Kontracepcija

Pilula i proljev

Zerzan

Poštovani,
pijem Yaz pilule godinama. Već 3 mjeseca zaredom mi se dogodio proljev ili povraćanje unutar 4 sata od tablete pa sam za svaki slučaj popila sljedeću tabletu u blisteru. Očito mi je želudac dosta nadražen i osjetljiv. Zanima me da li mogu imati problema ili je zaštita smanjena ukoliko sam morala smanjiti ciklus za 1 dan (prošli mjesec za 2 dana) već nekoliko mjeseci zaredom.

Lp i unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena.

Hiimlana

Postovani,pokupila sam neki virus i jutros me citavo jutro bolio stomak,bilo mi je muka,tabletu Triquillar sam popila u 15h. Nakon 4 sata sam imala proljev,medjutim posto je taj virus u pitanju ne vjerujem da je apsorbovanje tablete u pitanju. Sta da radim? Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa , nastavite dalje s uzimanjem prema shemi jer se ista apsorbirala.Ako bude dalje proljeva koristite dodatnu zaštitu.

panicarka1234

Poštovani,
Pijem pilule Adexa i nakon zadnje tablete, nakon 6 sati sam dobila virozu. Trebala bi, ako brojim da se ta tableta apsorbirala, s novim blisterom pocet u srijedu. Hoce li moja zastita biti smanjena ako pocnem s novim blisterom u utorak, dan ranije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće biti umanjena.

Prase

Poštovani,pijem estal pilule,u cet sam popila ujutro i nakon 2h dobila proljev i popila drugu za svski slucaj i proljev se nije ponovio,u petak takoder proljev ali nakon 8h uzimanja tablete tako da dodatnu nisam popila,u sub isto proljev nakon sat vremena popijene tablete te sam isto uzela dodatnu tabletu,5h poslije toga imala.sam odnos a proljev se opet pojavio 13h nakon druge pilule,dali nadalje trebam koristiti zastitu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita do kraja blistera.

Prase

I kako dalje s pilulama posto mi vec 2fale?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite iz dodatnog blistera.

jezek

Poštovani,

pijem Yaz tablete četiri mjeseca. Jučer sam oko 20.00 sati popila 13 tabletu u pakiranju i 00.35 imala proljev. Na uputama piše da u slučaju proljeva u roku od 3-4 sata treba uzeti dodatku pilulu, no pošto je prošlo malo više od četiri sata nisam sigurna trebam li je uzimati ili ne? Da uzmem za svaki slučaj slijedeću tabletu (14) jer nemam kod kuće rezervno pakiranje.
Zahvaljujem na odgovoru
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna pilula.

Jovanamacva

Postovani.
Dobila sam da pijem legravan kontracepciju, treci dan nakon sto mi se menstruacija zavrsila.
Vec dva dana kako pijem i javlja mi se jutarnji proliv. Da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije normalno ali nastavite dalje s uzimanjem.

Gea92

Postovani, pola sata nakon popijene 2. pilule iz blistera (Belara) javila se nesto meksa, vodenastija stolica, ali ne tako obilna..nije bas kao prava dijareja. Da li ipak trebam popiti dodatnu pilulu ili da budem samo na dodatnoj zastiti 10 dana? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna. Ipak oprez idućih tjedan dana.

Lucija1979

Postovani,
pijem Lowette pilulu dvije godine. Jucer sam 4 sata nakon popijene pilule (to je bila 8.pilula u paketu) imala proljev i otprilike pola sata nakon toga opet proljev. Nisam pila nikakvu dodatnu pilulu nakon proljeva nego sam samo danas popila normalno 9.pilulu iz paketa. Zanima me kako tebam postupati dalje? Da li je potrebna dodatna zastita do kraja ovog paketa pilula?
Hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dodatna zaštita tjedan dana.

xtexa

Postovani, nakon popijene 20.tablete lindynetta, pola sata kasnije imala sam proljev te sam sat vremena poslije popila dodatnu tabletu. Nakon 2 i pol sata poslije, opet sam imala lagani proljev, ali nisam uzela vise nijednu tabletu. Danas sam popila zadnju tabletu i od sutra slijedi tjedan pauze. Sto mi je ciniti i da li je potrebna dodatna zastita? Uzimam lindynette 4 godine. Unaprijed hvala i lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita ako ste sutra u pauzi uzimanja.