Kontracepcija

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete probati s adexa tabletama. Ulje noćurka slobodno koristite.

erregina

Poštovani,

Počela sam sa korištenjem adexa pilula, naime sve sam ih pila u tačno vrijeme. Deveti dan sam imala nešto mekšu stolicu (između dijareje i stolice) unutar dva sata. Nakon 12h, kako sam bila zabrinuta popila sam dodatnu pilulu i onu redovnu, međutim dijareja se vratila tokom 10 i 11 dana, ali je prošlo više od 8 sati od uzimanja pilule. Također 10 i 11 dan mi se pojavila nekakva sluz, kao da ovuliram iako znam da je to prosto nemoguće. Zbog svega ovoga sam malo zabrinuta, zanima me da li sam zaštićena ili moram sada koristiti dodatnu zaštitu? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita nije smanjena i nije potrebna dodatna kontracepcija.

erregina

Hvala vam najljepša na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

yasmin2019

Poštovani,

Počela sam s četvrtim blisterom tableta Yasmin. Prethodni mjesec sam preskočila pauzu da odgodim menstruaciju zbog putovanja i nastavila piti aktivne pilule. Na 15. tableti sam počela lagano krvariti, roza do smeđa boja. To krvarenje je trajalo do 3. placebo tablete (24. ukupno, tada je i prvi puta došla menstruacija) kada sam dobila menstruaciju (bar mislim da je to menstruacija, zbunjuje je kratko trajanje i krvarenje prije toga) jer se pojavila crvena krv i ostaci od ljustenja, no ta menstruacija je trajala samo 3 i pol dana.
Nisam propustila ni jednu tabletu, sve sam popila u uredovnim vrijeme, a odnose sam imala od 17. tablete drugog blistera do 11. tablete trećeg blistera. Konkretno me zanima postoji li mogućnost trudnoće ili je to krvarenje došlo zbog preskakanja pauze? Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, došlo je do probojnog krvarenja zbog preskakanja pauze. Ne postoji mogućnost trudnoće.

yasmin2019

Poštovani,
hvaala Vam na brzom odgovoru. Sve najbolje u daljnjem radu želim. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu. Hvala, također.

Nonny

S tri tjedna produljenog krvarenja sam otisla na pregled gdje mi je doktor ustanovio endometrij 7mm i nije na ultrazvuku vidio nikakve ciste niti polipe.

Terapija je bila duphaston 10 dana 2x dnevno kako bi se zaustavilo krvarenje te Logest nakon duphastona po sljedecem krvarenju.

7 dan duphastona krvarenje se pojacalo umjesto smanjilo (4 tjedan krvarenja) te mi je dr opet izmjerio endometrij -8mm i rekao da pocnem tad s Logestom umjesto duphastona. Nakon toga pocela sam OBILNO krvariti ali se smanjilo na lagano krvarenje.

8 dan Logesta (danas) krvarenje nije prestalo (5 tjedan) iako je lagano. U meduvremenu sam se narucila kod drugog doktora buduci da mi je ovaj dr rekao da mogu ic samo na kiretazu sad, na slijepo, bez krvne slike. Trazim drugo misljenje..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, treba uraditi kontrolni ultrazvuk. Ovisno o debljini endometrija odlučiti će se o terapiji. Puno toga ovisi i o Vašoj dobi. Kod žena u perimenopauzi potrebno je uraditi kiretažu. Kod mlađih žena krvarenje se zaustavlja konzervativnim putem, tj. primjenom oralnih kontraceptiva.

Leaaaaaaaaaa

Poštovanje
Koristim rossanne pilule već godinu i 7 mjeseci. Posljednju pilulu u veljači popila sam 20.2 te dobila menstruaciju 23.2.
Sljedeću kutiju počela sam piti nakon sedmodnevne pauze 27.2. Spolni odnos bez zaptite imal sam u subotu 2.3. navečer. Pilulu u subotu i nejdelju uzela sam kao o inače u 18 sati. Sad dolazim do problema. U ponedjeljak sam zaboravila uzeti pilulu i popila sam je u utorak 5.3 u 7 sati ujutro(13 h zakapnjenja). U utorak uzela sam svoju pilulu za utorak u 18 i 30 međutim u oko 20 sati i 15 minuta sam povraćala. U srijedu popila sam pilulu za srijedu u 18 sati. Pretpostavljam da sam u srijedu trebala popiti dvije pilule al bila sam izvan sebe. Zanima me mogućnost trudnoće pošto je spolbi odbos bio 2.3. Molim Vas pomoć

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Mogućnost trudnoće je samo teorija gotovo ravna nuli.

Leaaaaaaaaaa

Oprostote što sam naporna samo bi jos napomenula da me zadnja tri dana probada oko jajnika i dolje. Je li moguce da je sad nastupila ovulacija ili je ipak prije slucajbo doslo do oplodnje. Paranoična sam

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da uzimate kontracepciju ne postoji mogućnost ovulacije (bez obzira što ste zakasnili s uzimanjem i povratili). Ukoliko se želite uvjeriti uradite test na trudnoću.

Leaaaaaaaaaa

Kad bi mogla napraviri test i jel moguce da odmah dode do ovulacije ili to ipak treba nekoliko dana?
Hvala na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test možete napraviti sutra s prvim jutarnjim urinom. Da bi došlo do ovulacije potrebno je nekoliko dana dok se ne uspostavi hormonska ravnoteže na osovini hipotalamus - hipofiza- jajnik

Leaaaaaaaaaa

Poštovani napravila sam test i ispao je negativan. Zanima me je li moguce da je lažno negativan (iako je od odnosa proslo tjedan i pol) pošto bi sljedecu menstruaciju trebala dobiti tek za tjedan dana. Izvan sebe sam kolke su sanse
Probada me dolje vise be znam je li to na psihičkoj bazi ili stvarno
Hvala Vam na svemu

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan. Niste trudni.

Lara1950

Postovani
Naime procitala sam da se pilule pocmu uzimati prvi dan stvari, i ja sam tako napravila.Kada se pojavilo oskudno krvarenje pocela sam pit, 4 dana mi je bilo tako pomalo a sada 4 dan je obilno. Dali je to ok? I dali mi kontracrpcija djeluje, jer sam u meduvremenu imala odnos. Hvala

Nazad
1 ... 11 12 13 14 15 16 ... 18
Naprijed