Kontracepcija

promjena pilule

Lubenicaimango

i nikad ne bude ejakulacije u rodnicu, pijem Legravan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što uzimate ne umanjuje učinak kontraceptiva, tako da trudnoća nije moguća niti uz ejakulaciju unutar rodnice.

Lubenicaimango

Hvala, a stolica posle uzimanja pilule to ne utjece, samo dijareja. To ste mi objasnili. Hvala Vam.

Lubenicaimango

Doktore, sinoc sam popila 21. pilulu i od juce mi se javlja sukrvica, kao spoting, a treba da dobijem u ponedeljak. sta da radim? pila sam ovo sto sam nabrojala od suplemenata, nije bilo ejakulacije unutar i pila sam redovno. da cekam menstruaciju ili je ovo menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Pošto ste završili sa svim aktivnim tabletama krenula je menstruacija.

Lubenicaimango

Doktore, meni je taj spoting i krvarenje krenulo na 20. i dan posle 21. pilule , tj juce ujutru i od tada nema nista a i to je bilo u maloj kolicini, samo da isprlja ves i da se vidi krv. Da cekam menstruaciju u ponedeljak/utorak? Posto tim danima dobijam menstruaciju?

Lubenicaimango

Znaci bilo je malo krvi dan posle 20. pilule i dan posle 21. pilule i onda je stalo.

Lubenicaimango

Sada dan ne ide nista, samo kad se obrisem ima malo tamnog sekreta. Da cekam pon i menstruaciju?

Lubenicaimango

Ili je to pocetak menstruacije posto kad se obrisem sekret je crven nije smrdljivo kao spoting. Znaci menstruacija moze da krene i nekad odmah posle popijenih tableta? Da cekam da ovo preraste u menstruaciju?

Lubenicaimango

Tj recite mi sta da radim. Kad se tako javi blago krvarenje posle 20.te i 21 pilule pa onda stane pa imam crveni sekret samo kad se brisem a treba da dobijem prekosutra. Preksinoc sam zavrsila sa pakiranjem

Lubenicaimango

I dalje ide taj spoting krvarenje sta je vec 20 21 pilula 1 i 2 dan pauze

Ivo Balenović, dr. med.

To je krenula menstruacija. Nema potrebe ništa poduzimati.

Lubenicaimango

Ali doktore ovo ne lici cak ni na oskudnu menstruaciju. Nekad kad se obrisem bude krvi al na dnevnom ulosku bude kao krv razmucena sa vodom i to je sve za jedan dan al imam grceve kao pred menstruaciju. Nadam se da cu dobiti sutra

Ivo Balenović, dr. med.

Kod žena koje uzimaju oralnu kontracepciju, menstruacije postaju oskudnije i kraće traju, a ponekad mogu i izostati.

Lubenicaimango

Interesuje me da li moze da se dobije neka infekcija ukoliko se prakticira odnos u toku menge, ako se odmah nakon toga istusiramo?

Ivo Balenović, dr. med.

Može samo ukoliko je partner nosioc neke spolno prenosive bolesti.

Lubenicaimango

Doktore, sinoc sam popila pilulu u snu, uvek je i uzimam bez vode, ali kad sam se probudila imala sam osjecaj kao da mi stoji u grlu. Da li je to do pilule pa se nije apsorbovala ili mozda sto sam nekako pritisla vrat posto spavam na stomaku, a krenuo mi je i slajm jutros pa me to pritiska. Nemam fizicki osjecaj da me gusi nesto ili grebe u vratu. Onda to nije do pilule?

Lubenicaimango

Popila sam malo pre Fitoval kapsulu za kosu koja je 5 puta veca od pilule i nije se zaglavila kao sto sam mislila da se pilula zaglavila al i dalje imam osecaj kao da me steze nesto u vratu ali normalno i zvacem i gutam i disem. Da li je to do slajma i prehlade?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to nije do pilule. Ona se već odavno apsorbirala. To je od prehlade.

Lubenicaimango

Pijem pilule vec 4 mjeseca i pila sam ih u 22 h da li smijem ako sam sinoc pocela sa novim pakiranjem u 22 da ih od sad pijem u 21 jer nekad zaspim pre 22 pa da se ne budim