Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

bojana94

Pa nisam rekla da pijem svaki dan alkohol, svakih sedam dana po dvije case vina i to je to. Ali, shvatam, glupo pitanje postavljam. Mozete mi odg na pitanje kako je moguce da mi je opet ciklus 10 dana iako pijem ove tablete?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To neće utjecati. Nije ciklus već ili pijete neuredno pilule, ili zaboravljate popiti koju, ili se radi o probojnom spoting krvarenju.
U svakom slučaju dalje nastavite s uzimanjem prema shemi.

Lorelaj

Poštovani, pijem Diane 35 i propustila sam jednu tabletu u 3. nedjelji, tacnije proslo je 12 i po sati od kada sam je trebala uzeti, pa me zanima sta sad, posto sam citala da narednih 7 dana treba se koristiti dodatna kontracepcija i normalno poceti sa uzimanjem nove kutije, a takodje sam procitala da treba odma nakon zavrsetka ove poceti sa novom kutijom, bez pauze, pa me zanima sta je tacno i kako da uradim? Hvala na Vasem odgovoru

BlueJeans

Poštovani,

već sam Vam pisala u 2.mjesecu nakon što sam pauzirala s Diane 35 zbog onih vijesti..i tada ste mi rekli da nastavim s uzimanjem kada dobijem menstruaciju jer je tada još nisam dobila..nakon prestanka jeli. I sada, već 7 mjeseci kasnije još niti znaka menstruaciji. Znam da mi je tako bilo i prije uzimanja pilula..znala sam ne imati menstruaciju po 4, 5 mjeseci zbog policističkih jajnika, ali nikada ovoliko. Je li to možda zbog toga što pilulama treba dosta vremena kako bi izašle iz organizma? Što da radim? Je li to normalno?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lorelaj, kao što ste pročitala, tako i postupite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Blue jeans, vjerovatno se radi o teškom obliku pcos-a. Savjetujem pregled i hormonsku obradu i terapiju za izazivanje prijelomnog krvarenja.

dandelion77

postovani,pijem diane vec 5 meseci.

na pocetku blistera, na trecoj piluli sam imala odnos (prekinuti snosaj) a petu pilulu po redu sam izbacila iz organizma jer sam dobila jak stomacni virus.
sutradan sam normalno nastavila sa uzimanjem pilula i od te trece pilule, nisam imala nikakav odnos .
ono sto me brine je to sto u uputstu pise da, ako sam imala odnose nedelju dana pre izbacene\zaboravljene pilule, a jesam,postoji rizik za trudnocu.

s obzirom na to da sam poslednji odnos imala na trecoj piluli po redu, uz prekinut snosaj, da li imam razloga da brinem?

molim vas za odgovor,jako sam zabrinuta!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema razloga da se brinete.

Lucijax

Poštovani!
Zanima me što učiti kada zaboravim popiti tabletu u trećem tjednu
?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Popijte ju čim prije i dodatna zaštita do kraja blistera.
Ako je pred kraj trećeg tjedna onda ne radite pauzu već krenite s novim blisterom.

Lady_Josephine

Lijep pozdrav, imam pitanje...
Pijem diane 35 sad već 3mj nakon pauze od 6mj...
Popila sam 18 tableta i izgubila ostatak, a drugu kutiju si nisam stigla
uzeti iz apoteke..
Zanima me jel mogu sada s tih 18 tableta normalno napraviti
7 dana pauze i onda 8. dan početi sve normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete.

sanidica

Postovani doktore, pocela sam da pijem diane 35 u januaru zbog akni, pijem ih sve do sada s tim sto sam samo jedan mesec imala pauzu ( koju sam napravila cisto iz straha i one price o pilulama ) , akne su se povukle i dermatolog je rekao da sto se tice njih ne moram da ih pijem vise. Ja sam nastavila, jer mi jako pomazu sa menstruacijom, ne krvarim nesto bas posebno manje, ali bolove skoro da nemam ( a pre sam imala nenormalne, cak bih se i onesvescivala ) zato sam i nastavila da ih pijem. U januaru ce biti godinu dana kako ih pijem. Pa me zanima, koliko ih smem jos piti, da li VI mislite da trebam praviti neku pauzu? Imam 22 godine, ne planiram trudnocu, nalazi krvi su ok, kao i grudi. Hvala Unapred.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte dalje u dogovoru s vašim ginekologom ili prijeđite na neke blaže pilule.

marijap12

Poštovani,
pijem diane 35 već otprilike dvije godine, sada želim prestati ih uzimati, mogu li ja to prestati tako naglo piti ,tj kad završim ovu karticu. Ne prestajem piti iz razloga da želim zanijeti, no dalje želimo koristiti prezervativ. No čitala sam da kada žene prestanu piti ove tablete su u većoj mogućnosti da zanesu, ja to još ne želim. Što mi savjetujete?

Unaprijed Vam se zahvaljujem i srdačno Vas pozdravljam!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste naumili prestati uzimati popijte blister do kraja i to je to.
Koristite kondom i to je to.

surferica

pozz...nova sam u vezi s koristenjem diane 35...do unazad 2-3mjeseca sam imala uredne cikluse,i nakon pretraga od strane ginekologice vidjelo se da imam policisticne jajnike i imam snizene progesterone (trenutacno trudnocu ne planiramo)...znaci pocela sam s koristenjem tablete prvog dana ciklusa kako mi je i receno i svaki dan uredno ih pijem u 10 sat(trenutno sad imam pauzu od 7 dana, u subotu sam popila zadnju tabletu)...moje pitanje je sljedece u subotu smo decko i ja imali odnos bez dodatne zastite i nismo prakticirali odnos prekinutog snošaja vec je svrsio u mene,mene sad zanima dali je moguce da sam trudna posto mengu jos uvijek nisam dobila(a na uputama pise da dode izmedu 2-4dana)oprostite na dugom postu,nova sam u ovome

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da trudnoća nije moguća. Zaštićena ste i u pauzi uzimanja.

surferica

hvala na vasem odgovoru...znaci da kod policisticnih jajnika i niskih progesterona uz koristenje diane 35 nije potrebna dodatna zastita tijekom odnosa cak i ako decko ne koristi metodu prekinutog snosaja??ginekoloigica mi je rekla da je to oblik kontracepcije ali sam posle slusajuci druge dosla u neke nedoumice da uz tablete treba koristit i kondome..hvala na razumijevanju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Kao što sam rekao.

Nazad
1 ... 10 11 12 13 14 15 ... 18
Naprijed