Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Salsaodpoma

Poštovani, imala sam nezasticeni seks 8. i 9. dan ciklusa, ciklus mi inace traje 28 dana i stvarno je uvijek redovit. Kolike su sanse da sam trudna i trebam li uzimati tabletu za dan poslije? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod 28 dnevnog ciklusa ovulacija nastupa 14. dana, a plodni dani se računaju od 11. do 17. dana ciklusa. Ipak, nikada ne možemo predvidjeti kada će nastupiti ovulacija, tako da za svaki slučaj možete uzeti tabletu.

Hulijapola

Poštovani, imala sam nezašticeni odnos 7.8.(prekinuti snosaj),ali dvaput zaredom, to je prema mom ciklusu od prosjecno 31 dan ,12 dan ciklus,ovulacija je trebala nastupti tek kroz par dana stoga sam uzela pilulu za dan poslije .slijedeci nezasticeni odnos imala sam 22.dana ciklusa(također prekinuti snosaj ali puuno ranije ,tipa 3 do 4 minute) .naime piše da pilula odgađa ovulaciju za 2 do 3 dana ,zanima me postoji li mogućnost da ju je odgodila više.
Ja sam dobila menstruaciju,dana mi je 5.dan (ne znam jel to moze biti ono krvarenje u trudnoci jer pise da to traje 1-par dana) ,ali ne traje onako dugo kao drugima.I zadnjih 6 dana imam problema sa žgaravicom ,ne znam s cim je to povezano,ali inace imam ostecenu jetru dosta me zanima da li je pilula mogla tako utjecat na jetru.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli dobili ste menstruaciju. Što se jetre tiče, trebali bi učiniti jetrene probe iz čega će se vidjeti da li je jetra oštećena.

lula555

Poštovani,
Sinoc sam imala zasticen odnos, te smo uz to koristili prekinuti snosaj. Onda smo shvatili da je kondom pukao. Jutros se ista situacija dogodila, zasticen seks,prekinuti snosaj, ali puknuti kondom. Ovo mi je 27. dan ciklusa, ciklus mi otprilike traje 31 dan, nije uvijek isto. Trebam li uzeti pilulu za dan poslije? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za pilulom. U neplodnim ste danima.

Precious222

Dobar dan,
Moja situacija je sledeca. 13.7. sam dobila, 25.7. sam imala nezasticeni odnos bez ejakulacije i posle sat vremena sam popila escapelle tabletu. Zatim sam 8.8. dobila ponovo, trajala je 5 dana sto je uobicajeno, samo malo oskudnije nego inace. Sledecu menstruaciju je trrbalo da dobijem 4.9., ali mi vec pet dana kasni. Od pms simptoma imam samo blag bol u donjem delu stomaka. Mozete li da mi kazete da li postoji verovatnoca da sam trudna ili mi kasni zbog pilule? Hvala Vam unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste pilulu popili za vrijeme prethodnog ciklusa, ovo kašnjenje menstruacije nije uzrokovano njome. Savjetujem da uradite test na trudnoću.

Jenn0505

Poštovani zadnja mjesečnica mi je bila 5.9.koja je trajala 5 dana. Spolni odnos bez zaštite smo imali 12.9 treći dan mojih plodnih dana. Odnos smo imali 2 puta s tim da je on sva ta dva puta ejakulirao vani.
Sutradan ujutro sam bila malo zabrnuta zbog tog da nije ostalo kapi od prvog puta iako se on obrisao pa sam odlučila popit EllaOne tabletu da budem sigurnija. Tabletu sam popila odma sutra dan ujutro. Mjesečnica mi treba doći 29.ili 30.9.
Znam da bi mi trebala kasniti zbog tablete, imam li razloga za brigu ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. No, ukoliko vam je menstruacija počela 5.9., a odnos je bio 12.9, onda je to bilo u vrijeme neplodnih dana.

Noname33

Poštovani,
Imala sam jučer sa dečkom spolni odnos, a na kraju odnosa smo vidjeli da je kondom bio malo ispod glavića, ne znamo tocno kad je skliznuo. 17-i dan mi je od zadnje menstruacije, ciklus mi traje obicno 28 ili 29 dana. Ejakulirao je dok je bio u meni. Koliko smo vidjeli sve je ostalo unutar kondoma ali svejedno postoji mala doza zabrinutosti.Sto mislite kolike su sanse za trudnocom i da li da uzmem pilulu poslije? Unaprijed hvala na odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako su šanse, prema navedenom, minimalne, za svaki slučaj uzimite tabletu za dan poslije.

tratincica98

Postovani,
Prvi dan zadnje mjesecnice bio je 25.9.. partner i ja 6.10 na 12. Dan smo imali nezasticeni spolni odnos sat vremena nakon sto je ejakulirao. Dali je potrebno popiti tabletu iako nije ejakulirao u mene i dali to sta se pomokrio nakon prve ejakulacije sta mjenja tj. smanjuje sansu da je dio spermija ipak ostao?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli šansa za trudnoćom je samo teoretska. Ukoliko želite biti 100% sigurni uzmite tabletu za dan poslije.

svire

pozdrav, moj decko i ja smo imali odnos juce oko 8 uvece, (inakon toga je pio i mokrio nekoliko puta do sutradan vece) i onda smo danas oko 11 uvece imali odnos, medjutim kad je osetio da ce da krene da svrsava, izvadio ga je jer mislio da ce svrsiti i nastavio rukom, medjutim nije svrsio mada sam ja videla na njegovom penisu, kada ga je malo otvorio i zgnjecio kao da je krenula neka providna sluz, mada je posle tek kroz bar minuta pravo svsio, sad ne znam jel to moze da bude predejakulat ta tecnost posto je krenulo valjda kad je bio blizu? i u nedoumici sam da li da popijem pilulu za dan posle, zbog moguceg predejakulata posto sam tek posle videla kad je stvarno svrsio rukom... pozdrav i hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Predejakulat ne sadrži spermatozoide. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Bunny@@@

Postovani zadnji dan menstruacije bez zastite sam bila s partnerom koji je ejakulirao u meni. EllaOne sam uzela sat vremena kasnije. Uz upozorenje za kasnjenje menetruacije. Mestruaciju imam svakih 30-33 dana sad vec kasni 6. Test sam napravila i bio j negativan. Da li je rano za test? I kolika je mogucnost trudnoce? Da ponovim test?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema naavedenom ne postoji mogućnost trudnoće, što je potvrdio test. U vrijeme kada ste ga radili, test je gotovo 100% točan. Vjerojatno je zbog tablete došlo do remećenja ciklusa.

Bunny@@@

Zahvaljujem menstruacija je stigla. Ali nema krvarenja normalnog vec je skroz smeckasto. Imam li razloga za brigu?
Jedva curka... dok je moja menstruacija uvijek obilna prva tri dana ....

Bunny@@@

Menga je stigla samo drugacije lagano curi i smeckaste je boje. Imam li razloga za brigu??? Obicno je prva tri dana obilno tekla?