Kontracepcija

prestanak uzimanja pilula i izostanak menstruacije

linolada90

Poštovani,
od 3. do 11. mjeseca 2013. godine, pila sam pilule Belara. Prije pijenja pilula imala sam neredovite menstruacije. Zadnja menstruacija nastupila je 06.12. i od tada sam imala jedan jedini odnos, koji je bio nezaštićen, ali je trajao svega par sekundi, bio je prekinut. Još uvijek nemam nikakve simptome dolaska menstruacije, niti trudnoće, samo me ponekad zaboli trbuh, ali mislim da bi to moglo biti zbog živciranja. Je l' moguće da se radi o poremećaju hormona, pa da mi stoga kasni?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije onda se ne radi o trudnoći. Ciklus vam se vratio vjerovatno na staro, dakle na neredovitost.

uplasena92

Postovani,
Imam 22 godine. Pila sam pilule Novynette nepunih godinu dana. Prestala sam sa uzimanjem letos, a pre pilula sam imala neredovne menstruacije. 20.10. sam imala nezasticen seksualni odnos, ali decko nije svrsio u mene. Sledecu menstruaciju sam dobila 5.11, i od tada nisam dobijala. Radila sam test na trudnocu pre 25 dana, i bio je negativan, mada ga nisam radila ujutru. Molim vas recite mi da li postoji sansa da je doslo do trudnoce.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako je test bio negativan te nakon toga niste imali odnose.
Savjetujem UZV i pregled. Možda se radi o pcosu a to je nužno liječiti.

Susie

Postovana,
Prestala sam piti Diane prije 3 mjeseca. Sve je bilo uredu, za divno cudo menzes nije kasnio kao vecini djevojaka i ciklus je bio redovan. Problem je sto nemam vise neke simptome pred ciklus kao sto je povecanje grudi...a naravno i znatno su smanjile se nakon prestanka sa Dianama. Da li je to uredu...

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu je. Diane reteniraju tekućinu, te su promjene u dojkama bile zbog toga tijekom uzimanja Diana.

crnacrnka

Postovanje,
Pila sam Diane35 2,5 godine i prestala jer ih vise nisam podnosila.3 dana Nakon zadnje tablete u decembru M sam dobila kao i nakon 28 dana u januaru i jos uvijek nisam dobila, znaci vec je 38 dan ciklusa. Juce sam uradila test i bio je negativan . imam jake bolove kao da cu svake sekunde dobit, PMS sam imala znaci neraspolozenje, dojke su me bolile, povecan apetit itd i sve je proslo prije 3-4 dana a jos uvijek nisam dobila. Inace prije diane M su bile neredovne i bolne. Mene zabrinjava ovaj jaki bol a M ne dolazi pa vas pitam da li je to posljedica tableta jer ovo mi se nikad nije desilo, inace kada me zaboli stomak nakon par sati ili 2 dana dobijem M? Ovo vec traje oko 6-7 dana a jos uvijek M ne dolazi

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno je posljedica prekida uzimanja pilula. Strpite se, doći će za koji dan.

Gogoo

Postovani, jutros sam dobila menstruaciju i zelim da nastavim sa kontracepcijskim pilulama, naime jedan mjesec ih nisam pila. Jel uredu da prvu pilulu popijem veceras u 20.00 h ili je bolje u toku dana?? Da li je bitno vrijeme kada ce se popiti na prvi dan ciklusa??
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svejedno kad ćete uzeti.

mala94

Postovani,
Pila sam yaz tablete i prestala ih piti nakon 4 mjeseca. Nakon toga imala sam odnos sa deckom koji je prvo ejakulirao van te nakaon toga imali smo odnos bez kondoma. Menstruacija mi sada kasni 4 dana. Da li je to zato sto sam prestala piti kontracepciju ili sam mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To ne znam. Moguće je i jedno i drugo. Napravite test.

ssanjo

Poštovani, pijem kontracepciju Belara 8 mj i nikad mi se nije dogodilo da nakon svih popijenih pilula nedobijem menstruaciju, tj ne krvarim. Prestala sam ih piti u ponedjeljak i već sutra moram odpočet novi blister, a ja nisam prokrvarila, niti malo. Sad neznam dali da sutra počnem piti ili ne?Oko 15 pilule sam jednom povraćala tjekom noći a pošto ih pijem prije spavanja, mislim da sam ju izbacila iz sebe, postoji li mogućnost da sam trudna? I dali se može dogoditi da se uopće ne krvari u sedmodnevnoj pauzi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Ako je negativan započnite s novim blisterom bez obzira što niste krvarila.

aeon:)

Poštovani!
Nakon 3 godine pijenja Qlaira pilula, odlučila sam napravit malu stanku.. znači, početkom ovog mjeseca točnije 8.3 završila sam posljednju karticu Qlaira pilula i odlučila napraviti stanku..menstruacija je uredno prošla, i kako sam si izračunala sljedeću bi trebala dobit 6.4 (znači 28 dan ciklusa otprilike) pošto mi je prvi dan prošle menstruacije bio 9.3.. no ja sam danas(28.03) dobila neko smeđkasto krvarenje, dosta obilno.Jučer tokom dana sam isto imala malo smeđkast iscjedak u kojem je bilo i nekakvih sitnih crvenih komadića nečega...pa moje pitanje glasi, dali je moguće da je to menstruacija? i da li je moguće da je tjedan dana uranila i je li to uopće normalno?! Ginekologici idem tek sredinom sljedećeg mjeseca, pa bi htjela čuti još i vaše mišljenje...
Hvala na odgovoru unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o menstruaciji. Ne brinite.

urska

Poštovani, lijep pozdrav,

imam 22 god. i nakon 3 i pol godine uzimanja Yaz kontracepcijskih pilula, odlučila sam prekinuti zbog nuspojava koje su bile nepodnošljive i loše za zdravlje (zatvor i to po 5-6 dana, prištići, nakupljanje vode, nadutost, i općenito loš osjećaj).
25.02. je bila zadnja menstruacija na pilulama, sljedeća (prva nakon pilula) bila je 42.dan ciklusa tj. 08.04. Prije pilula sam imala neredovite menstruacije tako da je 42. dan za mene "normala". Znala sam imati cikluse od 35, 42, pa 45, 38, 32 dana. Majka je također tako imala pa sam vjerojatno na nju po tom pitanju.

No, danas mi je već 58. dan ciklusa i nisam dobila menstruaciju od 08.04.! Sigurno nisam trudna jer smo dečko i ja koristili zaštitu, nikada ne svršava u mene, i kondom smo provjerili te nije pukao nijednom. Imala sam jako stresno razdoblje te jaki fizički napor na honorarnom poslu i uz to sam samo 6 sati spavala radnim danima, te sam 2-3 dana prije 07.05 (točno 28. dan ciklusa) morala držati dijetu jer sam trebala ići na ultrazvuk abdomena zbog boli u trbuhu prilikom napora, koji je vjerojatno nakraju bio zbog zatvora kojeg su uzrokovale pilule. Znači imamo stres, fizička iscrpljenost i neispavanost i dijeta zbog ultrazvuka koji pao baš 28. dan ciklusa. Osjećam se kao iscijeđena krpa.

Zadnjih 2-3 dana sam jako razdražljiva, emotivna i promjenjivog raspoloženja te papam slatko i slano malo više nego inače. Malo su mi napuhani jajnici kao i inače pred menstruaciju, ali sve je nekako čudno i "ublaženo" odnosno kao da nije to to.

Dakle, zanima me što mi može biti? Ako postoji šansa da sam trudna, zar ne bi trebala imati već simptome? Jer je prošlo 2 mj. Mučnine...? Nikako ne sumnjam na trudnoću jer smo dečko i ja jaaako pazili, ali sva sam više očajna jer neznam što da mislim pa spominjem i to. Nisam kupovala test jer mi nema smisla.

Danas sam išla kod ginekologice, no promijenila je radno vrijeme i poljubila sam vrata. Dakle, moram izdržati do ponedjeljka. Sva sam rastrešena, pa me zanima Vaše mišljenje. Hvala Vam unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o policističnim jajnicima vrlo vjerovatno.
Savjetujem obradu.

urska

Hvala Vam puno, u ponedjeljak trčim ginekologici da vidim što mi je. Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.