Kontracepcija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 4043 | Broj poruka: 47442

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Važne informacije o kontracepciji - obavezno pročitati

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

29.07.2019. 16:45

Poštovana, kod žena koje koriste oralne kontraceptive krvarenja postaju oskudnija i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. To je zbog djelovanja kontraceptiva na sluznicu maternice.

Joja89

14.10.2019. 21:50

Pozdrav!

Uzimam kontracepcijske pilule Lindynette 20 i danas mi je 12 dan prve kutije. Danas su me poceli boljeti jajnici kao pred menstruaciju, pa me zanima je li to normalno?
Zvala sam svoju doktoricu ali se po obicaju nitko ne javlja.

Lp!

Ivo Balenović, dr. med.

15.10.2019. 23:20

Poštovana, tijekom uzimanja oralnih kontraceptiva jajnici 'miruju'. Simptomi koje osjećate ne bi trebali biti od jajnika.

Joja89

16.10.2019. 13:25

Postovani,

Ali takva ista bol mi se javlja prije i tijekom menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

16.10.2019. 22:55

Poštovana, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive ne dolazi do ovulacije. Zbog izostanka ovulacije nije prisutna bol u sredini ciklusa - ovulatorna bol, kao niti bol tijekom menstruacije (zbog izostanka lučenja hormona koji uzrokuju bolne kontrakcije). Budući da ste na prvoj kutiji možda još nije nastupila inhibicija ovulacije, Savjetujem pregled. Sve su ovo nagađanja.