Kontracepcija

prestanak uzimanja pilula i izostanak menstruacije

antoni21

Poštovana doktorice,
godinu dana sam uzimala Qlairu i prije 2 mjeseca sam prestala, a sada već mjesec dana pijem antibiotike zbog bakterije u mokraci.. u meduvremenu sam imala zaštićene odnose i zaštita nikad nije pukla, a meni ova mjesečnica kasni već tjedan dana.. da li je to povezano s prestankom uzimanja tableta i antibioticima ili se trebam zabrinuti?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je povezano s navedenim uzrocima.

sandra.P

Poštovani, zadnji odnos sam imala tjedan dana prije zadnje menstruacije i nakon te menstruacije vise nisam pila pilule..danas mi je 21 dan ciklusa i imam osjetljive i pomalo bolne bradavice, grudi me ne bole..da li je to od prestanka pilula? mislim da trudnoca nije jer sam 14 dan ovog ciklusa bila na ultrazvuku te mi je doktorica rekla da cu za 2 dana dobiti ovulaciju te je tako i bilo..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem u vašem slučaju. Uskoro će vam nastupiti menstruacija.

sandra.P

rekla mi je doktorica da cu dobiti menstruaciju malo kasnije nego inace oko 20.6. a to je tek za 10 dana..da li postoji mogucnost da sam trudna a iako je doktorica vidla trolisni endometrij i folikul na jajniku?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna.

ketty3

Poštovanje, imam nekoliko pitanja, ovako prestala sam uzimati kontracepcijske tablete po preporuci svog ginekologa zbog povećanih referentinih vrijednosti jetrenih enzima i koagulacije koje su se već nakon 1 mjeseca ne uzimanja tableta vratile u normalu, ovaj mjesec mentruacija mi kasni te mislim da se je ovulacija dogodila kasnije nego inače zbog toga što sam primjetila gustu ljepljivu sluz u većoj količini 25 i 26.8, posljednja mentruacija bila je 2.8. Zanima me da li i vi mislite da je to bila ovulacija te kada bi otprilike trebala doći mentruacija? Odnose nisam imala pa ne brinem oko toga, također sam slučajno zbog bolova u trbuhu završila na hitnim pretragama kod ginekologa u općoj bolnici te mi je uzv-om utvrđena debljina endometrija 8mm pa me zanima u kojem stadiju ciklusa je debljina tolika? Da li prije ovulacije, usred ovulacije ili nakon?
Unaprijed hvala i isprike na više pitanja.
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je to bila ovulacija onda dva tjedna nakon toga.
Teško je reći kad je debljina endometrija 8mm.
Ovisi o razini hormona. Za vrijeme ovulacije je minimalno 8mm pod pretpostavkom da ste ovulirali tada.
Važno je osim toga kakav je izgled proliferacijaki, trolinijski ili sekrecijski a to mi niste napisali.

ketty3

Hvala Vam doktore,
Izgled je bio trolinijski

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ketty3

Poštovani javljam se opet, nadam se da nećete zamjeriti. Danas mi je 35 dan ciklusa od kada sam imala mentruaciju na pilulama (2.8) prije dva dana pojavio se lagani svijetlo smeđi iscjedak koji je u oskudnoj količini ali ga ima od 3. rujna, 25.8 na ginekološkom pregledu utvrđeno je da su jajnici u redu, endometrij 8 mm trolinijski pa me zanima kada bi otprilke trebala doći menstruacija i dali će uopće doći ili će sve ostati na iscjetku što mi je malo čudno jer je stvarno oskudan (dovoljan je jedan dnevni uložak tijekom cijelog dana).
Unaprijed hvala
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste spolno aktivna napravite test.
Ako se ne radi o trudnoći doći će menstruacija svakako.

ketty3

Nisam imala odnose nakon prestanka uzimanja tableta tako da je trudnoća nemoguća, nadam se da će menstruacija uskoro doći
Hvala na odgovoru,
Srdačan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

ketty3

Poštovani doktore, u subotu sam dobila prvu menstruaciju nakon prestanka uzimanja kontracepcije, prije uzimanja tableta menstruacija je bila dosta obilna naročito 2 i 3. dan s dosta jakim bolovima, bolovi su bili jaki i sada no menstruacija je dosta oskudnija nego nekada prije, zanima me dali će sad menstruacija ostati tako oskudnija ili je to samo sada prvi mjesec nakon prestanka uzimanja tableta te će se iduće mjesece opet vratiti na jače krvarenje?
Srdačan pozdrav

malla_11

Poštovani, imam jedno pitanje, naime skoro dvije godine pila sam kontracepcijske pilule Lindynette 20, zadnju tabletu popila sam 26.7., a menstruaciju dobila 30.7. Nakon toga pilule vise nisam uzimala, a menstruaciju jos nisam dobila. Ocekivala sam da cu ju dobiti 27.8., no imala sam samo malo smeđeg iscjetka i nakon toga ništa i eto nje jos nema, dakle kasni skoro 2 tjedna. Imam li razloga za brigu ili je to normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ketty nakon par mjeseci menstruacije će opet izgledati kao i prije uzimanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala možda je to bila menstruacija?

malla_11

Iskreno sumnjam, bilo je jako malo smeđeg iscjetka, samo par "kapi". Eto sada je proslo jos tjedan dana i nista... Nisam imala spolne odnose nakon prestanka pijenja pilula, ali iz panike sam svejedno napravila test za trudnocu i negativan je. O cemu je rijec? Je li to normalno? Inace imam 19 godina i prije pijenja pilula menstruacije su su bile kolko tolko redovite. Je li potrebno posjetiti ginekologa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Posjetite ginekologa no mislim da se radilo o menstruaciji.
Treba pogledati na uzv.