Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

cudnailicudesna

Poštovani!
ciklus mi je 24 dana, 19.03. imala sam mjesečnicu, inače mi traje 4-5 dana, 5 dan jako slabo! 07.04. sam imala nezaštićeni odnos sa dečkom i svršio je u mene! Odmah ujutro sam popila escapelle! Dobila sam mjesečnicu 11.04. koja je bila malo slabija nego inače i trajala je 4 dana, na 4 dan smo imali odnos sa prezervativom i ironije li pukao je i on je malo svršio u mene! Vidjela sam da sam tokom odnosa jos malo krvarila ali jako malo! Imam li razloga za zabrinutost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga za brigu, imali ste menstruaciju.

jojaaa

pomoc, pomoc. pre 5 Dana Sam imala nezasticen odnos, zavrsio je u mene. u roku od pola sata sam popila escapelle pilulu. menstruacija mi se zavrsila pre 7 Dana, I juce sam opet dobila, najnormalnije kao prava menst. sad da li je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je ali to nije menstruacije nego krvarenje nakon tjedan dan od pilule za dan poslije. Menstruacija će doći oko očekivanog vremena kad i inače dolazi.

Iva930

Postovani, u nedjelju sam popila pilulu za dan poslije 12 sati nakon odnosa.. Ciklus mi je poceo 31.3. I traje uobicajeno oko 30 dana pa sam ju popila iz razloga plodnih dana i neadekvatne zastite.. Nisam imala nikakve nuspojave, niti izazvano krvarenje, niti mucnine ni sl. Moje pitanje je koliko vremena je potrebno da se pilula absorbira, tocnije moze li biti kakvih utjecaja da za slucaj konzumiranja alkohola tj. ima li on uopce utjecaj na istu. Znam da je banalno pitanje, pa se ispricavam, nisam konzumirala alkohol, nego pitam jer narednih dana imam par okupljanja pa da znam smijem li ga uopce konzumirat.. Unaprijed hvala na odgovoru, lijepi pozdrav

Poštovani, menstruacija mi kasni 7 dana. Prije 12 dana sam imala ne zasticen odnos i decko je ejakulirao u mene. Po mojoj racunici su bili neplodni dani ali sam svejedno uzela pilulu za dan poslije- Vikela. Prije sam vec imala neredovite menstruacije, ginekologica mi je savjetovala Proveru radi policisticnih jajnika te nestanka menstruacije. Nakon toga se sve vratilo u normalu. Iskreno se nadam da je doslo do hormonalnog disbalansa. Van države sam te neznam kad cu se vratiti. Imam kutiju Provere ne otvorene sa sobom. Jel pametno da ju uzmem ili mislite da bi mi mogao nastati jos veci disbalans? Te postoji li sansa za trudnocom? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iva smijete. Neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

706992 ne treba ništa više nakod pilule za dan poslije. Pričekajte menstruaciju.

Jo_98

Dobar dan,cura i ja smo imali spolni odnos 3.4 u kojem je pukao kondom ,jutro nakon je popila escapelle tabletu za dan poslije...9.4 je imala krvarenje,procitali smo kad se ima krvarenje u roku od 7 dana to je znak da je tableta djelovala ,a prosli mjesecni ciklus je zapoceo 25.3 a sinoc je imala smedji iscjedak 24.4...stvari joj nisu redovite ,kad bi se mogla nadati da ce dobiti ,i mozete li mi odgovoriti je li trudna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam da li je trudna. Ako i ima probojno krvarenje nakon tjedan dana od uzete pilule za dan poslije to ne znači da je pilula djelovala.
Menstruacija također može kasniti do tjedan dana u tom ciklusu. Ako kasni više neka napravi test na trudnoću.

Mibi114

Pozdav,imala sam spolni odnos 2 dana poslje menstruacije,prvi put u životu. Decko nije siguran da je ejakulirao ali sam za svaki slucaj popila Ellaone tabletu,posto me grudi nisu prestale boljeti od menstruacije,a nus pojava tih tableta je bol u grudima,popila sam je 3 sata nakon nezaštićenog odnosa.. To se dogodilo 20.4 a sada je 30.4 a grudi me i dalje bole.Jel moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

Mibi114

Danas sam prokrvarila a još mi ne treba doci menstuacija,dakle od tablete je ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno.

Mibi114

Poštovani,hvala Vam puno na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Iva930

Postovani,
Nakon popijene escapelle pilule nakon koje nije bilo nikakvih simptoma osim mucnine par dana nakon dobila sam mjesecnicu tocno u ocekivano vrijeme, no nesto obilniju nego inace. Je li obilnija mjesecnica uzrokovana escapellom i imam li razloga za brigu? LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Je. Nemate razloga za brigu.

Vedrana90

Molim Vas za savjet. Pijem Yasmin pilule. Zadnja menstruacija je počela 1.5., Yasmin novu kutiju sam kao i inače započela u čet 5.12. (nakon 7dnevne stanke). Prve 2 pilule sam popila normalno (čet 5.12. i pet 6.12.). U petak (6.12.) navečer sam imala spolni odnos s dečkom pri čemu je on svršio u mene. U subotu 7.12. (jučer) sam zaboravila popiti tabletu. Shvatila sam da sam zaboravila popiti tabletu danas kad sam išla popiti za ned 8.12. U uputi piše da uzmem propuštenu tabletu makar popila 2 sada. Ali piše i da je moguće da sam trudna ukoliko sam u prošlom tjednu imala nezaštićen spolni odnos, te da se javim liječniku. Pitanje je imali li smisla piti hitnu kontracepciju (Yasmin 3+3) ili da popijem 2 tablete kako je i napisano. Trenutna životna situacija je takva da trudnoća ne dolazi u obzir. S obzirom da je nedjelja nisam u mogućnosti doći do svoje ginekologice te Vas ovim putem molim za savjet. Također s obzirom na to da uzimam pilule kako si gledam dužinu ciklusa? ili gledam dužinu ciklusa kakava je bila prije uzimanja kontracepcijskih tableta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite dvije odjednom i koristite dodatnu zaštitu tjedan dana.