Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

modica

Poštovani,
imala sam spolni odnos u ponedjeljak (31.12.2018) pri kojem je kondom pukao, a partner tvrdi kako je “izvadio na vrijeme”. Taj dan mi je bio 13. dan ciklusa, a menstruacije mi nisu bas redovite. Prosli ciklus je trajao 31 dan, prije tog 38. Moje pitanje je da li bih trebala popiti pilulu za dan poslije?

Unaprijed Vam se zahvaljujem na odgovoru. Srdačan pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je rizičan odnos bio u vrijeme plodnih dana, savjetujem da uzmete tabletu.

Aaana

Postovani,
1.1., na 9.dan ciklusa sam popila escapelle pilulu, 7 sati nakon odnosa. Znam da su bili neplodni dani,ali...panika. 8.1., nakon tocno 7 dana je zapocelo krvarenje uz bolove kao i kod normalne menstruacije. Postupno se smanjivalo, medutim slabije krvarenje traje vec 8. dan,a sljedeca menstruacija bi trebala doci za otprilike tjedan dana. Da li je normalno da krvarenje jos traje i kada bi onda mogla ocekivati menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana , najvjerojatnije je tableta uzrokovala krvarenje. Iduća menstruacija trebala bi nastupiti otprilike mjesec dana od prethodne. Moguća su i odstupanja od nekoliko dana zbog tablete.

LedenaT

Postovani!!!

Zadnja menstruacije je pocela 14.2, nezasticen odnos je bio 18.2 i bio je jedn dio unutra.
Tableta Ellaone je popijena 19.2.
Ciklusi su inace 26-28 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a tableta je popijena na vrijeme. Ne postoji mogućnost trudnoće.

LedenaT

hvala Vam na odgovoru doktore......
Znači nije moguće da toliko dana preživi sperma?
Osjetim danas početak nekog iscjedka kao početak ovulacije? Da li je moguće da tableta nije djelovala? ili je mozda od tablete. Danas je 9.dan ciklusa. obicno vec od 10 dana bude neki iscjedak kao pocetak plodnih dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Životni vijek spermatozoida je do 72 sata. Ne postoji mogućnost trudnoće.

LedenaT

Hvala Vam puno na odgovoru...
a ovi drugi simptomi mogu biti od ElleOne? Ili ?
Hvala jos jednom doktore.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Simptomi su zbog tablete.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

LedenaT

Poštovani!!!
Evo mene opet. Znaci imam lagane bolove u trbuhu od kad sam popila tabletu. Ali krvarenja nije bilo. Osjecaj je kao da.cu dobiti menstruaciju.
Sada je vec proslo od kad sam je popila 13 dana.

Odnos je bio 5. Dan od pocetka menstruacije. Ciklusi 26-28 dana. I bolne grudi su takodjer. Bile su prisutne vrtiglavice i umor.
I također bio je pojacan iscjedak. Bijeli ali nije bio ljepljiv.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija će nastupiti u očekivano vrijeme.

LedenaT

Evo opet ja dosadna.... ali nije mi jasno....
No sad ovako, od prvog dana sam imala vrtiglavice, umor, spavanje, iscjedak ali ne ljepljiv i ne gust, bolne grudi, bol u trbuhu kao da cu svaki tren dobiti menzis, ali prokrvarila nisam. Po nekom racunanju ovulacija je trebala biti 27.2 i ja od 28.2 koristim test stapiceza ovulaciju ali nije mi pokazalo da je Ovulacija bila nakon tog datuma. E sad da li je moguce da tableta nije djelovala, i da je ovulacija bila bas 26 ili kad vec ni neznam. Jer iscjedak gusti i ljepljiv nije bio uopce.
E sad s obzirom da i Vi mislite da nisu 18.2 bili prodni dani kakva je sansa da je ovulacija bila prije nego je i trebala biti a tableta za odgodu je popijena na vrijeme . Da li je moguce da nije djelovala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Ellaone nema 100% učinak, ali prema svemu navedenom trudnoća nije moguća.

Usklicnik123

Poštovani,

Nezaštićeni odnos sa ejakulacijom(14.3.2019.) se dogodio 6 dana prije predviđene menstruacije, ciklus je neredovit ali trebali bi biti neplodni dani jer je posljednja menstruacija bila 19.2.2019. U trajanju od 8 dana.
Zanima me da li bih trebala popiti pilulu za dan poslije?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nema potrebe za tabletom.

Nakela

Dobar dan imam vrlo redovan ciklus na 25 -26dana.Zadnju menstruaciju sam dobila 2.2 i nakon toga sam spavala sam momkom 12.2 i on nije svrsio u mene.Nakon 2h sam popila tabletu za dan posle.Zatim sam 20.2 imala krvarenje koje je trajalo 4-5 dana tamno smedje/crvene boje kao i obicno kada imam menstruaciju samo ne toliko bolno kao inace.Da li je to bila menstruacija i koliko je sigurno da nisam trudna?Po mojoj racunici sledecu bi trebala da ocekujem ovih dana da li sam u pravu?Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je tableta poremetila ciklus i zato je menstruacija nastupila ranije. Ipak, za svaki slučaj možete uraditi test da to potvrdite.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 20
Naprijed