Kontracepcija

promjena pilule

Ivo Balenović, dr. med.

Sve je u redu. Zaštita nije smanjena.

Lubenicaimango

Imam grceve u jajnicima od 20.te pilule kao da cu da dobijem menstruaciju a i curi mi nos. Da li je to zbog prehlade ili zbog mens? Moze li prehlada odgoditi menstruaciju a pod pilulama sam?

Lubenicaimango

A prehladjena sam nedelju dana pre toga. Sada sam na pauzi 7 dana s pilulama

Ivo Balenović, dr. med.

Prehlada ne može odgoditi menstruaciju, ali kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive menstruacija ponekad može izostati.

Lubenicaimango

Meni se desava da tokom 7 dnevne pauze tokom uzimanja pilula osjecam grceve nekoliko dana pred menstruaciju a sada ih osecam od 20.pilule. da li je to isto znak nadolazece menstruacije?

Ivo Balenović, dr. med.

To nije povezano s menstruacijom. Grčevi mogu biti uzrokovane problemima u probavnom ili urotraktu. Kod žena koje uzimaju kontraceptive jajnici 'miruju' i stoga menstruacije nisu bolne.

Lubenicaimango

Meni su i pored pilula menstruacije i dalje bolne a i nekoliko dana pred menstruaciju osecam kao i u pms samo sto uz pilule traje 2 dana grcevi kao pred menstruaciju

Lubenicaimango

Bas me muci grcevi isto kao pred menstruaciju. Danas je 1 dan pauze. A uglavnom dobijem 4.dana pauze

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem pregled. Bez pregleda se ne može ustanoviti uzrok problema.

Lubenicaimango

Pila sam oko 6 mjeseci pilule, zaboravila sam jednu i onda sam odlucila da tokom pauze od 7 dana kad dobijem pocnem ponovo da pijem, dobila sam nakon tog prvog pakiranja, tokom drugog pakiranja imala sam odnose sa prekinutim snosajem. Pila sam redovno pilule, samo sam mozda dva puta popila posle 2 h i uzela sam jednom u toku jela, ali sam progutala pilulu u celosti bez zvakanja. Od 20.pilule me ziga stomak, sada sam na 3.danu pauze i krenuo je braon sekret i po koja tackica krvi a dobijam 4.dan pauze pa da li cu sutra dobiti?

Lubenicaimango

Inace tako uvek bude pred menstruaciju da krene braon sekret a sada je vodenastiji. To se pojavilo jednom danas i bilo je tackice krvi i na vesu a i kad se obrisem

Ivo Balenović, dr. med.

To je početak menstruacije.

Lubenicaimango

Sada se samo pojavljuju tackice krvi

Lubenicaimango

Tako da bezveze brinem ja mislim

Ivo Balenović, dr. med.

To znači da je menstruacija počela.

Lubenicaimango

Sinoc je bila po koja tackica krvi, tako i jutros, pa se pojavio braon sekret, doduse uvek bude tako prvo braon crveno danas bi trebalo da dobijem po pilulama. Muci me stomak samo sto ne eksplodiram vec jedno 3 dana, kao da mi kulja nesto oko jajnika i prepona, imam osjecaj kao da ce svakog trena da krene. Da li mozda treba da promenim pilule?

Lubenicaimango

ne znam sta se desava, taj sekret i malo krvi je bilo sinoc i jutros, sad nista, obicno dobijem uvece na 4. danu pauze, tj veceras treba. jajnici me muce od 20.pilule sve vise kako se priblizava da dobijem, nadam se da je sve ok. nije bilo ejakulacije u rodnicu. kad se jace obrisem vidi se da je obojen malo sekret pa se nadam da cu dobiti. ne mora se uvek dobiti tokom pauze isti dan>

Lubenicaimango

ili ta nazovi bol moze biti i od prehlade?

Lubenicaimango

iako to lici na bol i osjecaj kao da treba da dobijem i sad mi ponovo ide malo sekreta pomesanog sa crvenom bojom

Ivo Balenović, dr. med.

Kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive krvarenje su puno oskudnija nego što je prava menstruacija, a ponekad mogu i izostati.

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 14
Naprijed