Kontracepcija

Pilula i proljev

nataša6

Postovani, imala sam proljev u zadnjem tjednu pijenja pilula. Nakon jedne tablete proljev je nastupio 4 sata i 15 min nakon pilule te sam tada popila dodatnu pilulu. Sljedeci dan proljev je bio nakon 5 i pol sati i opet sam popila dodatnu. Dakle radilo se o samo 3 proljevaste stolice u 2 dana. Je li moja zastita potpuna? I jesam li smjela popiti toliko pilula?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita je potpuna, dobro ste postupili.

nataša6

Hvala vam!
Samo da napomenem da dodatne pilule nisam popila odmah nakon proljeva, vec jednu nakon 3 sata, , a drugu nakon 5.
Ostaje li vas odgovor jednak?
S postovanjem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ostaje.

Lala200007

Postovai,pijem yazz vec dosta dugo u 12 mjesecu ce bit 2 godine i imam problem . Jucer ujutro sam imala proljev 10 sati nakon popijene tablete nisam uzimala dodatnu jer sam mislia da nije potrebno,popodne sam imala meksu stolicu ali ne proljev,Navece sam imla odnos kao i svaki drugi bez kondoma jer ih ne volim.Navece sam popila sljedecu tabletu i danas oko pola 2 opet dobila proljev,sto znaci da je proslo vise od 12 sati izmedu popijene tablete i proljeva. Dali veceras mogu imat normalan odnos jer je proslo vise od 4 sata ? Ako se prolejv nastavi tokom ovog ili drugih dana dali tada trebam imati dodatnu zastitu ili moram imat dodatnu zastitu samo ako proljev nastui unutar prva dva sta od pijena kont.pilula ? I dali sam naravno zasticena jer sam vec sinoc imala odnos ? Molim Vas odgovor na sva moja pitanja,puno Vam hvala

Lala200007

Zaboravila sam rec da sam imal sinoc dva puta odnos ali prvi put decko nije svrsioa drugi put je svrsio ali vani

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slibodno imajte odnose bez zaštite. Ako će biti proljeva dalje odnos sa zaštitom.
Dodatnu pilulu uzmite ako se doista radi o proljevu i ako prođje manje od četiri sata od uzete pilule.

Lala200007

Postovani,hvala na odgovoru i taman jedan dan nisam imala nikakvih problema i imala sam odnos.Al eto danas sam imala neku meksu stolicu,moglo bi se rec proljev nisam bas sigurna al ajmo rec da je proljev.Danas nemam namjeru imat nikakve odnose radi toga iako je proslo 14 sati od uzimanja pilula.Da li sutra kada cu imat ondose moram imat dodatnu zastitu ako ne budem vise imala slicnih problema ?

Lala200007

Samo bi htjela naglasiti da mi date odgovor da je to zasigurno bio proljev posto ja nisam sigurna ali ja cu ic sa pretpostavkom da je jer sam tako sigurnija. Amolila bi Vas jos ako trebam kortiti dodatnu zastitu da mi samo objasnit zasto jer meni se ne cini potrebnom posto je proslo 14 sati od uzimanaj.Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita. Pilula se davno razgradila.

Lala200007

Hvala Vam puno an Vasem odgovoru ali htjela bi znat za ubuduce ako imam vise dana za redom proljevastu stolicu i ona je nastupila uvijek u vecem razmaku od 10 sati nakon uzimanja kont.pilila,dali sam aj upotpunosti zasticena i mogu imati odnose ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

Lala200007

Postovani,sinoc sam promjetila na toaletnom papiru mali trag krvi bljedolike krv.Pa me malo zbunilo. Dali bi trebala bit zabrinuta radi toga ? Danas mi je zadbja djelotvorna tableta i onda u cet trebam dobit menstruaciju.I dali je sex prakticirab tijekom zadnembdana menstruavije pod menstruacijom(pod rozim tabletama) jednako siguran ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Možda dođe menstruacija koji dan ranije.

blue_euphoria

Poštovani,
popila sam danas pilulu (pijem Belaru) u 20.30h i onda sam u 22h imala proljev, dosta rjeđu stolicu i to samo jednom. Zanima me trebam li popiti još jednu i koliko dana se trebam dodatno štititi ukoliko ne popijem još jednu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ju čim prije, a redovnu za danas u normalno vrijeme. Onda ne treba dodatna zaštita.

blue_euphoria

Hvala Vam, uzela sam ju ujutro danas, ali je prošlo 13h od proljeva i normalno danas novu u pola devet navečer. Nadam se da će biti sve dobro.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je. Dodatna zaštita sedam dana.

ines1006

Postovani, opet pisem istu poruku jer nisam sigurna da se prijasnja poslala, tj ne vidim je u forumu
Dakle, vec dvije godine pijem Yaz tablete, redovito, prije dva tjedna sam popila 15.tabletu iz blistera nakon koje sam imala proljev (unutar pola sata-sata), te nisam uzela novu. Imala sam odnose i prije i nakon. U ponedjeljak sam trebala dobiti menstruaciju, medutim samo je malo islo, i to smedi trag na ulosku, kao i jucer, slabo skoro pa nista. Ali isto tako me stomak boli kao kad ih imam, isto slabije. Zanima me ima li razloga za strah da sam trudna? Hvala pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Prema opisanoj radi se o menstruaciji.