Kontracepcija

Strah od trudnoce

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

O plodnim danima vam piše u temi Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

zujalica

Bok.Već nekoliko mjeseci pijem pilule yasmin,međutim prošli mjesec ih nisam pila baš redovito a imala sam nezaštićene spolne odnose.Kad sam prestala sa kutijom men. nisam dobila nikako a od toga ima mjesec dana već.Napravila sam tri testa clearblue i svi su negativni.Osjećam se normalno .U čemu može biti problem i postoji li strh od trudnoće?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako ste ispravno napravili testove, i ako je prošlo više od 2 tjedna od nezaštićenih odnosa, niste trudni. Ne znam u čemu bi mogao biti problem, odite ginekologu.

la-la

Doktorice, koliko dugo nakon nezaštićenog spolnog odnosa i ako je pri tome došlo do trudnoće ginekolog to može vidjeti?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nekih 3-4 tjedna iza odnosa. Test je puno brži, on je pozitivan 2 tjedna iza odnosa.

zujalica

Opet ja napravila sam sve testove ispravno i evo jutros još jedan i opet negativno.Znači ovo mi je već četvrti test u roku od tih mjesec dana.Osječam se normalno ali me sve to brine...

Zmaya

Imam jedno pitanje, imala sam spolni odnos,četvrti dan mjesečnice i pijem yasmin tablete (tjedan pauze), tablete pijem od 2.mjeseca, postoji li šansa da ostanem trudna? znam da je pitanje dosta glupo ali.. :/

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pročitajte temu Obavezno pročitati.

postovana doktorice, koristim jasmin i u vrijeme konzumiranja imala sam meksu stolicu nakon 2h od uzete tablete
ia nisam uzela drugu jer to nisam smatrala kao proljev.
tu noc sam imala odnose pri cemu je decko svrsio u mene.sada sam u pauzi vec drugi dan, imam sve simptome da treba da dobijem.test nemogu jos da uradim jer nije proslo 2 sedmice od odnosa.
znam da se uvijek moze ostati trudan, ali dal su sanse kod mene povecane?

astralna

Poštovana doktorice,

u velikoj sam gabuli: zadnju menstruaciju sam dobila 29. 4. ( prethodna je bila 11. 4., što je neuobičajeno kratko za mene, premda inače imam kraće cikluse, ali ne baš toliko kratke).
Imala sam nezaštićeni spolni odnos u noći na 10. 5. (nedjelja). otišla sam prije podne na hitnu i dobila celist 2x3 u razmaku 12 h. Popila sam u 14 h prvu turu, pa i o2.oo slijedeću turu.

Menstruaciju još nisam dobila, a danas je 31. 5.

Osjećam malo nabubrelost prsa i zadnjih pet dana osjećam laganu bol, kao u predmenstrualnom periodu, ali nikako da stigne...
Je li to uobičajeno kašnjenje menstruacije kod uzimanja "day after" pilule?
Inače, ne koristim uopće pilile kao kontracepciju, tako da je ovo bilo prvi put.
Hvala unaprijed...
Dosta sam uznemirena, pa Vas molim da mi odgovorite što prije, izjeda me...

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Recnik - nisu povećane šanse. Mekša stolica nije proljev, točno.
Astralna - napravite test na trudnoću.

xyz

znam da ima dosta slicnih pitanja i izvinjavam se sto i ja postavljam jos jedno takvo, ali me je uzasno strah. Dobila sam poslednju menstruaciju 27.05.2009. a 07.06.2009. godine sam sa deckom otisla malo dalje nego obicno. Nismo spavali, ali je on prvo dirao svoj polni organ i onda je prstom dirao moj polni organ. Uzasno me je strah da li mogu ostati trudna? Nisam primjetila da je svrsio, ali me je ipak strah. Inace, ne mogu tacno reci koliko mi traju ciklusi s obzirom da me je menstruacija prosla 16.04.2009. a sledecu sam dobila 27.05.2009. Molim Vas, samo mi odgovorite da li previse dramatizujem i ima li razloga za brigu? Molim Vas!!! Hvala Vam unaprijed!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne samo da dramatizirate, nego ni u školi baš niste jako pazili. Pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja.

xyz

Hvala Vam na brzom odgovoru! Mada, procitala sam temu Pilula za dan poslije-najcesca pitanja, ali u meni je i dalje strah, jer nisam procitala nista o preejakulatima, a i koliko sam izbezumljena ne mogu nista ni da shvatim. Ja sam velika panicarka. Ovih 7 dana ne znam za sebe. Pocinjem da umisljam i ne mogu da se borim sa svojom psihom. Samo ako mozete da mi odgovorite iz ove moje prethodne poruke jos jednom da bih malo rascistila sa svojim mislima- je li ne treba da mislim da sam trudna, posto sam na ivici ludila i da li je moguce da su mi tada bili plodni dani? Znaci dobila sam 27.05.2009. a decko me je dirao prstom 07.06.2009. Koliko god da citam o ovome, ja uvijek nadjem nesto sto me moze odvesti do toga da sam trudna. Izvinite jos jednom, molim Vas! Znam da previse davim i Vas i ostale. Ali jednostavno mi moja psiha ne da mira. Hvala jos jednom!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Draga moja djevojko, ovo je nevjerojatno što vi pitate, i stvarno se kosi sa zdravim razumom. U školi su vas učili da se može zatrudniti od dodira prsta? U čudnu školu ste išli. Molim da više ne postavljate pitanja prije nego pročitate bar sve teme sa prve stranice ovog foruma, stvarno vam treba edukacija.

xyz

pa i ja priznajem da je glupo pitanje, ali na mnogim sajtovima sam nasla kako upozoravaju da se moze ostati u drugom stanju ukoliko decko na prstima ima sperme ili presjemene tecnosti i zbog toga me je bilo strah. Hvala Vam! Izvinite!

chocoltha

Poštovana!
Dečko i ja koristimo kondome već 2 god. Nisu nimalo praktični za ozbiljnu vezu,a kako sam pola godine pila yasmin i od njih imala česte migrene,ne znamo koji nam drugi izbor preostaje. Nisam spremna prakticirati prirodnu kontarcepciju,djeluje mi nepouzdano. Imate li savjet za mene? Dali da odem ginekologu i pitam za dijafragmu ili da probam s nekim drugim pilulama?
Uz to me plaši rizik od embolije koji vežu uz pilule.
Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

pročitajte ovdje o emboliji, ne treba se toga plašiti http://www.cybermed.hr/index.php/...li_znati_o_kontracepcijskim_pilulama.
Ako ste imali jake glavobolje one se liječe skraćivanjem pauze. Prave migrene su kontraindikacija za kontraceptive, i onda vam preostaju samo ove nepouzdane metode. Po mom mišljenju kombinacija kondoma i prekinutog odnosa je daleko pouzdanija od dijafragme.

annnica

Postovanje!
Po vasem misljenju koji je najbolji vid kontracepcije? Da li je to kombinovanje pilula i kondoma?
I je li ne moze da se zatrudni ukoliko se sperma prstom unese u vaginu, tj. ako momak na prstima ima sperme i zadovoljava djevojku?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Samo hormonska kontracepcija, bilo pilule, ili flasteri, ili prsteni. Pročitajte temu Pilula za dan poslije - najčešća pitanja