Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

milica12

Doktore, moj zadnju ciklus je bio 4 jula. 20 -tog smo imalo odnose i kondom je pukao. Dali da uzmem pilulu poslije? Uobicajen mi je ciklus 25 - 28 dana,

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme plodnih dana. Savjetujem da uzmete pilulu.

ppasd123

Postovani,

3.7. sam imala spolni odnos nakon kojega sam popila escapelle pilulu, nakon tocno 7 dana prokrvarila sam i krvarenje je trajalo 2 dana slabog inteziteta tamnije boje. Menstruaciju sam imala od 23.6.-28.6. iducu sam trebala dobiti 20.7. no nisam moje pitanje je kada bih trebala dobit iducu trebam li brojat od krvarenja? I znaci li krvarenje da nisam trudna? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što ste naveli je najvjerojatnije posljedica tablete. Ipak, za svaki slučaj napravite test na trudnoću.

toretto666

Poštovani,
zanima me da li tableta Ella One radi u toku ovulacije, unutar 48 sati od nezaštićenog odnosa?
Hvala lijepa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, EllaOne djeluje do 120 sati nakon odnosa. Ona sprječava ovulaciju, te smanjuje mogućnost oplodnje i implantacije.

Igor123321

Poštovanje,
Cura je imala menstruaciju 15.6, odnos smo imali 4.7 u 23h 19 dan ciklusa prilikom odnosa kondom je pukao ali smo tek kasnije shvatili, prije ejakulacije ja sam izvadio van ali nisam siguran dali šta pobjeglo. Cura je nakon 14 sati popila tabletu ellaone, nije imala neke nuspojave osim glavobolje. Ciklusi joj traju 28-30 dana. Trebala je dobit 15.7 a dobila je 18.7 normalnu menstruaciju koja je trajala 5 dana kao i inače čak malo obilniju. Dali se trebamo brinuti o mogucoj trudnoci? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

mih

Postovani,odnos sam imala 12 dan ciklusa inace mi je menstruacija svakih 28/29/30 dana.odmah posli odnosa san uzela ella one pilulu,jucer sam napravila 2 testa i pozitivni su,iskreno u soku sam i ne mogu doci sebi kako je to moguce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, EllaOne nema 100% učinak u sprječavanju oplodnje.

mih

Postovani,obzirom da mi je test pozitivan ,menstruacija mi kasni 3 dana kad najranije mogu ici na pregled,takoder me zanima da li znate ista o piluli za abortus i kakve ima ucinke.hvala Vam unaprijed

Studentkinja993

Postovani,
Imala sam nezasticen odnos na moru, poslednja menstruacija je bila 22.jun a odnos 16.jula. Popila sam tabletu nakon nekoliko h, ali nisam prokrvarila jos uvijek.
Da li treba da brinem jer mi menstruacija kasni 8 dana a nemam osjecaj da cu uskoro da dobijem? Citala sam u prethodnim komentarima da tableta ne stiti ako je ovulacija prosla, ali tada vec ne bih trebalo da mogu ostati trudna zar ne? Nadam se skorijem odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mih, za pregled pričekajte oko tjedan dana od izostanka menstruacije. Što se tablete tiče, one se koriste u Riječkom KBC-u, a djeluju tako da izazivaju odbacivanje zametka. Svo to vrijeme ste u bolnici pod kontrolom medicinskog osoblja.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana studentkinja, ukoliko imate uredne cikluse odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana, tako da nije bilo potrebe za tabletom. Moguće da je tableta poremetila ciklus.

Studentkinja993

Poštovani dr jos jedno pitanje,
Ako je prosla ovulacija i uzela sam tabletu da li bih trebala uradili test za trudnocu jer svako planiram sl.nedelje otici na redovnu kontrolu kod ginekologa?
U slucaju da sam ipak u drugom stanju da li se to moze vidjeti ultrazvukom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je ultrazvučno vidljiva otprilike tri tjedna nakon oplodnje, tako da bi se idući tjedan već moglo vidjeti ukoliko je kojim slučajem došlo do oplodnje.

Soundofsilence

Dobar dan.Imala sam nezasticen odnos 13.07.prije toga sam imala mjesecnicu koja je trajala id 07-10.07.Popila sam escapelle tabletu u roku od dva sata i nakon sedam dana tj. 20.07. sam prokrvarila i to je trajalo tri dana.Medjutim mjesecnics mi vec kasni tri dana.Radila sam test prije pet dana i bio je negativan.Da li se od 20. racuna nova mjesecnica i da li raditi novi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, krvarenje 20.7 je najvjerojatnije bilo posljedica tablete. Obzirom na vrijeme koje je prošlo od odnosa do testa, trudnoću možemo isključiti.

Tin1995

Poštovanje evo ovako ne znam dali vise itko cita i odgovara na ove poruke ali imam jedan strah zbog toga sto sam neozbiljno usao u jedan odnos i sad imam jedbu dozu straha...upoznao sam jednu curu ovdje a sezoni s kojom radim i malo smo se priblizili drugi dan nakon zavrsetka njene menge imali smo sexualni odsnos s time da je ona djevica u jednom trenutku stavio sam kondom ali u jedno trenutku sam isao pogledati dali je s njine sve u redu vidio sam da je skroz puknut sto znaci da je mozda sex trajao s puknutim kondomom 3 4 minute...bilo je sve mokro i vlazno da nejdem u detalje ali svrsio sam tek nakon 3 4 minute izvan nje...dali ima potrebe za tabletom ili je to samo moj strah. Pitao sam je u vezi menstruacije kaze da zna nekad kasnit dosta nekad ne ali odnos je bio 2 dana nakon zavrsetka menge? Hvala unaprjed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i budući da nije bilo ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.