Kontracepcija

Yasmin i drugi lijekovi

TheMissTea

Posto pitam za Novynette i Amoksicilin

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uz amoxil prema uputama lijeka nužna je dodatna zaštita.

TheMissTea

Koliko sam ukapirala, Penicilini ne uticu na dejstvo pilula za kontracepciju? happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za amoxil u uputstvu piše da umanjuje učinak pilula.

TheMissTea

Samo da Vas pitam, ako sada pijem Amoxil, da li ce odnos koji je bio dan pre uzimanja antibiotika uticati mozda da dodje do ovulacije?

TheMissTea

Doktorka Romana je napisala kako Pecincilini ne uticu na pilule za kontracepciju..pa sad sad zbunjena

TheMissTea

Samo me interesuje ako sam imala odnos 29.maja(bez ejakulacije), da li ce uzimanje Amoxicilina od 30.maja pa na dalje promeniti nesto, inace danas ulazim u 3.bedelju uzimanja Novineta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ništa se neće dogoditi po pitanju neželjene trudnoće.
Pročitajte uputstvo o amoksilu o interakciji s drugim lijekovima. LP.

TheMissTea

Hvala, nasla sam u uputsvu da umanjuju ucinak oranih kontraceptiva.
Zato sam Vas i pitala ako sam imala odnos 29.maja da li je rizicno ako vec umanjuju dejstvo pilula to sto sam krenula sa antibiotikom 30.maja

TheMissTea

Jer sam u panici sad jer sam pocela dan posle odnosa da pijem antibiotik. A na pocetku ciklusa sam imala odnos posle uzimanja antibiotika

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrtimo se u krug. Odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu. lijep pozdrav.

TheMissTea

Pitala sam Vas da li sam se trebala stiti za odnose kasnije ako sam pila 3 antibiotika na pocetku ciklusa i vi ste rekli NE. A sad vas pitam ako sam taj drugi odnos u ciklusu imala dan pre antibiotika Amoksicilina isto je odgovor ne? Nece doci do ovulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neću vam više odgovarati.LP.

TheMissTea

Postovani,
Dobila sam Orvagil D pilule zbog upale desni.
Pijem Novinette vec pola god na vreme. Interesuje me posto su Orvagil neka vrsta antibiotika, utice li na moje pilule? Ulazim od sutra u 3.nedelju pakovanja.
Hvala unapred

TheMissTea

Molim vas ako mozete da mi odgovorite. Jer ne mogu da ne pijem orvagil jer me bole desni, a imala sam odnos 24.juna za vreme plodnih dana pa me interesuje smem li od 26.juna piti Orvagil kako sam i pocela?

TheMissTea

Molim Vas mozete li mi odgovoriti, smeta li Orvagil D Novynette pilulama?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječu na djelovanje pilula. Nemojte uzastopce postavljati pitanja jer vam više neću odgovarati.

TheMissTea

Hvala na odgovoru.
I izvinite necu slati poruke uzastopce.
Danas mi se pojavilo kao neko krvarenje pred menstruaciju, medjutim imam jos 5 pilula do kraja kutije. Citala sam da ste rekli da je to probojno krvarenje koje se javlja od hornonskih pilula pa se nadam da je to, da nije od Orvagil D pilula koje pijem uporedo i odnosa za vreme plodnih dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bez ljutnje. Neću vam više odgovarati. Ostavite vrijeme i prostor drugima. LP.

jankovic

Poštovani,
radi jakd prehlade dobila sam da pijem cefaleksin 2×2 na 12h narednih 5 dana.
utiče li ovaj antib.na smanjivanje zaštite Diane 35?

Ako da,koliko treba dodatne zastite,jer sad u nedelju počinjem diane, a veceras ovaj antibiotik.
hvala na odg.