Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne može biti ništa drugo osim menstruacije. Nema razloga za brigu.

micko090

Poštovani,
Zadnja odnos smo imali 14 dan mog ciklusa, tabletu ellaone popila sam 11 sati nakon odnosa, nakon toga sam imala bolove u trbuhu i osjetljive dojke, menstruaciju sam trebala dobiti 11.11, pocela je ujutro 11.11 i nastavila do 14.11 samo mi se cini da je bila manje obilna nego inace to kod mene traje redovito 5 dana i bude dosta obilna. Sad je trajala 4 dana s tim da je zadnja 2 dan isla slabijenego inace a prva dva dana ko inace? da li postoji mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, dobili ste pravu menstruaciju. Moguće da je zbog tablete bila malo drugačija. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Brasnjo

Poštovani, supruga i ja imali smo odnos 26.11 oko 22h sa kondomom, ali mislimo da je kondom skliznuo danas 28.11 je popila ellaone negdje nakon 40 sati. Zadnju mensturaciju imala je 15.11, a sljedeca je 14.12. Imam li razloga za brigu? Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema razloga za brigu. Tabletu je uzela na vrijeme.

Tulic20

Postovani,
datumi mojih mjesecnica su:18.7 , 16.8, 14.9, 13.10.
Imala sam nezasticen odnos 12.11 pa sam popila EllaOne 13.11. Znam da pilula nije bila potrebna jer sam bila u neplodnim danima, ali sam se htjela rijesit stresa oko trudnoce.
16.11 sam dobila mjesecnicu. Bila je obilnija nego inace sto je predpostavljam uzrok pilule. Jel to bila prava mjesecnica ili krvarenje uzrokovano pilulom?
Ta "mjesecnica" je trajala do 23.11.
Imala sam nezasticen odnos ponovno 26.11.
Danas 29.11.osjecam napetost u grudima. Jel postoji mogucnost trudnoce ili sam u pmsu buduci da znam osjetiti napetost u grudima 12tak dana prije iduce menstruacije? I kad bi mogla ocekivati iducu menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nastupila je prava mjesečnica, samo što je bila pomaknuta zbog uzete tablete. Obzirom na navedene datume prerano je za bilo kakve simptome eventualne trudnoće. Iduća menstruacija će nastupiti otprilike za mjesec dana od prethodne.

Tulic20

Zahvaljujem na odgovoru.
Jel to znači da ne postoji mogucnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

Brasnjo

Poštovani, opet ja, ugl da vas podsjetim supruga i ja imali smo odnos sa kondomom 26.11, ali nismo sigurni je li sam ejakulirao u nju pošto je kondom skliznuo. 28.11 nakon otprilkke 40 sati uzela je EllaOne tabletu. Zadnja menstruacija bila je 15.11, a sljedeca je 14.12 njezini ciklusi su od 28-30 dana otprilike pa me zanima je li moguce da je vec doslo do ovulacije? Te što mogu ocekivati kao pokazatelj da tableta djeluje? Lp. I hvala na odgovoru

Brasnjo

Poštovani, imam jos jedno pitanje cisto da vas pdosjetim, supruga i ja imali smo odnos 26.11 oko 22h sa kondomom, ali mislimo da je kondom skliznuo i nisam siguran jesam li ejakulirao u nju. 28.11 je popila ellaone negdje nakon 40 sati. Zadnju mensturaciju imala je 15.11, a sljedeca je 14.12. Ciklusi joj traju otprilike 28-30 dana te me zanima je li moguce da je nastupila ovulacija prije popijene tablete i ako je djeluje li tada tableta? Zabrinut sam pa hvala na brzom odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenim datumima, odnos je bio prije ovulacije. Tabletu je uzela na vrijeme. Iduća menstruacija bit će siguran pokazatelj da je tableta djelovala.

Brasnjo

Hvala na odgovoru, i ispricavam se sto sam naporan, ali cisto ako me shvacate zadnja mensturacija je zavrsila 15.11 jel to znaci da je i dalje prije ovulacije? Isprike jos jednomm i hvala. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

U 28-dnevnom ciklusu ovulacija nastupa 14. dana.

lula555

Poštovani,
Danas mi je 8.dan ciklusa, a jucer sam imala nezasticen odnos sa ejakulacijom. Unutar 12h sam popila EllaOne pilulu. Moja briga je ta sto sam pila Yaz tablete do prije 2 tjedna. Prestala sam ih piti u zadnjem tjednu blistera, dakle nisam dovrsila cijeli blister zbog cega je menstruacija ranije i uslijedila (26.dan). Ciklus mi u prosjeku traje 30 dana(nikad nije tocno 30), no dosad sam pila kontracepciju pa je trajao 28. Hoce li/Moze li to ikako utjecati na cijelu situaciju?
Lagana sam panicarka pa samo zelim provjerit jesam li zasticena.
Hvala Vam unaprijed,
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilulu ste uzeli na vrijeme tako da bi ona trebala djelovati. To što ste prije uzimali Yaz, i prestali ga prije vremena nema utjecaja.

ivana9797

Postovani,
28og dana menstruacijskog ciklusa smo imali odnos u kojem je kondom puknuo. Ciklus mi inace traje 27-30 dana. Popila sam ellaone pilulu 10ak minuta nakon odnosa i menstruacija je nastupila odmah iduce jutro. Zanima me je ti obicna menstruacija i mogu li iskljuciti mogucnost trudnoce?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da nije bilo potrebe za pilulom. Mogućnost trudnoće možete isključiti.

Whatif

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala oko 17.11. a odnos s kondomom 1.12. Ciklusi su između 30-32,33 dana,mislim da nije puknut bio decko je ejakulirao u kondom, poslije toga smo jos jednom pokusali s drugim kondomom ali je skliznuo unutra,a decko nije ejakulirao uopce, pa smo izvadili kondom, pa je on nastavio bez kondoma jako kratko. I dalje nije ejakulirao. Zbog straha da je mozda nesto iscurilo iz kondoma od prvog odnosa, i mozda predejakulata iz drugog odnosa sam uzela EllaOne 3.12. oko 12:30h , a odnos je bio 1.12. oko 23:30. Što mislite postoji li mogućnost trudnoće? Jesam li dobro postupila s tabletom?
Hvala.

Whatif

Ispricavam se, prvi dan menstruacije je bio 13.11.