Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

edina2

Cijenjeni,

pijem diane 35 vec godinu dana, pocela sam zbog akni, izlijecila sam ih, ali sam nastavila i dalje svojom voljom zbog menstruacije. Nisam se savetovala sa ginekologom,jer on nije bio za tim da treba uopste da ih pijem ni zbog akni. Htjela sam da Vas pitam da li mogu piti caj od ginka ili kapi, da li ce biti nekog loseg efekta ili poremecaja? Nemam odnose, nego uopste da mi se nesto ne poremeti. Htjela bih poceti sa tim cajem zbog koncentracije i pamcenja, pa zato prvo Vas da pitam. Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzimati i jedno i drugo. Ništa se neće poremetiti.

avarg1991

Poštovani imam pitanje u vezi kontracepcijskih tableta diane 35. Sutra pijem zadnju tabletu,a menstruaciju bi trebala dobit u srijedu. Počele su me bradavice užasno peći i iritirati na dodir,neugodna bol.Čak su mi vene po grudima iskočile. Zanima me da li je to ozbiljna nuspojava,s tim da sam prije 15 dana imala spolni odnos sa partnerom,jučer napravila test koji je pokazao negativno,ili je moguća trudnoća u pitanju?
Hvala Vam na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajna promjena pred menstruaciju. Ne brinite.

surferica

Postovani..u subotu 1.2 sam popila zadnju tabletu,menstruaciju sam ocekivala u utorak ili srijedu,ali jos uvijek nisam dobila,a s deckom imam cjelo vrijeme odnose bez ikakve druge zastite ili prekinutog snosaja(decko normalno svrsi u mene)jeli moguca trudnoca?(diane 35pijem 3mj.zbog policisticnih jajnika i niskih progesterona)..a prosli mj.mi je menstruacija bila nekako drugacija,nije bila crvena nego vise nekako tamnije,smede crvenkasto na ulosku..hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću. Za početak. Ako je negativan, nastavite dalje s uzimanjem.

surferica

Evo danas sam dobila menstruaciju...jel potrebno svejedno radit test na trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba onda test.

kejsa

Poštovani, već deveti mjesec pijem diane 35. zadnje dvije mjesečnice su bile 25.12, i 22.1. trajale su 2-3 dana, a ostale mjesečnice prije(za vrijeme uzimanja pilula) 5 dana. naime, zanima je je li moguce, buduci da nebi trebala imati ovulaciju jer pijem pilule, osjećati istu?? osjećam kao da imam plodne dane i ovulaciju jer me probadaju jajnici i osjećam laganu bol poput menstuacijske. uz to, su mi grudi bolne i nadute kao u pmsu i primjećujem vec nekoliko dana pojačanu sluz. imam nezasticene seksualne odnose posljednih nekoliko mjeseci, jer racunam na zastitu od diana 35. mozete li mi reci koji antibiotici smanjuju djelovanje tih pilula, jer sam u 12. mjesecu pila nekoliko dana Ciprinol 500. uz to boli me glava, ali to pripisujem ovakvoj meteoroloskoj situaciji. zanima me bih li se trebala zabrinuti, ili je sve navedeno normalno s obzirom na pilule?? unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate ovulaciju zasigurno. Sluznica endometrija zadebljava i tijekom uzimanja pilula i iscjedak bude kao i inače kad ne uzimate pilule.
Ne vidim nikakav problem kod vas.

jankovic

postovani,
prosle sedmice u cetvrtak sam imala odnose, u subotu sam nakon popijene tablete istu povratila nakon dva sata i popila drugu, i nakon 3.5 sata se desilo isto, u prvoj sedmici konzumiranja tableta, a inace ih pijem vec 10mjeseci.
moje pitanje je da li postoji mogucnost trudnoce jer sam imala pre toga odnose u cetvrtak? nakon ovog sto se desilo sam koristila dodatnu zastitu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Dobro ste postupili.

bebusan

postovani, ja koristim diane od novembra zbog pcosa i sad trebam na kontrolu pa me zanima dali bi trebala prestati uzimati pilule dok ne uradim hormonsku analizu ili mogu raditi dok pijem pilule, i zanima me dali je ok ako se predje sa diana na neke druge pilule sa manje hormona nakon par mjeseci koristenja?? molim odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete prekinuti s Dianama pa onda napraviti spolne hormone. Možete priječi na neke blaže u dogovoru s vašim ginekologom.

matilda_882

Jucer sam bila kod ginekologa i rekao mi je da imam policisicne jajnike i u zadnje vrijeme mi sa pojavi dosta akni pred menstruaciju.Propisao mi je Diane35 jer sam htjela i kontracepciju. Malo sam gledala po internetu i vidjela da su to dosta jake tablete.Imam 31 godinu i troje djece. S tim da pusim. A i procitala sam da kontracepcija i cigarete ne idu bas zajedno.Malo se nećkam dal da ih uzimam ili ne.Menstrucije mi nisu obilne i obicno traju 3-4 dana.Al me te ciste izluduju jer me uzasno bole. Zanima me vas savjet.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pušenje je relativna kontraindikacija. Dal ćete uzimati ili ne odluka je na vama i vašem ginekologu.

jankovic

Postovani pijem Dianu vec god dana. Danas sam je popila u 10 umesto u 8, da li je zastita smanjena, a prva je sedmica nove table? Pise da je dozvoljeno kasnjenje 3 h i da do tad ucinak nije smanjen. Da li je to istina?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije umanjena zaštita.

dara92

Postovani

Bila sam kod ginekologa i trazila sam odgovarajucu kontracepciju,preporucijo mi je diane35.
Napravio mi je skicu kako se koriste i kako djeluju jer ih pre nisam koristila.
Rekao mi je da ih pocnem piti 3 ili 4 dana nakon sto dobijem menstruaciju i da djelovanje pocinje odmah nakon prve.
Dobila sam 1.marta a pocela piti 5. imala sam spolni odnos sa decnom 9.i svrsio je u meni.
Posle toga sam procitala upustvo i uvidila da sam napravila veliku grasku. Diane pijem i dalje...
Trenutno se plasim moguce trudnoce.

Molim vas, recite mi dali je velika mogucnost da ostanem trudna? Dali da nastavim sa tabletama? Dali su diane sigurne za kontracepciju?
Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurne su, premda ja savjetujem svojim pacijenticama kod započinjanja uzimanja od prvog dana menstruacije i uz 7 dana dodatne zaštite.

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 18
Naprijed