Kontracepcija

promjena pilule

Lubenicaimango

Da li uzimanje rapidola i panklava od nekoliko dana utice na pilule za kontracepciju? Popijem panklav u pola 9, pa onda pilulu nakon pola sata?

Ivo Balenović, dr. med.

Navedeni lijekovi ne umanjuju zaštitu.

Lubenicaimango

Da li menstruacija moze biti lazna uz pilule? Dobila sam kao i uvek 4.dana pauze, boleo me je stomak, i bila je normalnog izgleda menstruacija.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne može. Dokle god uzimate pilule ne postoji mogućnst trudnoće.

Lubenicaimango

Pila sam pilule 6 mjeseci, pa posto nisam popila 21 pilulu nisam znala kad da zapocnem novo pakiranje i onda sam pocela u toku pauze od 7 dana sa prvim danom ciklusa da pijem novo pakiranje, interesuje me da li sad mogu ponovo da se jave simptomi kao da ponovo pocinjem ispocetka sa pilulama?

Ivo Balenović, dr. med.

Kod bilo kojeg lijeka se u bilo kojem trenutku mogu javiti nuspojave.

Lubenicaimango

Pijem pilule skoro pola godine pa me interesuje da li moze da se zatrudni ako imam cvrstu stolicu sat dva od uzimanja pilule ili ako popijem pilulu 2-3 sata od predvidjenog vremena od kojeg uzimam?

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa od toga ne smanjuje kontracepcijsku učinkovitost.

Lubenicaimango

Da li kasasta stolica ili dijareja 1-2 u toku dana daleko od satnice kada se uzima pilula utice na delotvornost?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne. Samo proljev koji nastupi unutar 4 sata od uzimanja tablete može umanjiti učinkovitost.

Lubenicaimango

Pijem pilule pola godine u 21 h, pijem redovno, nekad zakasnim 2 sata, 3 max. Sad na 10.piluli mi se pojavljuje kao neko tek tek krvarenje pomesano sa vodom. A nekad je uzmem i posle 5 min jedem. Pa me interesuje je l je to spoting? I da li treba da se brinem da je zastita smanjena.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, radi se o probojnom krvarenju. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Ukoliko bi se ponavljalo kroz iduće cikluse mogu se promijeniti tablete.

Lubenicaimango

Interesuje me da li ako se nema nikakva zastita a izmedju odnosa sa razmakom od 10 min recimo mokri muskarac i okupa se da li moze da dodje do trudnoce? Ja inace pijem pilule al me interesuje moze li doci do trudnoce tako da se nema nikakva zastita

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne može doći do trudnoće.

Lubenicaimango

Da li na djelovanje leka uticu Mezym, Fitoval, Selen, Apuretin slim. I da li ima veze ako ih popijem oko uzimanja pilule?

Ivo Balenović, dr. med.

Ništa od navedenog nema utjecaja na kontraceptive.

princessis

Hvala Vam puno. Ma imala sam ja menstruaciju nakon odnosa uobicajenu kao i uvijek, i poslije jos dvije eto krace i u manjim razmacima i to me zabrinulo jer sam cula da moze biti men u trudnoci. Dva testa su negativna i sama sebi kazem da nemam sta da brinem. Ali procitam onda na internetu razne gluposti i paniku stvorim. Oko te linije na stomaku sto je imam, to me brine ali se blago nazire samo, mozda sam i prije imala to, mrsava sam jako ,stomak mi je ravan kao i prije. I zanima me jos tokom trudnoce nisu moguce prave menstruacije sa ugruscima? ja sam gokom sve 3 ove imala komadice. A i za odnose moslim da nisu bili u plodnim danima, jer sam imala odnose 12.januara i 29.januara a menstruaciju sam dobila 1.februara sledecu s tim da imam i policisticne jaknike pa nekad ovulacije nemam, a i decko nije ejakuirao u mene. Ja mislim da aj samo umisljam simptome od straha i smaram i vas. Mogu znaci vjerovati ovim testovima i umiriti se dok ne stigne sledeca mjesecnica, ne trebam nista vise raditi??

princessis

Ovo pitanje je zalutalo slucajni sa teme jesam li trudna, vec ste upoznati sa mojim problemom

Ivo Balenović, dr. med.

Da. Odgovorio sam u drugoj rubrici.

Lubenicaimango

Da li je smanjena zastita ako sam u prvoj nedelji uzimanja pilula nekoliko dana popila pilulu posle 2-3 sata od standardne satnice? Imala sam spoting na sredini uzimanja pilula koje je proslo nakon 4 dana mozda.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 14
Naprijed