Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Dobro ste postupila. Nastavite dalje s Yazom. Možete imati odnose svakako bez zaštite.

kika1608

Postovani,
Imala sam nezasticeni odnos s deckom 22. dan od pocetka proslog krvarenja, no metodu prekinutog snosaja,postoji li razlog za brigu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije.

MandaK

Postovani,moja menstruacija je bila 02.06-08.06 nakon par dana sam imala odnos s suprugom ( gdje je on svrsio u moju vaginu) To se dogodilo oko 15h-popodne ja sam vec navecer oko 20:30 popila tabletu ella one ( Tableta za dan poslje) Međutim evo jos nisam dobila menstruaciju (dosta sam bila pod stresom,takodjer moja menstruacija se bila poremetila ove godine u 1mj. nisam imala pa sam u 2mj.dobila 3mj. sam imala,4mj.sam imala,5mj.nisam imala,6mj. kao sto sam navela imala sam,sad sam zabrinuta za 7mj. ?? )... Zanima me postoji li mogucnost trudnoce nakon sto sam popila tabletu .. Molim hitan odg. i hvala vam sto imate ovako korisnu str.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalio doći do trudnoće. Tijekom uzimanja pilule za dan poslije zna kasniti menstruacija do 7 dana.

Pera2233

Poštovani doktore,
djevojka i ja smo se malo zaigrali prije par dana. Nismo sigurni jel bi moglo doći do trudnoće jer nije bilo ejakulacije unutra, već je bilo van. Ali nismo sigurni jel možda ejakulat dirao vaginu i jel što slučajno ušlo unutra. Ona je dobila idući dan mjesečnicu, ali neku slabu, čudnu kako kaže ona, više kao i da nije mjesečnica. Ali po rasporedu je trebala biti mjesečnica. Sad ne znam što je.
I imam još jedno pitanje. Kupili smo već i test, ali pošto smo mladi i ovo smo radili prvi put, seksa još nije bilo pravog, pa ne znam koji je postupak kod toga, ako bi mogli reći kad se smije koristiti da bude pouzdan rezultat testa. Znači to je bilo prije 3 dana, a mjesečnicu je dobila dan poslije. Kad je moguće napraviti test s obzirom na okolnosti jer želimo biti 100 posto sigurni?
Ako bi bili voljni odgovoriti puno bi vam bili zahvalni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test sutra no prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

Irms

Postovani.Decko i ja smo imali odnos pri cemu je pukao kondom.On je 2 3 sekunde nakon svrsavanja izvadio ali je kondom bio puknut i u meni je ostalo sperme.Nakon 15 sati od odnosa popila sam Vikela tabletu za dan poslije.Odnos smo imali dan poslije zavrsetka moje mjesecnice i po menstrualnom kalendaru to mi je bio neplodan dan.Zanima me kada djeluju te tablete i da li ce mi previse poremetit ciklus jer inace imam neredovite mjesecnice.Ovo je prvi put da uzimam tu tabletu.Molim vas da mi odgovorite jako se brinem.Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ispravno ste postupili. Neće doći do trudnoće. Menstruacija može kasniti koji dan.

Bbe7

Poštovani, imala sam odnos sa partnerom 27.3 navečer. Plodni dani počinju mi 29.3. Kondom je pukao te sam sljedeće jutro uzela pilulu za dan poslije. Ima li šanse da ostanem trudna i kad bih mogla saznati za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimanjem pilule za dan poslije smanjili ste mogućnost trudnoće na najmanju mjeru.

Bbe7

Poštovani, smanjuje li gospina trava učinak pilule za dan poslije? Gospinu travu sam pila do prije dva tijedna svaku večer.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

kajica

Poslednju menstruaciju sam imala 12 marta,normalne duzine i jacine. Sledeca treba da usledi opet 12,znaci neplodni su dani, danas sam imala zasticen odnos i na kraju decko je izvadio da zavrsi i nismo sigurni da li mozda malo semene tecnosti zavrsilo u meni posto je kondom pritom ostao u meni,ali da napomenem izvadio je ali je mozda veoma malo ostalo. Da li je potrebna pilula za dan posle? Sigurna sam da je ovulacija prosla. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba pilula za dan poslije prema opisanoj situaciji.

Zoka890

Pomoc.Nevina sam nisam imala odnos sa deckom ali on je svrsio po mom stomaku tako da je tecnost mala kap sperme dosla na gacice. Uplasila sam se jer su malo stidne dlacice na donjem delu stomaka bile malo vlasne (to sam primetila kad sam skinula gacice) Oprala sam se i od straha popila tabletu escapelle u roku od sat vremena posle toga.To se desilo 4.4.U toku noci osecala sam blage bolove u Zadnju menstruaciju sam imala 28.3 , a pre toga 16. 2. Nekad dodje na 28 nekad na 31 dan. Nismo imali odnos.Da li sam zasticena od trudnoce?Da li je samnom sve u redu?Da li ce se odraziti na mestruaciju i kada bi zbog tablete trebala da dobijem ? Hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

S vama nije sve u redu. Čemu uzimanje pilule za dan poslije u vašoj situaciji.??

Zoka890

Bile su mi mokar donji ves(gacice) od kaoi sperme pa me je bilo strah da nije skliznulo u vaginu iako sam nevina i nismo imali odnos panika...

Zoka890

Sta ce sada biti sa mojim ciklusom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bih više. Educirajte se pa ako bude zanimljivih pitanja i nejasnoća ponovno se javite.