Kontracepcija

Pilula za dan poslije - Hitno

Tonka123456789

Zaboravila sam napomenuti da sam tabletu popila 40h od odnosa,te da sam prije nekih 4 dana imala bijelo pranje i bolove u donjem dijelu abdomena kao pred menstruaciju . Zadnji test taj drugi urađen je 24.03 (negativan) jutarnji urin ... Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada je urađen, test je pouzdan. Radi se o hormonskom disbalansu.

Tonka123456789

U redu hvala Vam na odgovoru. Kada mogu ocekivati onda sljedeću menstruaciju, sljedeci mjesec tek ili??

Ivo Balenović, dr. med.

Bez uzv pregleda je nemoguće reći kada će nastupiti menstruacija. Došlo je do hormonskog disbalansa (moguće da je izostala ovulacija) koji je poremetio ciklus.

djelartic123

Poštovani,

1.3. Popila sam ellaone tabletu 6h sati nakon nezasticenog spolnog odnosa, izvadio je na vrijeme, ali smo bili nesigurni i uplaseni.
Prosla menstruacija bila mi je 13.2. Ciklusi su mi neredovni i u rasponu od 30-38 dana. Ovaj mjesec jos nije stigla i nisam imala nikakve nuspojave nakon popijene tablete. U ponedjeljak planiram napraviti test, zanima me je li rano i koliko ce biti pouzdan ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa, test će biti pouzdan gotovo 100%.

Poštovani doktore.
Možda ste već odgovarali na ovakvo pitanje pa se unaprijed ispričavam na smetnji ali sam jako zabrinuta.
Naime imala sam odnos s momkom koji je trajao nekih 5 minuta. Koristili smo kondom od pocetka do kraja te je on ejakulirao izvan moje vagine. Medutim kako uvijek volimo provjeriti kondom nakon uporabe primjetili smo da 3-4 cm od vrha kondoma, znači po strani, postoji jedna mala rupica ( vjerovatno tvornicka greska ). Ona je bila vidljiva tek kad smo cijeli kondom napunili vodom te ga pritisnuli bas kraj te rupice i voda je lagano krenila iz njega. Dok je kondom stajao napunjen bez pritiska voda nije izlazila. Jos bi napomenula da su mi vj plodni dani posto mi ciklus nije redovan pa ne pratim bas. Sad se jako brinem i ne znam da li trebam popiti tabletu za dan poslije. Molim vas da ako ste u mogucnosti sto prije odgovorite! Unaprijed vam zahvaljujem

I još me zanima nakon koliko vremena bi trebala nastupit menstruacija ako bi uzela tabletu?
Hvala Vam doktore!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedeom ne postoji mogućnost trudnoće i tableta nije potrebna. No, ukoliko se odlučite uzeti je menstruacijski se ciklus može poremetiti za nekoliko dana.

branko1996

Dobar dan, imam jedno pitanje. Cura mi ima neredovnu menstruaciju, 7.6. je dobila, trajala je 5 dana. Mi smo 21.6. imali 3 odnosa bez zastite u razmacima od po pola sata-40 minuta. Uvijek je doslo do ejakulacije van rodnice, ali me brine to sto jednom nisam urinirao poslije ejakulacije i ponovnog odnosa. Svaki put prije odnosa, dolazilo je prvo do oralnog pa onda seksualni odnos.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom postoji samo teoretska mogućnost trudnoće. Teško da je ostala dovoljna količina sjemena za oplodnju.

Ivana67

Poštovani doktore,

Za početak ispričavam se na podužoj poruci, ali stvarno sam u panici i puno bi mi značilo Vaše mišljenje.
U noći s 26. na 27. lipnja imala sam odnos prilikom kojeg je skliznuo kondom. Mi to nažalost nismo primijetili i dečko je ejakulirao u mene. Taj 26.6. mi je bio 14. dan ciklusa (prethodna menstruacija započela je 13.6., a ciklus obično traje 27/28/29 dana), kako je ovulacija prema kalendaru trebala biti 26. jako smo se uspaničili te otišli do dežurne ljekarne (oko pola 2 ujutro), otprilike sat vremena nakon odnosa popila sam tabletu EllaOne. Inače, tog 26. primijetila sam promjene u raspoloženju, pretjeranu svadljivost i cjelodnevnu nadutost, a uoči samog odnosa za vrijeme tuširanja primijetila sam rastezljiv, sluzavi iscjedak. Nisam sigurna znači li to da je ovulacija nastupila 26.6., tj. prije odnosa? Idući dan bila sam jako uznemirena i ne mogu reći je li to do hormona u tableti ili jednostavno od straha da tableta nije djelovala, tj. da je bilo prekasno za popiti ju. Predvečer sam osjetila mučninu koja se ponovila i idući dan (28.6.). Također, ujutro 28.6. primijetila sam iznimno obilan mliječni iscjedak, rijedak, ni malo ljepljiv niti sluzav i od tada se pojavljuje svako jutro (sada već 3 dana za redom). Povremeno znam osjetiti blago probadanje u donjem dijelu trbuha, a posljednja dva dana imam osjećaj kao da se neprestano nešto ondje događa - gotovo kao da crijeva ubrzano i pretjerano rade (ipak, stolica mi je u potpunosti uredna). Mislim da je važno napomenuti da uz sve to posljednja 3 tjedna pijem Neurobion tablete (za živčani sustav) jer mi je prilikom vađenja umnjaka oštećen živac jezika te sada ne osjećam desnu polovicu jezika. Iduća menstruacija trebala bi biti 10. srpnja, ali ne mogu smireno čekati do tada. Zanima me koje su šanse da je ovulacija nastupila već u tijeku 26.6.? Osim toga, koja je šansa da je Neurobion ili stres blokirao djelotvornost tablete EllaOne? Odnosno, kolika je realna šansa za trudnoćom? Imam 22 godine i studentica sam, ovo nije moglo doći u gorem trenutku.

U naprijed Vam zahvaljujem! Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tabletu ste uzeli na vrijeme. Ona će odgoditi ovulaciju ukoliko je uzeta prije. No ukoliko je do ovulacije već došlo, tableta će otežati/onemogućiti implantaciju zametka (zbog hormonskog disbalansa kojeg uzrokuje). Ipak to nije 100% sigurna metoda. Od 100 žena koje su uzele tabletu 2 će ostati trudne.

bellaa

Poštovani,
Pisala sam već u jednoj temi, ali ne mogu naći poruku.
Zadnju menstruaciju sam imala 3.8., ciklusi su mi redovni 26-28 dana. 17.8. sam imala spolni odnos sa dečkom, prekinuti snošaj, nije ejakulirao u mene. Nakon min sat vremena samo imali opet odnos na isti način, s tim da je on prije toga obavio malu nuždu. Da li je potrebno popiti EllaOne? Po mojoj procjeni ovulacija se već dogodila tako da učinak EllaOne da odgodi ovulaciju nije moguć. Da napomenem trenutno nema pojačan iscjedak. Molim Vas za Vaše stručno mišljenje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe za tabletom, ovulacija je prošla a mogućnost trudnoće samo teorija.

javuk

Postovani, partnerica i ja smo imali spolni odnos za vrijeme njenih plodnih dana (5.11.), dok je zadnju menstruaciju dobila 2.11. Za vrijeme odnosa kondom je pukao, no prilikom toga nije bilo ejakulacije, a kondom i penis ostali su potpuno suhi. Nakon stavljanja novog kondoma nastavili smo odnos i nakon nekoliko minuta uslijedila je ejakulacija u kondom. S obzirom na mogucnost izlucivanja predejakulacijske tekucine, te cinjenicu da se radi o njenim plodnim danima i slucajnom odnosu bez zastite (koji je trajao kratko jer je ostecenje kondoma brzo prepoznato) zanima me treba li ona uzeti pilulu za dan poslije - i ukoliko je odgovor da, biste li predlozili escapelle ili ellaone?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom nije potrebna postkoitalna kontracepcija. Osim toga, ako je zadnja menstruacija bila 2.11, onda je odnos bio u vrijeme neplodnih dana.

Kl123

Postovani, u proslom ciklusu imala san nezasticen odnos i popila ellaone, nakon dva tjedna zakazala je zastita te sam ponovno popila ellaone. Mjesecnica je dosta vremena kasnila, ali je naposljetku dosla. 6 dana nakon te mjesecnice ponovno je zakazala zastita. Jel bi bilo pametno ponovno popiti tabletu, u ljekarni su mi dali tabletu escapelle. Uzmite u obzir da imam neredoviti ciklus, te ne znam tocno dan ovulacije. Jutro nakon odnosa sam napravila test za ovulaciju i pokazao se negativan. Prije odnosa nisam radila test za ovulaciju tako da ne znam jel ona vec prosla ili tek treba doci.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da se ne može znati kada će Vam nastupiti ovulacija, možete uzeti tabletu. I savjetujem da se javite liječniku radi dogovora o kontracepciji.

Plavaptica03

Poštovani doktore,

Zadnja menstruacija je bila 11.1-15.1.a mjesec prije 11.12.-15.12.
Imala sam odnose 3.4.i 6.1.prvo s kondomom a potom i bez kondoma. Nije bilo ejakulacije u mene koliko znamo al nisam sigurna je li se jednom dogodilp da je malo pobjeglo u mene. Očekivana menstruacija je bila danas i jučer ali ju nisam dobila još. Od simptoma imam povremenu bol u grudima i povremenu bol u jajnicima.
Zanima me kolika je mogucnost trudnoce? Lp