Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

oni

Poštovani,

nadam se da moje pitanje nije ponovilo, jer ga ne vidim. Imala sam prvi spolni odnos sa 19. na 20. lipnja, ali je bio nezaštićen te sredinom ciklusa. Partner navodno nije ejakulirao, ali sam preventivno uzela EllaOne u roku od 15 sati. Bila sam kod ginekologa i kaže da se još ništa ne može zaključiti. Imala sam prije problema sa polističnim jajnicima pa sam koristila marulju pa se time i ciklus regulirao na cca. 30 dana. Mjesečnice bih dobivala 18. ili 19. u mjesecu. Prestala sam ju piti krajem 5. mjeseca. Zadnja menstruacija je došla ranije 6. lipnja i trajala normalno 7 dana.
Mene sada interesira da li će se menstruacija pojaviti cca. 6. srpnja ili u terminu kao prethodne menstruacije te je li moguće da sam ostala trudna neovisno što sam popila tabletu za vrijeme plodnih dana? Unaprijed hvala na odgovoru!

Nanicazttz

Postovani zanima me koliko puta se moze uzet elleone, pila sam je vec jedno 3/4puta , da li to ima neke veze ? Ili mogu i sledeci put ako dodje do pucanja kondoma (i sl) slobodno ponovo popiti ? Unaprijed hvala

pepica08

Poštovani..imala sam nezasticeni odnos 11 dan nakon menstruacije,koja je bila 18.06,računala sam od prvog dana menstruacije...popila sam ellaone dva dana poslije...nisam imala nikakvo krvarenje o kojem djevojke pišu,znači reakciju na tabletu...menstruacije mora doći 17.07..ciklusi su mi 20/ 30 dana...postoji li mogućnost trudnoće...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oni menstruacija bi trebala doći u očekivano vrijeme ili sa kašnjenjem do sedam dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nanica nemojte više uzimati, bolje prijeđite na oralnu kontracepciju, manja je šteta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pepica šansa za trudnoćom je mala, ali ništa nije stopostotna zaštita.

oni

Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

lili358

Poštovani,
Decko i ja imali smo jutros nezaštićeni spolni odnos i on je ejakulirao u mene. Danas mi je 5. dan ciklusa, no ciklusi mi nisu redoviti, variraju od 27-38 dana, vecinom su oko 32 dana, a ponekad ljeti znaju preskočiti. Strah me neželjene trudnoće, iako znam da su sanse minimalne s obzirom na dan ciklusa. Trebam li svejedno popiti tabletu za dan poslije za svaki slucaj ili nema smisla? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije.

Pitalica8211

Postovanje , spolni odnos sam imala prije 16 sati , pri kojem je pukao kondom , 3-4 dana sam pred menstruaciju i imam osjecaj kao svaki dan da bi trebala dobiiti menst. osjetljive grudi itd, i zadnja 3 mjeseca mi je menstruacija bila uvijek isti dan , sad pitanje da li je potrebno uzimanje pilule ? hvala vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan posliej prema opisanoj situaciji.

gigi456

Pozdrav, zanima me da li je moguće da hitna kontracepcija može imati utjecaj na jačinu i trajanje mjesečnice?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da može.

aaaa.aa

Postovani,

menstruaciju sam imala 13.08. 04.09.(23 dan ciklusa) imala sam spolni odnos. Tokom odnosa se dogodilo da je kondom spao, ali moj partner nije ejakluirao. Iz predostroznosti sam nakon sat vremena popila ella one tabletu. Imala sam blaze nus pojave i jako mucan pms. Menstruacija mi je kasnila 5 dana i radila sam kucni test koji je bio negativan. Medjutim menstruacija mi je dosta slabija nego inace i ne prate je uobicajeni bolovi. Da li se mogu pouzdati u tacnost testa? Da li je normalno da ella one tableta utice na intenzitet menstruacije? Unaprijed hvala. Srdacno.

Dela007

Poštovani kontracepcijeske tablete sam trebala novi ciklus nastavit 28.8. Nakon 7-dnevne pauze no zbog nemogucnosti jer nisam bila u drzavi prestala sam ih piti, a zadnju menstruaciju sam imala 20.8., 2 dana u 7-dnevnoj pauzi. Nezasticeni odnos sam imala 11.9, nije doslo do ejakulacije no zbog deckove nesigurnosti da onaj mali dio ipak nije zavrsio u meni ja sam 12 sati nakon tj.12.9. Ujutro u 10h popila hitnu kontracepciju ellaOne. Danas mi se pojavio smjedji iscjedak. Zanima me jesam li trudna buduci da su 1.mjesec od prestanka koristenja kontracepcijskih tableta plodni dani nepredvidivi i kada da ocekujem sljedecu menstruaciju ako nisam trudna? Hvala puno na odgovoru

Dela007

I kada bi mogla nastaviti s kontracepcijskim tabletama?

Dela007

I samo da kazem da mi je po rasporedu trebala menstruacija doći 17.9. Tj sutra,a danas vec krvarim, jako malo ali krvarim dok je jucer to bio samo smeđi iscjedak

Dejan Šakoronja, dr. med.

AAA normalno je . Ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dela ne bi trebalo doći do trudnoće. Menstruaciju trebate dobiti u očekivano vrijeme ili uz koji dan zakašnjenja.
S novim blisterom počnite s prvim danom menstruacije / ako niste sigurni da li je riječ o menstruaciji ili ne možete od drugog ili trećeg dana krvarenja kad uvidite da se radi o pravoj menstruaciji /

Nazad
Naprijed