, nikad nisam zaboravila uzeti pilulu, dakle sve je u tip top redu. Pilule inače pijem u 10 ujutro i tu mi je sada problem, jer mi se jučer ujutro javio proljev uzrokovan lošom hranom. Ja sam normalno popila pilulu u 10 sati i sve je bilo u redu do predvečer (dakle, prošlo je gotovo osam sati od uzimanja pilule) kad mi se opet javio proljev. Nisam uzimala dodatnu pilulu, jer je u uputstvima pisalo ako se proljev javi 4+ sata nakon uzimanja pilule, potrebna je samo još dodatna zaštita. Mislila sam da je sa mnom napokon sve u redu, ali mi se jutros opet javio proljev i sad me brine jer ne znam što mi je činiti. Danas u 10 sati trebam popiti 9. pilulu iz blistera, a strah me da nisam napravila krivo što jučer nisam uzela dodatnu pilulu i brine me jer ne znam što da učinim sad s ovom 9. pilulom ako budem imala proljev i nakon 10 sati, kad ju popijem.

Molim Vas da brzo odgovorite, jer mi je zaista hitno i hvala Vam puuuno unaprijed happy)

hugolina

Započela sam novo pakiranje Logesta i sat vremena nakon što sam popila 2. pilulu iz pakiranja sam imala proljev.
Nisam odmah popila još jednu pilulu (nisam bila doma), već tek nakon 9 sati.
Obzirom da sam ranije taj dan imala nezaštićeni odnos, da li je moguća trudnoća?
Da li do kraja ovog pakiranja trebam korisiti dodatnu zaštitu?
Unaprijed Vam puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana lanisterica uzmite pilulu u normalno vrijeme i do kraja blistera koristite dodatnu zaštitu.
dr.med Dejan Šakoronja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom ne postoji. Popili ste je u roku od 12 sati. Savjetujem da do kraja blistera koristite i dodatnu zaštitu.
dr.med. Dejan Šakoronja

user23

Poštovani,

koristim Yasmin kontracepcijske pilule i 15.-ti dan dva sata nakon sto sam popila pilulu sam imala proljev. Pola sata nakon toga sam popila jos jednu pilulu za slucaj da se tableta nije apsorbirala. Molim Vas da mi kazete jesam li dobro postupila i trebam li do kraja ciklusam koristiti dodatnu zastitu (odnosno je li moja zstita zbog ovoga smanjena) ? Takodjer me zanima posto cu sada piti pilule 20, a ne 21 dan mogu li mjesecnicu ocekivati 2-3 dana nakon zadnje pilule i radim li nakon zadnje popijene pilule kao i inace pauzu 7 dana, a 8. dan pocinjem piti pilule iz novog pakiranja? Unaprijed Vam zahvaljujem na odgovoru

user23

Poštovani,

koristim Yasmin kontracepcijske pilule i 15.-ti dan dva sata nakon sto sam popila pilulu sam imala proljev. Pola sata nakon toga sam, kako pise u uputi o lijeku, popila jos jednu pilulu za slucaj da se tableta nije apsorbirala. Molim Vas da mi kazete jesam li dobro postupila i trebam li do kraja ciklusam koristiti dodatnu zastitu (odnosno je li moja zstita zbog ovoga smanjena) ? Takodjer me zanima posto cu sada piti pilule 20, a ne 21 dan mogu li mjesecnicu ocekivati 2-3 dana nakon zadnje pilule i radim li nakon zadnje popijene pilule kao i inace pauzu 7 dana, a 8. dan pocinjem piti pilule iz novog pakiranja? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru

Nataša Šemnički, dr. med.

user23 ,

obzirom da ste dobro postupili nije potrebna dodatna zaštita.
PO završetku kutije učinte 7 dana pauzu u kojoj će nastupiti krvarenje.

L.p.

petrarka

Postovanje,

prije dva dana pocela sam piti pilule Triquilar.
Jucer nakon popijene druge tablete nakon cca. 3 sata dobila sam proljev koji je trajao pa dobrih pola dana.
Danas ujutro takodjer nakon popijene tablete nakon sat vremena takodjer sam dobila vodenastu stolicu.
Zanima me sljedece: posto se vjerovatno te dvije tablete nisu u potupnosti (ili u uopce) apsorbilarale imali li poante popiti ostatak kutije tj. da li je zastita smanjenja u sljedecih 7 dana (+ koristenje kondoma) ili trebam do kraja pakiranja koristiti dodatnu zastitu?
Unaprijed zahvaljujem!
Lp

Nataša Šemnički, dr. med.

petrarka ,

do kraja pakiranja koristite zaštitu i ako usljedi uranjeno krvenje prekinite sa tekućom kutijom i krenite na novu

l.p.

lannisterica

Poštovani,

Opet ja i moji stomačni problemi! Neko vrijeme je sve bilo ok, ali mora da sam danas pojela nešto krivo, budući da me je opet proljev mučio. Naime, tabletu sam popila u 17 sati, a proljev je bio PRIJE popijene tablete, jedno pola sata. Sada me brine je li potrebna dodatna zaštita i koliko dugo? Možda bi bilo važno napomenuti da pijem Lindynette 20 već skoro godinu dana, te sam trenutno na 6. tableti novog pakiranja ,a sve do sada su pijene točno na vrijeme, bez ikakvih nuspojava.

Hvala Vam unaprijed i lijep pozdrav!

lannisterica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako dodatna zaštita sedam dana.

December

Pozdrav, pijem prvu kutiju (prvi put u životu) tableta Yazz sinoć sam popila treću pilulu iz kutijice oko 21:00h, danas u 19:00 imala sam proljev da li treba da nadoknadim tabletu ili je sve uredu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate.

anamarija345

Postovani, danas sam 3 sata i 30 min nakon popijene tablete Logesta imala obilnu meku stolicu popracenu grcevima, no nije bio proljev. No 4 sata nakon toga, dakle 7 i pol sati nakon pilule dobila sam i proljev. Molim vas za informaciju dali da pijem dodatnu tabletu i koliko dugo da se dodatno stitim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa dodatno nije nužno.
Ponašate se kao da se ništa nije dogodilo.