Kontracepcija

prestanak uzimanja pilula i izostanak menstruacije

iwy20

postovanje..
javila sam vam se jucer u vezi drugog ciklusa u roku od 2 tjedna,nakon prestanka uzimanja tableta-diane 35.
znaci kako mi je menstracija zavrsila 11.2,drugu sam dobila 19.2,i savjetovali ste mi da se javim svom ginekologu.
ali je doktorica trenutacno na godisnjem jos tjedan dana,pa neznam sto mi je cinit..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte ju da se vrati. Nemojte uzimati pilule do daljnjeg.

freza777

Poštovani,
pila sam yaz 6 mjeseci i zadnja menstruacija mi je bila 14.02.2013., a zadnju bijelu tabletu iz blistera sam popila 15.02.2013. Danas mi je 32. dan ciklusa i menstruaciju nisam još dobila, a inače prije nego sam počela piti tablete nisu bile redovite - 29-38 dana. Inače zadnja 2 ciklusa na tabletama nisam uopće imala krvarenje, samo smeđi iscjedak po 3 dana negdje. Brine me jedino činjenica što me već zadnjih tjedan dana svaki dan na trenutke zabole jajnici (otprilike 5 puta dnevno) i stalno imam osjećaj kao da ću dobit menstruaciju (nakon boli mi ponekad iscuri prozinkasti iscjedak), a ona nikako da ne dođe. Inače, počela sam piti pilule jer sam imala folikule različite starosti pa da mi se to popravi, sad me strah da mi se možda nije stanje pogoršalo od tog prijašnjeg stanja, jer me nikad prije nisu toliko dugo bolili jajnici. Je li to normalno nakon uzimanja tableta? Ne brinem se previše za trudnuću jer sam imala odnose sa kondomom i provjerila sam ih svaki put, čak smo pazili da dečko niti ne svrši u mene. Što mi preporučujete, da pričekam još, odem na uvz ili da pričekam još i da napravim test za trudnoću? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći nikako. Test nije nužan. Radi se vjerovatno o anovulacijskom ciklusu zbog kojeg ste ih i uzimali.
Mislim da bi i dalje trebali nastaviti sa terapijom.

freza777

Hvala puno na odgovoru. Tablete sam inače prestala uzimati prije savjetovanja sa ginekologicom jer se nisam dobro osjećala dok sam ih pila (migrene, gubitak libida, suhoća tokom odnosa). Mislite onda da mi neće niti doći ovaj mjesec menstruacija ili će samo jako puno kasniti? Inače mi se sada nije dogodilo da nije došla, već samo da je ponekad puno kasnila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Doći će svakako. Samo će vam kasniti.

freza777

Hvala Vam puno na odgovoru, evo danas sam dobila menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Gordanaaa

Postovani,
nakon 5 mjeseci prestala sam da uzimam Yaz tablete. Nakon tableta prvi put sam dobila sa zakasnjenjem od 8 dana. Drugi put sam trebala da dobijem 18.03., kada sam i bila kod ginekologa i bilo je sve uredu, medjutim jos uvijek nisam dobila. Zanima me u cemu je problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno anovulacijski produžen ciklus. Dali je pcos bio razlog uzimanja yaza?
Ako se ciklus ne normalizira savjetuje spolne hormone.

Gordanaaa

Imala sam neredovne menstruacije i zog toga sam pila yaz tablete. Da li je moguca trudnoca uz neredovne menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da je moguća. Savjetujem hormonsku obradu.

Heidi99

Poštovani,ja bih Vas zamolila ako mi možete odgovoriti na pitanje...
Prošli mjesec počela sam uzimati Diane 35,počela sam ih uzimati od prvoag dana menstruacije,redovito...nakon 21dana uzimanja napravila sam pauzu od 7 dana...
međutim,u periodu pauze nisam dobila menstruaciju! budući da nisam imala spolne odnose u tih 21 dana,nastavila sam normalno s novom karticom tableta...
Je li moguće da već nakon prvog mjeseca uzimanja tableta izostane menstruacija?
trebam li prestati s uzimanjem tableta i obratiti se doktoru?
još bih napomenula da uz diane 35 uzimam i androcur tablete...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Događa se. Nastavite dalje po ustaljenoj shemi.
Za sada nije potreban pregled ginekologa.

Heidi99

Ok...hvala Vam na odgovoru! blunk

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

optimus5

Poštovani,

u prvom mjesecu ove godine odlučila sam napraviti pauzu od kontracepcijskih pilula. Do tada sam dvije i pol godine koristila Logest pilule i nikad nisam imala nikakve nuspojave. Prva menstruacija nakon prestanka uzimanja pilula je došla normalno kao i onda kada sam koristila pilule. Druga je došla 20.02., nakon 39 dana..dva-tri dana nakon prestanka menstruacije imala sam spolni odnos sa dečkom koji se desio bez zaštite, i upravo zato što je bio bez zaštite, stali smo nakon 10 sekundi..Danas je već 48. dan da nisam dobila menstruaciju s tim da sam posljednjih 4-5 dana osjećala bolove u jajnicima. Na trenutke me znao jako probadati lijevi jajnik, a uz to sam imala i bijeli iscjedak..Također, prethodnih dana sam osjećala određene simptome pms-a poput razdražljivosti, gladi, želje za slatkim i slično, kao i uvijek prije nego što dobijem. Danas bolove u jajnicima ne osjećam toliko, samo na trenutke, ali cijelo vrijeme osjećam neku vrstu pritiska u donjem dijelu trbuha. Isto tako, pred menstruaciju me bole grudi, no ovaj put ništa. Htjela bih Vas pitati da li je uzrok svemu tome produljeni ciklus zbog prestanka uzimanja pilula ili?
zahvaljujem se na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana potrebno je isključiti trudnoću. Vjerovatno ke posljedica dužeg uzimanja pilula.
Svakako savjetujem uzv te isključiti pcos.

Gordanaaa

Postovani,
zadnja menstruacija mi je bila 22.05. od tada nisam dobila, a inace imam neredovne menstruacije. Juce sam uradila test na trudnocu i bio je pozitivan, ali crta je bila svjetlo roze, nije jaka kao druga. I jutros sam ponovila test i sve je bilo isto, svijetla linija. Siptoma trudnoce nemam osim osjetljivost bradavica. Zanima me da li je moguce da test 2 puta pogrijesi i sta znaci sto je tako svjetla linija bila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o trudnoći svakako.