Kontracepcija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4178 | Broj poruka: 49145

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

14.05.2020. 13:00

Poštovana, nastavite s terapijom do kraja. Radi se o probojnom krvarenju kao nuspojavi tableta. Ono nije opasno i ne umanjuje zaštitu. Uobičajeno je da kod žena na kontraceptivima menstruacije (krvarenja u pauzi) postaju oskudnija i kraća, a ponekad mogu i izostati. Ako bi se probojno krvarenje ponovilo i idući ciklus treba razmisliti o promjeni tableta.

andeosgreskom1234

14.05.2020. 22:15

Zahvaljujem na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

15.05.2020. 10:05

Nema na čemu.

logestina183

19.05.2020. 11:10

Pozdrav. Da li na kontracepcijske pilule Logest utice uzimanje lijeka Phlebodia, ciji je osnovni sastojak diosmin, za bolju cirkulaciju i jace krvne sudove ? Doktor mi je to dao zbog hemoroida.. Nema nista u upustvima.. Hbala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

19.05.2020. 14:20

Poštovana, diosmin nema utjecaja na oralne kontraceptive.

Zmaya

26.06.2020. 03:30

Poštovani, pijem Yasmin kontracepcijske pilule već više od 2 godine, ali uvijek kod spolnih odnosa sa partnerom koristim prezervativ. Zadnji put ga nismo koristili, bila je ejakulacija izvan rodnice, tada sam pila osmu tabletu iz pakiranja (nakon tjedan dana pauze i menstruacije, počela sam novo pakiranje). Da li je i dalje zaštita pouzdana bez obzira što nismo imali prezervativ? Hvala vam na odgovoru i nadam se da se bez razloga brinem jer ih pijem redovito i u isto vrijeme.

Ivo Balenović, dr. med.

26.06.2020. 10:15

Poštovana, kod žena koje redovito uzimaju oralne kontraceptive nije potrebna nikakva dodatna zaštita. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Zmaya

26.06.2020. 13:15

Hvala vam! Dakle zaštita je pouzdana od 1.pilule pa nadalje?

Ivo Balenović, dr. med.

26.06.2020. 22:55

Zaštita je potpuna i konstantna tijekom uzimanja aktivnih tableta kao i za vrijeme pauze (ili placebo pilula)

Majita-22

09.07.2020. 16:00

Poštovani,

posljednjih nekoliko godina sam koristila Diane 35, po preporuci ginekologa sam sa istima prestala te prešla na Yaz. Počela sam ih uzimati nakon 7 dana pauze od Diana 35. Popila sam cijeli blister uključujući i placebo tablete, sutra moram započeti s novim blisterom, no međutim nisam dobila krvarenje.
Dali je to zbog promjene tableta? Bi li trebala za svaki slučaj napraviti test na trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

09.07.2020. 22:10

Poštovana, to je zbog promjene tableta. Osim toga kod žena koje dulje vrijeme uzimaju oralne kontraceptive menstruacija ponekad može izostati.

irena2112

15.10.2020. 01:20

Poštovani,
Nazalost nisam u mogucnosti kontaktirati svog ginekologa stoga molim vas savjet, odnosno pojasnjenje.
Pijem Naelia tablete gotovo 3 i pol godine. Do sada nisam imala nikakve pretjerane nuspojave niti neugodnosti. Zanima me koliko dugo se smiju koristiti oralni kontraceptivi? Hvala i lp.

Ivo Balenović, dr. med.

15.10.2020. 10:05

Poštovana, dokle god nemate nuspojava ili se ne odlučite za trudnoću možete uzimati kontracepcijske pilule.

Zmaya

01.11.2020. 22:35

Poštovani, samo bih htjela provjeriti, ma da vjerujem da nema razloga za brigu. Prošli tjedan sam u 7 dana pauze od uzimanja Yasmin kontracepcije imala menstruaciju do četvrtka sve redovno kao i svaki mjesec. U subotu 31.10.imala sam spolni odnos s partnerom i svršio je u mene. Danas 01.11.sam popila 1.tabletu iz novog pakiranja nakon pauze. Znam da je zaštita pouzdana u 7 dana pauze no ipak da provjerim, je li zaštita u pauzi potpuna i imam li razloga brinuti? Hvala vam!

Ivo Balenović, dr. med.

02.11.2020. 15:30

Poštovana, zaštita u pauzi je potpuna. Nema razloga za brigu.